felicia birden durdu çalışmıyor !!

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia birden durdu çalışmıyor !!

İleti felicia4028 » 06 Şub 2011, 00:20

geçen yıl 195 liraya almıştım

felicia4028
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Hatay
Arabanız: felicia lx 98

İleti zezula » 06 Şub 2011, 00:21

halo_11 yazdı:tek nokta enjeksiyon bunlar en azından benım kı...
hiç memnun değilim..
ya sıralı olacak ya da karbüratörlü..
neyse dispiritör fiyatlarından haberdar olan var mı?

TAMAM OLDU ŞİMDİ :) O ZAMAN DİSTRİBÜTÖRE GİRİYOR CEYRAN FAKAT DAĞITMIYOR DEDİK SORUN O ZAMAN ŞU BUJİ KABLOLARINI GİRDİĞİ BİR KAPAK VAR İKİ TANE TIRNAĞI VAR ONLARI AÇ VE BAKIR BİR PARÇA VAR O DÖNDÜNDÜKÇE BUJİLERE SIRASIYLA CEREYAN VERİR OKSİTLENMİŞ VEYAHUT BAKIR HAŞAT OLMUŞSA CEREYAN VERMEZ HEM DÖNEN PARÇAYI HEMDE KAPAĞIN İÇİNDEKİ BAKIR PARÇALARA BAK OKSİT OLMUŞSA HAFİF BİR ZIMPARA YAP BAKALIM YOKSA BEN GELİCEM ARABANI ÇALIŞTIRICAM YETİŞTİRİCEM SENİ İŞ GÖRÜŞMESİNE :D
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: önder kaplan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: GLXİ

İleti halo_11 » 06 Şub 2011, 00:21

oh masallah iyi sıkısmıs daha yeni atesleme beyni orj. ıvır zıvırlar bide bu masallah..
yan sanayileri iş görür mü ki?
halo_11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: skoda felicia 1.3glxi

İleti halo_11 » 06 Şub 2011, 00:24

zezula yazdı:
halo_11 yazdı:tek nokta enjeksiyon bunlar en azından benım kı...
hiç memnun değilim..
ya sıralı olacak ya da karbüratörlü..
neyse dispiritör fiyatlarından haberdar olan var mı?

TAMAM OLDU ŞİMDİ :) O ZAMAN DİSTRİBÜTÖRE GİRİYOR CEYRAN FAKAT DAĞITMIYOR DEDİK SORUN O ZAMAN ŞU BUJİ KABLOLARINI GİRDİĞİ BİR KAPAK VAR İKİ TANE TIRNAĞI VAR ONLARI AÇ VE BAKIR BİR PARÇA VAR O DÖNDÜNDÜKÇE BUJİLERE SIRASIYLA CEREYAN VERİR OKSİTLENMİŞ VEYAHUT BAKIR HAŞAT OLMUŞSA CEREYAN VERMEZ HEM DÖNEN PARÇAYI HEMDE KAPAĞIN İÇİNDEKİ BAKIR PARÇALARA BAK OKSİT OLMUŞSA HAFİF BİR ZIMPARA YAP BAKALIM YOKSA BEN GELİCEM ARABANI ÇALIŞTIRICAM YETİŞTİRİCEM SENİ İŞ GÖRÜŞMESİNE :D

hocam zımparaladım o bakır seyi..
olmaıd yedek dispiritör kapagını taktım onunda icinde o bakır alet var..
vel hasıl olmadı yine calısmadı..
buji kablosu bi kere çaktı yanı bı kere elektrık geldııgnı gordum daha da goremedım
sorun bence ust kapakta ama olmuyor..,
sanırım komple değiştirmek gerekecek
halo_11
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia4028 » 06 Şub 2011, 00:25

bence orjinal alın kafanız rahat olsun
felicia4028
CLASSIC
CLASSIC

İleti halo_11 » 06 Şub 2011, 00:27

valla kafam hiç rahat olmuyor =)
orjinal 195 tl imiş..
daha yeni atesleme beynıne 100 tl bayıldım 500 km olmadı daha..filtreler vs ıvır zıvır..
hiç rahat değilim :D
halo_11
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia4028 » 06 Şub 2011, 00:41

açıkçası ben 5 yıldır felicia kullanıyordum geçen ay aracımı sattım.kullanması zevkli güzel bir arabaydı ancak ufak tefek şeylerden dolayı ayda ya da en geç iki ayda bir sanayiye mutlaka giderdim.beni 4 defa yolda bıraktı.arabadaki sorunları çözüpte sanayiden çıktıktan sonra 1-2 hafta kafam rahat olurdu sonra yine başlardı sorunlar :D
felicia4028
CLASSIC
CLASSIC

İleti halo_11 » 06 Şub 2011, 00:44

kullanması zevkli 2003 magane ile viraja 90 la giriyorsam skoda ile 120 ile giriyorum..
direksiyonu ağır fakat yol tutusu iyi ama işte 2 ayda bir yapıyor öyle terbiyesizlikler =)

dispiritörün altındakı kapaga ne deniliyor.?
tevzi makarasının takıldıgı yer yanı o bakır?
o neden olabilr mi acaba calısmamasına ?
halo_11
CLASSIC
CLASSIC

İleti unknown1 » 06 Şub 2011, 01:44

aküyü bitirmemeye dikkat et bence :)
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti halo_11 » 06 Şub 2011, 20:27

akü bitsede olsa....
bgunde bikac kişiyle denedik olmadi
hiçbir şekilde dispiritörden sonrasna elektrik vermiyor..
dispiritörde var tevzi makarasında elektrik var fakat bujilere aktaramıyor.
sorun nedir acaba?**?
halo_11
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 06 Şub 2011, 20:31

tevsi makarası bozuk ola bilir yada distiribitör kapahınız arazılaı ola bılır başka bır şey yok zaten belki pilatinler mem yapmış ta ola bilir yani iciride ki parcalarda sorun ola bilir yoksa tevsi makarasında elektirik var kapağı kapatınca yok
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti phenomx3 » 28 Ekm 2011, 21:42

sorununuzun üstünden bayaa zaman geçmiş ama sorun nasıl çözüldü yazmamışsınız. bilgi amaçlı yazayım belki aynı sorundur merak ettim. Benim formen de böyle bişey yapmıştı ne yaptıysam çalışmadı distribütörü de değiştik çalışmadı en son aracı çekerek sanayiye götürdük usta baktı hemen dedi ki pim kesmiş. distribütörü söktü en alt uç kısmında (motorun içine doğru giren kısım diyeyim de anlaşılsın) bir pim var o kesmiş ve distribütöre zarar vermişti. pimi taktı araç çalıştı tabii sentesi de kaşmıştı sente ayarı bozulan distrübütörün tamiri vs.bu arada yan sanayi distribütör kesinlikle almayın.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti ertu2525 » 28 Oca 2014, 08:16

Benimde Aracımda aynı durum oldu Skoda felicia 1996 Lx aracı sanayiye bıraktım sabah kalkıp marşa bastığımda arabam çalıştı. bu sorun benim yolda giderken birden stop etti mahalle arasında 2. viteste iken devirsiz kullandım ve arabamin karbiratör kapağına buji başlarına baktım herhangi bir problem yoktu marş basıyor fakat çalışmıyordu. arabam baya LPG de çalıştı ve böyle bir durumda yolda giderken stop etmesi baya canımı sıktı fakat sonuçta kendiliğinden düzeldi ve sorun boğulmadan kaynaklı olduğunu öğrendim bilginize
ertu2525
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ertuğrul Çolak
Nereden: Erzurum
Arabanız: Skoda Felicia 1996 LX

İleti ertu2525 » 09 Şub 2014, 09:29

merhaba arkadaşlar.
budurum üzerinde baya durmuşuz bir önceki yorumumda arabamın boğulduğunu söyledim fakat aynı durumda daha dün yne başıma geldi boğulmadan olmadığını anladım çünkü araba devirliydi usta ile baktığımızda dispiratör kapağının içerisinde bulunana tevzi makarasının yerinden çıktığını söyledi dispratör kapagını sildik tevzi makarasını usta yerine taktı ve araba tek marşta çalıştı bu problemin kaynaklandığı tek nokta tevzi makrası olay iki kere başıma geldi. genelde tevzi makarası dandik olduğundan yerinden oynaya biliyor ve bujilere yeterli elektrik gitmediğinde gaz yemiyor ve araç yolda giderken stop ediyor

Dispratör kapağı ile tevzi makarasını değiştim araç tek marşta çalışıyor.

Teşekkürler...
ertu2525
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ertuğrul Çolak
Nereden: Erzurum
Arabanız: Skoda Felicia 1996 LX

Önceki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir