Park sensörünü nereye takmalıyım?

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Park sensörünü nereye takmalıyım?

İleti ünsal » 05 Ağu 2007, 18:18

ben yeni taktırım 1 ay kadar oluyor 120 ytl ye aynanın üstünde küçük ekran var sağdan ve solda yaklaştığın noktayı gösteriyor çok kolaylık siyah şeridin üstüne taktılar ama hiç şikayetim yok ....

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti hakanerdogan » 05 Ağu 2007, 18:18

sanki tampon üzerindeki siyah çıtaların çokda fazla yükseklik farkı yok gibi. 

mesela bu gibi araçlardada yükseğe takmışlar.

yani fikir vermesi açısından...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 05 Ağu 2007, 18:21

[quote="minik"]ben yeni taktırım 1 ay kadar oluyor 120 ytl ye aynanın üstünde küçük ekran var sağdan ve solda yaklaştığın noktayı gösteriyor çok kolaylık siyah şeridin üstüne taktılar ama hiç şikayetim yok ....[/QUOTE]

bendede aynısı var galiba bana serviste 250 ye geçirdiler... ama daha o zamanlar skoda servislerinin yabancısıydım, ilk defa park sensörünü onlardan duymuştum, orda bize ayaküstü ...

ya bide o grafik çıkaran ekran varya, onu iç dikiz aynasının oraya değilde, arka camın üstüne bi yerlere taksalardı diyorum keşke. zira geri geri giderken arkaya bakıyoruz.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ünsal » 05 Ağu 2007, 22:55

ya bide o grafik çıkaran ekran varya, onu iç dikiz aynasının oraya değilde, arka camın üstüne bi yerlere taksalardı diyorum keşke. zira geri geri giderken arkaya bakıyoruz.
[/QUOTE]

+ 1000
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti silverline93 » 06 Ağu 2007, 01:15

park sensörü fiyatı ne kadar işçilik hariç
silverline93
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 06 Ağu 2007, 01:39

[quote="silverline93"]park sensörü fiyatı ne kadar işçilik hariç[/QUOTE]

70 YTL civarında.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hakanerdogan » 06 Ağu 2007, 03:23

[quote="?"][quote="silverline93"]park sensörü fiyatı ne kadar işçilik hariç[/QUOTE]

70 YTL civarında.
[/QUOTE]

ooooffff oooffff skoda servisi yakmışınız beni... kimse savunmasın bu servisleri... hep aynı işte...

Big%20smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hans35 » 06 Ağu 2007, 03:39

En alttaki şeritte düzgün çalışmayabilir.En iyisi üstteki şerit.Belli bir yükseklik olması lazım.
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 09 Ağu 2007, 01:14

Arkadaşlar sensör bu gün elime ulaştı. Evde araç ölçülerine uygun bir kartonun üzerine monte ederek testler yapıyorum fakat yan sensörler konusunda çok kararsızım. Montaj klavuzunda yan sensörler için aracın en dış kısmından 9-15 cm uzakta olsun demiş. Benim yaptığım tasarımda 17 cm uzakta ama bana yinede yanları çok fazla algılıyor gibi geliyor. Sonuçta dikiz aynalarından yanları görmekte bir sorun yaşamıyorum köşe algılayıcılarını hiç takmasam mı yada dahada içerimi taksam karar veremedim. Aşağıda klavuzdaki ölçülere en yakın planladığım montaj şeması var. Park sensörü kullanan arkadaşlar sağ sol kenarlardaki algılama sorun çıkartıyormu bana biraz fikir verirse sevinirim.

How To Seat Cordoba Parking Sensor Installation Montage
Seat Cordoba Park Sensörü Montajı Nasıl Takılır
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti guvenxoca » 09 Ağu 2007, 01:35

bence algılamasında fayda var,özellikle dar yerlerden çıkarken arkamdakini bırak yanımdaki arabayı algılıyor , iyi oluyor dikkatin artıyor,sola bakarken sağa çok yaklaştınmı ötüyor çok faydasını görüyorum
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 09 Ağu 2007, 01:46

[quote="guvenxoca"]bence algılamasında fayda var,özellikle dar yerlerden çıkarken arkamdakini bırak yanımdaki arabayı algılıyor , iyi oluyor dikkatin artıyor,sola bakarken sağa çok yaklaştınmı ötüyor çok faydasını görüyorum[/QUOTE]

İşte bende bunu diyordum bence bu ekransız park sensörü için çok hatalı bir montaj şekli. Her sensörü ayrı ayrı haber verse (octaviadaki orijnal sensör gibi) tehlikenin gördüğüm bir taraftamı yoksa başka bir yerdemi olduğunu anlayabilirim. Ama yan bir engelden dolayı zırıl zırıl ötüyorsa ve bende geri geri bir engele yaklaşıyorsam ne anladım bundan.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 09 Ağu 2007, 03:40

şöyle söyleyeyim, benimkinde ufak dijital ekran  var. sağdan mı soldan mı gösteriyor.  sıkışık dar otoparklarda çok işe yarıyor bu park sensörü. ha yan sensörler ne zaman işe yarar, apartmanın onündeki otoparkta bi işlevi yok ama direksiyon tam çevrik geri geri yanaşmalarda aynalardan tam olarak göremezsiniz. o zaman işe yarar.

bide geri geri ben iki arabanın arasına girerken yani arabanın kıçı dar bir yere giriyorken yandan falan algılayıp ötmüyor. hatta duyarlılığını biraz yitirdi diyebilirim. iyice dibine girmeden ötmüyor. 60-70 cm den sonra ötüyo benimki. yani kılavuzdaki gibi 160 cm den falan algılamıyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 09 Ağu 2007, 03:53

Anlaşıldı ben bu yan sensörleri 3-5 cm daha içeri almanın bir yolunu bulayım yoksa kanser eder beni. Aslında biraz nazlanmasa ve sesi gür çıksa şimdilik kullandığım "Hatun Park Sensörü" işimi görüyordu LOL

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 09 Ağu 2007, 03:56

[quote="?"]

Anlaşıldı ben bu yan sensörleri 3-5 cm daha içeri almanın bir yolunu bulayım yoksa kanser eder beni. Aslında biraz nazlanmasa ve sesi gür çıksa şimdilik kullandığım "Hatun Park Sensörü" işimi görüyordu LOL

[/QUOTE]

tam olarak anlayamadım galiba... ama bugün daha doğrusu bu gece formdasınız sayın yöneticim...

arap müziği, Amr Diab falan...  Big%20smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 09 Ağu 2007, 04:02

[quote="hakanerdogan"] 

tam olarak anlayamadım galiba... ama bugün daha doğrusu bu gece formdasınız sayın yöneticim...

arap müziği, Amr Diab falan...  Big%20smile
[/QUOTE]

Park ederken benim hatuna in arkaya bak vurmayım diyordum o bakımdan "Hatun Park Sensörü" dedim... 1 aylık maaşlı yıllık iznimin son haftasındayım durdum durdum bu gece açıldım herhalde.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 09 Ağu 2007, 04:04

haa evlisiniz... ilk başta öle düşündüm de sonradan dedim daha 23 yaşında belki evlenmemiştir diye.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 09 Ağu 2007, 15:34

[quote="hakanerdogan"]haa evlisiniz... ilk başta öle düşündüm de sonradan dedim daha 23 yaşında belki evlenmemiştir diye.

[/QUOTE]

Evli değilim ama evleneceğim şahıs bana göre belli olduğu için standart muamele yapıyorum. Smile
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 09 Ağu 2007, 16:16

tamam o zaman. Allah tamamına erdirsin inşallah...  Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

ÖncekiSonraki