Ufak Hasar - Auto King

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ufak Hasar - Auto King

İleti maximous » 31 Mar 2011, 22:26

Herkese selamlar,

Aracımı işyerinin garanjında bulunan kolona sürttüm malesef :( Bir anlık dalgınlığıma geldi. Ayrıca pak ettiğim yer çok dar olduğundan malum araçta büyük tahminimde yanıldım ve geçemedim. Sağ arka kapının çıtasında ve üstünde sürtmeden dolayı boyalar kalktı. Bayağı belirgin durumda. Toplamda bir karış var yok. Sizce Auto King servisleri bu onarımı ücretsiz gerçekleştirir mi ? Daha önce bu servislerde işlem yaptıran var mı ?

Acil yardımlarınızı rica ederim.

maximous
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yalçın Deniz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2013 Kia Ceed Concept Plus

İleti labrador » 31 Mar 2011, 23:07

bildiğim kadarıyla tampondaki işlemleri ücretsiz yapıyorlar kaskoyu bozmadan.
Kullanıcı avatarı
labrador
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: habip kahraman
Nereden: Kayseri
Arabanız: skoda octavia 2015 elegance tdi

İleti skodaizm » 01 Nis 2011, 00:17

Öncelikle geçmiş olsun.

Bu işlemlere (Tabiki poliçenizde varsa) bir ücret talep edilmez. Çıta üzerindeki boya dökülmesi sorununu oldukca iyi şekilde çözerler. Ancak araç metalik boyalı ise kapı sacı biraz sorun çıkabilir. Kapı sacı üzerindeki onarım yapılınca boya rengi için lokal boya atılmış olsa bile tüm kapıya vernik atacaklardır. İşlem bazan ton farkı yaratabilir. Buna dikkat ediniz. İtinalı yapılırsa sorun kalmaz. Ama yine de, bu işem ileride satarken bilinçsiz ve fiyat kırmacı tipler için boyalı muamelesine neden olacaktır.

Ben şahsen bu çizik için, içim rahat olmayacağından onarım yaptırırım. Ama satmayı düşününce sorun çıkarabilir. Ancak onartmassanız da bu sefer ''burası çizik fiyat düşer'' denecektir. Kısacası her halukarda değer kaybı olacak . Bu sebeple onarım işlemini eğer titiz iseniz yaptırın; ancak işlemi şişirmemeleri konusunda ısrarcı olup takip ediniz.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir