Gösterge uyarısı yardım

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gösterge uyarısı yardım

İleti lionrem » 30 Ekm 2010, 09:45

Merhaba,

Sabah arabayı çalıştırdığımda sol göstergede 30* sağ göstergede 1500 km service şeklinde uyarı verdi. Aracın kışlık bakımını yaptırdım. Antifiriz konuldu. Başka bir arıza olmasu nedeniylemi uyarı verdi anlayamadım. Birde fandan gırrrrrrr cırrr diye kulak acıtan bir ses var klimayı ilk çalıştırıkende çıkıyor. Daha önce yaşamış olan vardır mutlaka, yardımlarınızı beklemekteyim.

Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Octavia Elegancemi sattım

İleti C@GL@R » 30 Ekm 2010, 10:02

sol göstergede 30 derece sıcaklıktanmı bashsediyorsunz. eğer oysa kışın 30 göstertiyorsa arıza vardır ön tamponun oralarda onun sensörü var çıkarın takın veya servise götürün arızalıdır. sağdaki gösterge sadece bir hatırlatıcıdır ayarlarsınız 1500-2000 e mesala ben 8 bine ayarladım yağ değişimi için. sizinki 1500de kalmış serviste bunu sıfırlamamış. klimaya gelince haliyle10 yaşında araç herses gelebilir:) klima bakımlarını yaptırmalısınız.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti lionrem » 30 Ekm 2010, 10:45

C@GL@R yazdı:sol göstergede 30 derece sıcaklıktanmı bashsediyorsunz. eğer oysa kışın 30 göstertiyorsa arıza vardır ön tamponun oralarda onun sensörü var çıkarın takın veya servise götürün arızalıdır. sağdaki gösterge sadece bir hatırlatıcıdır ayarlarsınız 1500-2000 e mesala ben 8 bine ayarladım yağ değişimi için. sizinki 1500de kalmış serviste bunu sıfırlamamış. klimaya gelince haliyle10 yaşında araç herses gelebilir:) klima bakımlarını yaptırmalısınız.

Selam, Sıcaklık için Ön tanpon dediniz. Tan olarak neresinde, ayrıca göstergede km ayarlama nasıl oluyor. Servismi yapabilir.
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Octavia Elegancemi sattım

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir