gazcı her seferinde kısıyor beyin kendi açıyor???

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

gazcı her seferinde kısıyor beyin kendi açıyor???

İleti sonerx » 16 Tem 2007, 21:57

Karbiratörcü arkadaş hep kısıyorum beyin kendi gazı açıyor bu beyni değiş dedi.Yaw bu beyinin elimi var ki gidip musluğu açıyor..

Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti hakanerdogan » 16 Tem 2007, 22:07

LOL gazcı sizinle beyin bulmuş...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sonerx » 16 Tem 2007, 22:19

ne dersunnn!!!!!!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 16 Tem 2007, 22:25

bu son yazılan mesajlar bazen bende çıkmıyor o çıksın diye yazıyorum
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 16 Tem 2007, 22:27

valla ne diyelim adam demiş beyin musluğu gidip açıyor. biz mi iyi bilecez karbüratörcü mü....LOL

adam kendisi işi beceremeyince, eksik yapınca suçu üzerinden atmış siz adama yüklenmeyesiniz diye. bence kendi beceriksizliği.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sonerx » 16 Tem 2007, 23:04

walla karbiratörcüler bu gaz işine bakıyor ama pek bilimsel bişiy anlamıyolar gibime geliyor.Bir fiik mühendisi olarak tespitim bu...
aşağıya değişik tecrübeler koyuyorum bence bu tecrübeler daha önemlii..

önemli alıntı::

eger sürekli bozuluyorsa beyinin(regülatörün) brc yazan yerini karsında düşünürsen hemen sagda prinç renginde bir vida var. araba çalışır durumdayken o vida başını biraz sık ve ya gevşet ama biraz.motorun çekişini kulak yoluyla duyarsın o zaman bırak tehlikeli birşey yok bunu yapmakta en fazla araban çok gaz yakar başka hiçbir dezavantajı yok.ama daha önce dedigim gibi usta birir yapsın.Sorun hala devam ediyorsa cihazda bir sorun var demektir.Aracın karbüratörlü olması bir avantajdır dezavantaj degil.çok daha iyi verim verir.
Yada arabanda bir sorun var demektir. Benzin sıvı bir yakıttır gaz ise kuru bir yakıttır Bu sebeple araçta olan herhangi bir sorunun benzine göre daha çabuk gösterir. o açıdan aracınızı da kontrol ettirmeniz lazım ateşleme sistemini yani(buji-buji kabloları vs)
Bayan ne anlar demeyin.Bilginin ve cehaletin kadın ,erkegi yoktur

Hortum üstündeki vanadan gaz ayarı yapılır bu aracın çekişiyle ilgili.. Bu tip bir ayarı ancak aracı kullanarak deneme yanılma yöntemiyle yapabilirsin.. Rolanti ayarını beyin adı verilen LPG karbüratörü üzerindeki ayar vanasından yapabilirsin Buradaki ayar vidası LPG karbüratürüne giren hava miktarını ayarlar.. Devir sayacından rolantini kontrol etmelisin motor sıcakken normal gösteren ayar motor soğukken düşük gözükecektir bunuda göz önünde bulundurmalısın gaz ayarı yaparken arada bir ani gaz verip bırakmalı motorun gazı yiyip yemediğini kontrol etmelisin..

arkadaşlar bende broadwey kullandım (gazlı). bende lovato vardı makineci olduğumdan ve zırt pırt tamirciye gitmek istemediğim için gaz ayarınıöğrenmiştim.
gaz ayarı yapmanız için araçta devir göstergesi olmalı.
bir arkadaşınız gaz pedalına basarak( boşta) 3000 devir de sabit bir şekilde tutması lazım.sizde genelde allen veya normal vida başlıklı beyinden çıkan geniş telli hortumun üzerinde ayar vidası vardır arkadaşınız deviri sabit bir şekilde tutarken siz de yavaş yavaş bahsettigim vidayı saga dogru kapatın
bir yerde motorun sesi nin bariz şekilde değiştiğini duyacaksınız bir miktar tekrar sola dogru açtıgınızda motor sesi tekrar normale döndüğü yerde bırakın .(bu vida fazla açıksa gazınız fazla yakar kapalıysa çekişten düşer)
burada önemli olan gaza basn kimsenin motor sesi degişsede 3000 devirde
sabit tutması ses değişiyor diye gaza basmaması.
rölanti içinse motorun çok iyi ısınmış bir haldeyken beynin üstünde bulunan ayar vidasını tatlı bir şekilde saga -sola hafifçe çevirerek motorun sarsılma olmadan tatlı bir şekilde çalıştıgı yeri bulmak fakat bu ayardan sonra genelde sabahları veya soguk havalarda rölanti devri düşebilir motor sıcakken ayarladıktan sonra kesinlikle zırt pırt ellemeyin biraz ısınınca normale döner....
ben 1-2 kere dışında sürekli ayarımı kendim yaptım..inşallah işinize yarar..selamlar
3000 DEVİR OLAYINA DİKKAT...
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AV-2006 » 17 Tem 2007, 00:24

Gaz ayarları bilgisayarla yapılıyor.Trabzonda vardır umarım..

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti yonetici » 17 Tem 2007, 00:30

[quote="hakanerdogan"]bu son yazılan mesajlar bazen bende çıkmıyor o çıksın diye yazıyorum[/QUOTE]

Sayfada Ctrl+F5 tuşlarına basın (Ctrl tuşu basılı iken F5'e basıp ellerinizi tuşlardan çekin) Bu sayfanın en son halinin gelmesini sağlar.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hakanerdogan » 17 Tem 2007, 02:20

sayın yöneticim ben diğer arkadaşların yazdığı mesajları okuyabilmek için zaten sürekli refresh ediyorumda, bir foruma yorum yazıyorum. paragrafın üst kısımları gözükmüyor, benim yazdığım yorumun altına yeni yorum eklenince benim yazdığım yarım yamalak değil, tam gözüküyor.

sorun bilgisayarımdada olabilir belki...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 17 Tem 2007, 02:21

işte yukarıda yazdığım paragrafın ben bu satırları yazarken sadece 'sorun bilgisayarımda olabilir belki' kısmını görebiliyorum. ama ben bu yorumu yolladıktan sonra o tam, bu yarım çıkacak....
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 17 Tem 2007, 02:22

fakat 3-5 kez pencereyi açıp kapayıp, birazda refresh ettikten sonra, bir ikide anasayfa yapıyorum, o zaman düzeliyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sonerx » 17 Tem 2007, 14:04

[quote="AV-2006"] Gaz ayarları bilgisayarla yapılıyor.Trabzonda vardır umarım..[/QUOTE]
hakaret mi bu şimdi..Her şeyin ilki Trabzonda olur ..
Trabzonda değil 20 ilçesinde yüzlerce bilgisayarlı ölçüm merkezi var..
Ayrıca istanbul da ne varsa burda var için rahat olsun...

Ayrıca eşim kanser hastası istanbulda yeterli ilgi ve bilgiyi bulamadık Trabzon da çok daha iyi imkanlarda ,üniversite hastanesinde takip ediliyor...
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sonerx » 17 Tem 2007, 14:08

[quote="hakanerdogan"] fakat 3-5 kez pencereyi açıp kapayıp, birazda refresh ettikten sonra, bir ikide anasayfa yapıyorum, o zaman düzeliyor.[/QUOTE]
hakanerdoğan kardeş şikasyetlerini forum yönetimine veya ayrı bir başlıkta bildir.
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 17 Tem 2007, 15:42

alakasız şeyler yazdığım için forum ahalisinden çok büyük özür dilerim...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AV-2006 » 17 Tem 2007, 18:42

[quote="sonerx"] [quote="AV-2006"] Gaz ayarları bilgisayarla yapılıyor.Trabzonda vardır umarım..[/QUOTE]
hakaret mi bu şimdi..Her şeyin ilki Trabzonda olur ..
Trabzonda değil 20 ilçesinde yüzlerce bilgisayarlı ölçüm merkezi var..
Ayrıca istanbul da ne varsa burda var için rahat olsun...

Ayrıca eşim kanser hastası istanbulda yeterli ilgi ve bilgiyi bulamadık Trabzon da çok daha iyi imkanlarda ,üniversite hastanesinde takip ediliyor...[/QUOTE]

Benim içim rahat sen merak etme.Bu arada geçmiş olsun..

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir