OTOGAZ ARIZALARI 1

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OTOGAZ ARIZALARI 1

İleti skodacı » 19 Haz 2007, 00:54

Önemli Not:  

 


LPG kontrolüne geçmeden önce araç benzinde çalışırken herhangi bir problem var mı bakılmalıdır.Şayet benzinde problem yoksa LPG  ile alakalı problem çözülmeye çalışılmalıdır.Benzinde problem varken LPG’deki problemi çözmenin imkanı yoktur.Genellikle benzindeki problem çözüldüğünde OTOGAZ ‘daki problemlerin de  % 99 ’ u ortadan otomatikman kalkmaktadır. Araçta mevcut olup da benzin  sisteminde tam olarak kendini hissettirmeyen  problemler,LPG kullanırken çok net olarak  görülebilmektedir.


 


ARAÇ  LPG ’DE   ÇOK YAKIYORSA


 


     Aracın benzini yakışı kontrol edilir.Benzinde çok yakıyorsa,problem


benzin sistemindedir.Boşuna OTOGAZ sisteminde problem aranmamalıdır. Benzinde problem halledildiğinde, büyük bir ihtimalle  LPG ’deki  problem de otomatikman ortadan kalkacaktır.Benzin sisteminde tüm problemler halledildikten sonra LPG kontrolüne geçilmelidir.Unutulmamalıdır ki ;benzinde problem varken LPG ’ deki  problemi çözmek mantıken doğru değildir.


 


* Aracın benzinde gaz analiz değerleri iyi değilse problem benzin sistemindedir.Dolayısı ile bu problem ortadan kaldırılınca LPG ’deki   problemlerin çoğunun da ortadan kalktığı görülecektir.


 
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 0
Kayıt: 25 Eyl 2006, 21:59

Genel TeknikKimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir