OPET 'de Sulu Mazot

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OPET 'de Sulu Mazot

İleti FAVORİT135LX KONYA » 30 Ekm 2010, 12:50

arkadaşlar opet bencede iyi bi firma değil gazı hiç gitmiyor arabalarımızada zarar verdiğini düşünüyorum
bizim buraya güvengaz açıldı yeni gayet iyi gaz yaklaşık 1.910 dan alıyorum bence gayet iyi bir fiyat müşteri potansiyeli ve çalışan personel kibar....

FAVORİT135LX KONYA
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MEHMET KONYA
Nereden: Konya
Arabanız: SKODA FAVORİT LX

İleti balarest » 30 Ekm 2010, 18:18

burada opet bır dunyaya markası
sız opet bayısını karalayın zıra bu opetın degıl bayının ayıbı hatta numune raporunu opet turkıye sorumlusuna ıletın. turkıyede ne yazıkkı tıcarette her yol mubah sayılıyor
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti SKODA 135 » 30 Ekm 2010, 18:29

selcukbaglar yazdı:burada opet bır dunyaya markası
sız opet bayısını karalayın zıra bu opetın degıl bayının ayıbı hatta numune raporunu opet turkıye sorumlusuna ıletın. turkıyede ne yazıkkı tıcarette her yol mubah sayılıyor

Katılıyorum OPET ciddi bir firma şikayet olduğu zaman derhal harekete geçiyorlar. Aynı zamanda bayilerini devamlı kontrol ediyorlar.:?

Zaten bu sulu mazot yüzünden zamanında traktörümle arazide neler çektim. Şimdi ise sadece güvendiğim 5 km uzaklıkta OPET istasyonondan alıyorum. Eğer bunlarda işi bozmuşsa kime güveneceğiz bilmiyorum....:(
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti AV-2006 » 30 Ekm 2010, 20:00

Bazı araç markaları OPET dışında akaryayıt alınca aracı garanti dışı bırakıyor.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti onurhan2006 » 30 Ekm 2010, 20:15

AV-2006 yazdı:Bazı araç markaları OPET dışında akaryayıt alınca aracı garanti dışı bırakıyor.

bu biraz saçma olmamışmı sizce? yakıtım bitti ve mecburen bir yerden yakıt almak zorundayım, illa ki opet olan bir yerden alacağım diye yolda kalmayımı göze alacağım???

bir de hangi markalar bunu yapan çok merak ettim doğrusu
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti çaan2001 » 30 Ekm 2010, 20:18

onurhan2006 yazdı:
AV-2006 yazdı:Bazı araç markaları OPET dışında akaryayıt alınca aracı garanti dışı bırakıyor.

bu biraz saçma olmamışmı sizce? yakıtım bitti ve mecburen bir yerden yakıt almak zorundayım, illa ki opet olan bir yerden alacağım diye yolda kalmayımı göze alacağım???

fiat bu markalardan biri
çaan2001
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Çağın
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 comfort 68bg (2001) zavoli sıralı sistem

İleti AV-2006 » 30 Ekm 2010, 20:21

onurhan2006 yazdı:

Sizce derken?? Bu benim fikrim değil.Tabiki istediğiniz yerden alabilirsiniz.Araştırırsanız hangi markalar bunu istiyor öğrenebilirsiniz.Şunu anlayın ben opet in avukatı falan değilim.Sadece yakıtımı opetten alan ve memnun olan bir müşteriyim.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

İleti Sarıibo » 30 Ekm 2010, 20:35

Burda asıl olan Markalı bir firmanın bayilerini devamlı kontrol etmesi ve kriterlerine uymuyorsa bayii iptal bile etmeliki her bayi kaliteye dikkat etmeli. Tüketici markalı olduğu için o bayiye gidiyor. Tüketicinin şikayetini hemen değerlendirmeli ve gereken cevabı vermelidir. Müşteri memnuniyeti bir firma için çok önemlidir...
Sarıibo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İbrahim Yücel
Arabanız: Roomster

İleti balarest » 30 Ekm 2010, 20:36

ınanmayacaksınız ama bende aynı sorunu yasıyordum fabıste sheell 97 oktan alıyordum arıza ısıgı yanıyordu opetten 95 alıyordum sorun yoktu bunu servıse sordum bazı fırmalar yakıt sırketlerının okanına uygun ayarlama yapıyor dedıler
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti onurhan2006 » 30 Ekm 2010, 20:37

şimdi gidip 0 km bir fiat araba alsam mecburen opet ten mi yakıt almak zorundayım?
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti AV-2006 » 30 Ekm 2010, 21:03

onurhan2006 yazdı:şimdi gidip 0 km bir fiat araba alsam mecburen opet ten mi yakıt almak zorundayım?

Hayır.Diğer markalardan da alabilirsin sevgili kardeşim.Kime güveniyorsan ona yanaşacaksın.Fiat şunu söylüyor; bir arıza çıkarsa bedelini sen ödersin.Ama opet alıp bir sorun çıkmışsa bedelini ben öderim.Anladın mı şimdi.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

İleti albatrosyat » 03 Kas 2010, 11:08

?Sonsuz Kullanımlı? Filtre Elemanları
10 numara yağ,kırsal motorin,biodizel mazot kullanan tüm dizellere

şişmez,patlamaz,temizlenip yıllarca kullanılır.paslanmaz çelik,
yakıtınızı temizler,yakıtta bulunan suyu ayırır.

Dizel yakıtlardaki kalite problemi hepimizin bildiği üzere motor ömürlerinde çok büyük sıkıntılara neden olmakta ve bunun neticesinde büyük maliyetler mali kayıplar ortaya çıkmaktadır.Yakıtın motora ulaşmadan once filtre edilmesi çok önemlidir.Bu filtrasyon sırasında gerek depoda ya da yakıttaki suyun gerekse zararlı her türlü partikülün elimine edilmesi şarttır fakat bu önleyici faaliyet sırasında ortaya çıkan maliyetlerde bir o kadar önemlidir ve neticede çok daha maliyetli ve pahalı olmamalıdır.Buradan yola çıkarak bizim seperatörlerimiz dışında ki tüm separatörlerde kağıt filtre elemanları periyodik ve sık aralıklarla değiştirilmek zorundayken,Seperatörlerimizde sadece,filtre elemanını birkaç dakikada basit bir işlemle yıkayıp tekrar yerine takmak suretiyle yıllarca kullanmanız mümkün olabilecek.Neredeyse her sene en az 2-3 filtre (kullanıldığı yere göre her ay 1 filtre) parasına bedel olan filtre elemanı masrafından tamamen kurtulacak ve kağıt filtre elemanlarının ortaya çıkardığı sorunların tamamını ortadan kaldırmış olacaksınız.Kısacası Seperatörlerimiz otomobil kamyon tekne tır otobüs jeneratör iş makinası olsun makinanıza aldığınız son Filtre ve Separatör olacak.
albatrosyat
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Engin Çaylan
Arabanız: fiat fiorino

İleti albatrosyat » 03 Kas 2010, 11:32

arkadaşlar mazotta su olmaması imkansızdır mazot aracınızın deposunda durduğu yerde terleme yapar ve mutlaka su üretir istediğiniz yerden alın yinede mazotta su oluşur burada önemli olan aldığınız yerin kalitesi tüm yakıt firmalarının iyi ve kötü bayileri vardır mutlaka örneğin opet firması mazota su karıştırıp satacak kadar basit bir firma olamaz opetten aldığın yakıtla ilgili bir sorun yaşadıysanız bu tamamen aldığınız istasyonun kalitesiyle ilgilidir her marka da başınıza gelebilir bunda istasyonun veya yakıtında bir şuçu olmayabilir baştada bahsettiğim gibi mazot durduğu yerde su yapar mevcut mazot fitrelerinin ne zaman sorun çıkaracağını bilemzsiniz neticede filtre elemanı kağıttır zamanla şişer patlar yırtılabilir bu başınıza gelmeden filtre değişimi gerçekleştiyse büyük arızalardan kurtarırsınız ama filtre değişim zamanı geçtiyse veya filtreye fazla su veya pislik geldiyse şişer patlar yırtılır bunun sonucunda enjektörler veya pompa arızası başınıza gelebilir bunun ne zaman olacağını kimse bilemez bazı arkadaşlara denk geliyor işte ya aldığı yakıt çok kötü çıkıyor yada deposunda terlemeden dolayı fazla su birikiyor filtreside iflas edince başına büyük işler açılıyor bizim ürettiğimiz filtrelerde bu sorunlar asla olmaz deponuza kendi elinizle su doldurun yinede yakıt sisteminize bir zarar gelmez tertemiz mazot geçer su ve diğer partikuller geçemez değiştirme gerektirmez paslanmaz çeliktir alt kısmında su tahliye kısmı vardır aşırı su biriktiği zaman boşaltabilirsiniz çok pis mazot kullandınız filtre aşırı kirlendi diyelim çok basit bir işlemle sökebilir temizleyip tekrar yerine takabilirsiniz yıllarca kullanabilirsiniz mezcut filtre sisteminiz aynen takılı kalabilir depodan gelen yakıt ile motora giden yakıt arasında istediğiniz bölgeye takabilirsiniz hatta hemen depo çıkışıda bile takılabilir daha iyi fikir sahibi olmak isteyene demo ile sunum yapabilirim
albatrosyat
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Engin Çaylan
Arabanız: fiat fiorino

İleti pureman » 03 Kas 2010, 12:04

Yukarıda Fiat ile ilgili yazılan bilgide bir eksiklik var..

Fiat ve Ford marka araçlarda eğer yakıtını Opet'den alırsan garantisi genişliyor..

Yakıt enjeksiyon pompaları kötü yakıt yüzünden bozulursa hiçbir firmada garanti kapsamına girmiyor..

Ancak sizin aracınız Fiat veya Ford ise ve siz yakıtı Opet'den almışsanız yetkili servis aracınızdaki sorunu ücretsiz gideriyor..

Arkadaşım yeni Focus almıştı ve oradaki satıcı çocuklar anlatmıştı bunu..

Yani araç garanti dışı kalmıyor.. Aracın garanti dışı olan yakıt kısımlarıda garantiye alınıyor böylece..
pureman
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Yeti Active 2011, Octavia Elegance 2010

İleti SKODA 135 » 03 Kas 2010, 14:22

albatrosyat yazdı:arkadaşlar mazotta su olmaması imkansızdır mazot aracınızın deposunda durduğu yerde terleme yapar ve mutlaka su üretir istediğiniz yerden alın yinede mazotta su oluşur burada önemli olan aldığınız yerin kalitesi tüm yakıt firmalarının iyi ve kötü bayileri vardır mutlaka örneğin opet firması mazota su karıştırıp satacak kadar basit bir firma olamaz opetten aldığın yakıtla ilgili bir sorun yaşadıysanız bu tamamen aldığınız istasyonun kalitesiyle ilgilidir her marka da başınıza gelebilir bunda istasyonun veya yakıtında bir şuçu olmayabilir baştada bahsettiğim gibi mazot durduğu yerde su yapar mevcut mazot fitrelerinin ne zaman sorun çıkaracağını bilemzsiniz neticede filtre elemanı kağıttır zamanla şişer patlar yırtılabilir bu başınıza gelmeden filtre değişimi gerçekleştiyse büyük arızalardan kurtarırsınız ama filtre değişim zamanı geçtiyse veya filtreye fazla su veya pislik geldiyse şişer patlar yırtılır bunun sonucunda enjektörler veya pompa arızası başınıza gelebilir bunun ne zaman olacağını kimse bilemez bazı arkadaşlara denk geliyor işte ya aldığı yakıt çok kötü çıkıyor yada deposunda terlemeden dolayı fazla su birikiyor filtreside iflas edince başına büyük işler açılıyor bizim ürettiğimiz filtrelerde bu sorunlar asla olmaz deponuza kendi elinizle su doldurun yinede yakıt sisteminize bir zarar gelmez tertemiz mazot geçer su ve diğer partikuller geçemez değiştirme gerektirmez paslanmaz çeliktir alt kısmında su tahliye kısmı vardır aşırı su biriktiği zaman boşaltabilirsiniz çok pis mazot kullandınız filtre aşırı kirlendi diyelim çok basit bir işlemle sökebilir temizleyip tekrar yerine takabilirsiniz yıllarca kullanabilirsiniz mezcut filtre sisteminiz aynen takılı kalabilir depodan gelen yakıt ile motora giden yakıt arasında istediğiniz bölgeye takabilirsiniz hatta hemen depo çıkışıda bile takılabilir daha iyi fikir sahibi olmak isteyene demo ile sunum yapabilirim

Engin kardeşim verdiğin bilgileri ZORLA OKUDUM teşekkür ederim. Allah aşkına bir "." NOKTA koy ve satır başı yap kardeşim. Şu yazıyı sen okusana bi!......Yazıyı birmişsin hala nokta yok. Nefesim tükendi okuyana kadar.....

Gelelim filtre konusuna; Filtrede kağıt yok ve kendiniz bile su koysanız mazot geçer su kalır demişsin. Bu mamülün ayrıntılarını ve özelliklerini başka bir sayfada TANE TANE açıklayıcı olarak anlatır mısın? Bu sayfayı meşgul etmeyelim.
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

Önceki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir