vag-com hakkında yardım

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

vag-com hakkında yardım

İleti trgskaan » 03 Ekm 2011, 01:12

merhaba arkadaşlar
bu ürünle fabiamın extra özelliklerini açabilirmiyim bu vag-com ne işe yarıyor bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... 4/detay/?#

İL BAKIŞTA TEK İKİNCİ BAKIŞTA MÜKEMMEL
Kullanıcı avatarı
trgskaan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kağan
Nereden: Sivas
Arabanız: 2005Fabia&2003Impreza

İleti diseqc » 03 Ekm 2011, 07:30

bu programı özellik acıp kapatacak kadar kullanmayı bilen pek yoktur sende alsan arıza varmı diye bakabilir varsa silebilirsin onun haricinde kalibrasyon yapma işleri daha iler bir kullanım istiyor, oda kurcalayarak bulunamaz.
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti felicia042 » 03 Ekm 2011, 09:57

bildiğim kadarı ile bu programlar lisanlı olmadan çalışmıyor. çalışan kısmı sadece arıza silme ve okuma belki test de yapabilirsin ilerisi için lisan istiyor. sadece program değil kabloda lisanlı olması gerek, program lisansız kabloyu farkediyor. En iyisi servise gidin.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti isnilgiz » 03 Ekm 2011, 12:49

Ürün vagcom'un eski bir sürümü (409.1) ve zaten kendisi de eski bir ara(yüz) kablodur. Eski sürüm ise şu an güncellenmemektedir. Güncellenmeyen sürümler için Çin yapımı cihazlarda (arayüz kablo) benim bildiğim kadarıyla bahse konu 409 sürümü (sistem olarak) kırılmış (craced) vaziyettedir. Yani ilanda satılan kablonun vagcom 409 ile lisansız ve sağlıklı bir şekilde çalışması kuvvetle muhtemeldir. Ama daha önemli bir konu; bu kablonun sizin aracınızdaki sokete uyumlu olup olmayacağı daha doğrusu bu kablonun 409.1 sürümüyle birlikte sizin araç için çalışıp çalışmayacağı konusunda bir fikrim yok. Bence bunu öğrenip ondan sonra alıp almamaya karar vermek gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca program dilinin İngilizce olduğunu hatırlatmak isterim. Türkçe program sadece bunu lisanlı satan (yanlış hatırlamıyorsam ototeknik firması idi) firmanın sattığı arayüz kabloyu alırsan çalışan bir program. Özetle ingilizce de bilinmesi gerekmektedir.
Güncelleme konusu ise; bu tür eski cihazlarda günümüzdeki bahsettiğimiz adaptasyon işlemleri yapılamamaktadır. Yani bu cihazla yapabileceğiniz sadece arızalı sistem veya donanım hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.
Sağlıcakla kalın.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti trgskaan » 03 Ekm 2011, 22:34

sonuç olarak özellikleri açamıyacakmıyım ben bu kablo ve yazılımla birde bu kablo ecu'yamı bağlanıyor?
birde servis o özellikler yok deyip gönderiyor
İL BAKIŞTA TEK İKİNCİ BAKIŞTA MÜKEMMEL
Kullanıcı avatarı
trgskaan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kağan
Nereden: Sivas
Arabanız: 2005Fabia&2003Impreza

İleti diseqc » 04 Ekm 2011, 07:09

bende bu kablodan var hemde türkçe yazılımda var vag-com 409 kullanıyor ve tüm özellikleri aktif her hangi bir crack gerekmiyor ufak tefek adaptasyonları ben yaptım tüm adaptasyon ve aktifleyip kapatma özelliklerini kullanabiliyorsun ancak programı iyi kullanmak gerekiyor örneğin adaptasyon ve ileri ayarlar menüsüne giriyorsun kapıların oto klitlenmesini aktif edeceksin ayar numarasını bilmen gerekiyor tam hatırlamıyorum ama 14 giriyorsun sonra iki kere ileri basıyorsun orda bir değeri 1 yapınca acılıyor 0 yapınca kapanıyor yani böyle karmaşık bende ki kablo fabia ya tam uyuyodu herhangi bir sorun yok istersen satabilirimde bana 60 tl ye mal olmuştu 50 tl ye isteyene satarım....
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti phenomx3 » 21 Ekm 2011, 23:37

verdiğin sitede ürüne bakarken açıklamayı türkçeye çevirdim ingilizce türkçe çeviri programından;

Ürün Detayı: Bu teşhis kablosu, örneğin eskisi gibi ISO9141 ve KWP2000 iletim protokolü için kullanılabilir: Volkswagen Audi Skoda Koltuk Referans Veri
1.Bu kablo, araba VPW, PWM veya CAN-bus gibi bir protokol / bussystem kullanıyorsa çalışamaz.
2. Terminal iletişim
3 K = Bus. Terminal L = Ateşleme
4 araba bilgisayar sistemi (ECU: Motor Kontrol Ünitesi) uyanmak. Aynı OBD2 konektörü dahil 3 farklı protokoller var. ISO / KWP, VPW, PMW
5. Bu K / L Diyagnostik arayüzü ve kablolar ISO / KWP (Anahtar Kelime Protokolü) 1996 yılından sonra sadece başlattı. 6. Desteklenen aynı zamanda ISO9141 protokol
7.The Kablolar Carsoft bazı sürümlerinde çalışabilir, ancak Carsoft farklı sürümleri sırasında bir çok farklı arabirimler kullanılan ve aynı zamanda bazı özel arayüzler vardı.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir