fabia 1 symphony cd çalar a aux yapma (entegre kodu)

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia 1 symphony cd çalar a aux yapma (entegre kodu)

İleti hkn » 29 Haz 2011, 17:02

Merhaba arkadaşlar;

forumda fabia 1 deki kasetçalarlara aux yapıldığını gördükten sonra bende cd çalara uygulamaya karar verdim. kendin-yap/aux-yapma-sonunda-basardim-t12948.html sayfasında bir arkadaş cd çalar üzerinde de uğraşmış ama son denemeden sonra sonuç alıp almadığını yazmamış. yapan arkadaş TDA 7476 nolu entegrede çalışmış. ben belirtildiği gibi bağladım ancak hiç tepki yok. mp3 çaları bağladığımda cd den çalmaya devam ediyor ancak hiçbir işlem yapamıyoruz. sesi bile açsanız lcd ekranda görünüyor ama ses açılmıyor. ben tda7405 in olabileceğini düşünüyorum ama elektronik bilgim yetmediği için kesin karar veremedim. cd çalarda bunu yapan arkadaşlar yada bilen arkadaşlar hangi entegrenin üzerinde işlem yapacağımızı belirtirse çok işime yarayacak. yabancı sitelerde çok birşey bulamadım. yine çıkarsa bizim forumda çıkar. yardımlarını bekliyorum..

2006 fabia ambiente sedan lepegeli
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Karabük
Arabanız: 2006 fabia ambiente sedan

İleti hkn » 30 Haz 2011, 08:16

güncel
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 30 Haz 2011, 12:53

Fabia ms 402 nin preamfi entegresi TEA 0676 ama, symphony e uygulama yapmadığımdan hangisi preamfi bilemiyorum.
TEA 0676 yı google den bulmuştum, siz de şüphelendiklerinizin adını google ye yazarak ne entegresi olduklarını ve pin out diagramlarını bulabilirsiniz.
:) Şu an bende de symphony cd var ama içini açmaya kıyamıyorum.:oops: bununla beraber bu işlemi yapmanızı hele ki elektronikçi değilseniz kesinlikle önermem, pişman olma olasılığınız çok yüksek...
:shock: En kötü symphony piyasada 300 den başlıyor.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hkn » 30 Haz 2011, 12:59

hetepe yazdı:Fabia ms 402 nin preamfi entegresi TEA 0676 ama, symphony e uygulama yapmadığımdan hangisi preamfi bilemiyorum.
TEA 0676 yı google den bulmuştum, siz de şüphelendiklerinizin adını google ye yazarak ne entegresi olduklarını ve pin out diagramlarını bulabilirsiniz.
:) Şu an bende de symphony cd var ama içini açmaya kıyamıyorum.:oops:

valla ben açtım engin bey. içi kolay açılıyor. görebildiğim tüm entegrelerin datasheetlerine baktım ancak hiçbirinde preamfimuhabbeti yok. iki tane entegreye belki diyerek bağlantı yaptım ama çalışmadı. şimdilik bu sevdadan vazgeçtim. sıradaki konu arkaya sedan hoparlör olayı. ama yinede bu konu hakkında fikir veren olursa uygulamaya koyulabilirim
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir