Motor Tamiri

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Motor Tamiri

İleti smmesutgunes » 07 Nis 2006, 20:43

1990 model bir favoritim vardı. Motorun su devridayım kısmını, üst kapağını yaptırdım. motor piston ve gömleklerini değiştirdim. Üst kapak contasını değiştirdim. Bana tamirci arkadaş ve yedek parça satan kişi motorun sıfır olduğunu Çünkü Goetze marka piston ve gömlek taktırdığımı söylediler sizden ricam gerçekten de motor sıfır olmuş oldum ha bir de şu var. sonuçda 1990 model araç belki sıfır olmaz ama motorun ömrü uzamış olur mu bunu öğrenmek istiyorum.

smmesutgunes
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 08 Nis 2006, 11:35

Aracınızın motoru rektifiye edilmiş söylediklerinizden bu anlaşılıyor. İyi yapılan bir rektifiye motorun ömürüne ömür katacaktır. Sizin motorunuza uygulanan rektifiyenin kalitesini zaman gösterecek bundan dolayı şimdiden motorunuza sıfır gibi olmuştur diyemeyiz bu kararı siz kullandıkça zaman içerisinde vereceksiniz.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti smmesutgunes » 08 Nis 2006, 14:57

Tşkr. ederim. Ama bana pahalıya mal oldu.

smmesutgunes
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tolga_kaan_ » 04 Tem 2006, 00:24

evet admin güzelce anlatmış. bende bişey eklemek istiyorum  krank milini kontrol etmeleri gerekiyo bildiğim kadarıyla.. bi de bu motoru toplarken sente ayarı var önemli bi nokta. ek olarak tork anahtarı ile sıkılması gerekiyor motor parçalarının balans yapmaması için (gerçi ben hiçbir tamirci de görmedi tork anahtarı bu güne kadar adamlar iman kuvveti ile iş yapıyorlar)   iyi geceler

tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir