fren lambsını nasıl sökeriz

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fren lambsını nasıl sökeriz

İleti des2009 » 11 Ekm 2011, 08:18

arkadaşlar benim sol fren lambası yanmıyor patlamış olabilirmi kendim değiştirebilirmiyim birde orayı nasıl sökerim dün baktım baktım anlamadım sökmem için görünürde vida felan yoktu yardımlarınızı bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
des2009
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sedat
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti jamesdean » 11 Ekm 2011, 09:01

Aracın dışındaki stop lambasını mı çıkarmaya çalıştın yoksa : )
Bagajı açıp stopların tam arkasındaki panzotu kaldırıyorsun.( alt ve üst tırnakları var. Ortasından tutup biraz esnetmen kafi ) Karşına tırnaklı beyaz veya sarı plastik bir parça çıkıyor. Tırnakları gevşetip kendine çekiyorsun. Üst taraftan çek önce kendine ki, alt tarafına bağlı kabloları koparma. 4 ampulü de bu şekilde değiştirebilirsin. Ampulleri sağa çevirerek çıkarıyorsun. ( İki tanesi bastırarak yuvaya girip çıkıyor diye hatırlıyorum )

Benim araç fabia sedan. Aracın HB olsa bile farklı olacağını sanmıyorum.

Bu arada o lambaların hepsinden birer tane yedek almanı tavsiye ederim. Hatta farlar için bile...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti des2009 » 11 Ekm 2011, 09:44

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM DEDİĞİN GİBİ FAZLADAN AMPUL ALMAKTA AFYDA VAR.
Kullanıcı avatarı
des2009
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sedat
Arabanız: fabia

İleti Bluedays » 11 Ekm 2011, 10:43

Aynı durum bendede var. Sol fren lambası yanmıyor. Tarife göre bi söküp bakmak lazım.
Hangi ampul kullanılıyor? Hangisinden almak lazım yani?
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir