Park sensörünü nereye takmalıyım?

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Park sensörünü nereye takmalıyım?

İleti yonetici » 10 Ağu 2007, 02:48

Arkadaşlar bu gün tampondaki siyah şeriti ölçtüm biçtim işaret koydum tamponu sökecek torx anahtarım olmadığı ve matkapa elektrik bulamayacak yüksek bir katta oturduğumdan evime yakın bir volkswagen servisinin yolunu tuttum. Deldiler söktüler taktılar falan ama sağdan ikinci sesnsör büyük ihtimalle arızalı çıktı. Bütün sensörler çalışıyor onu taktığımızda önünde bir engel varmış gibi aralıksız çalıyor. Bir türlü halledemedik. Sabah ithalatçı firmayı arayıp bir tane daha sensör istiycem. Garantili bir ürün olduğu için yeni sensör konusunda herhangi bir sıkıntı yaşayacağıma ihtimal vermiyorum ama sanki başka işim gücüm yokmuş gibi bir daha tamponu sök tak olacak Angry

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hans35 » 10 Ağu 2007, 03:04

[quote="?"]Arkadaşlar bu gün tampondaki siyah şeriti ölçtüm biçtim işaret koydum tamponu sökecek torx anahtarım olmadığı ve matkapa elektrik bulamayacak yüksek bir katta oturduğumdan evime yakın bir volkswagen servisinin yolunu tuttum. Deldiler söktüler taktılar falan ama sağdan ikinci sesnsör büyük ihtimalle arızalı çıktı. Bütün sensörler çalışıyor onu taktığımızda önünde bir engel varmış gibi aralıksız çalıyor. Bir türlü halledemedik. Sabah ithalatçı firmayı arayıp bir tane daha sensör istiycem. Garantili bir ürün olduğu için yeni sensör konusunda herhangi bir sıkıntı yaşayacağıma ihtimal vermiyorum ama sanki başka işim gücüm yokmuş gibi bir daha tamponu sök tak olacak Angry[/QUOTE]
Usta olan usta o tamponu sökmeden takar dı.WinkBenim, bildiğin gibi Emir 1.2 fabia sedan tamponu sökmeden taktı adam.Kim taktı dersen Skoda servisinden ayrılma bir elektrikçi taktı Antalya da.
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 10 Ağu 2007, 03:18

Benim araba cordoba tamponun altıda tamamen kapalı mecburen sökecekti şansı yok fabia gibi değil.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 10 Ağu 2007, 04:33

peki siz sensörün birinin arızalı olduğunu evde anlamadınız mı? yoksa takarken mi bozuldu?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 10 Ağu 2007, 12:16

[quote="hakanerdogan"]

peki siz sensörün birinin arızalı olduğunu evde anlamadınız mı? yoksa takarken mi bozuldu?
[/QUOTE]

Evde denerken kenarlardaki sensörlerle ve yer darlığından ağırlıklı olarak sol tarafla meşgul olmuştum o yüzden farkedememiş olabilirim. Takarken bozulmasına sebep olacak herhangi birşey olmadı zaten sensörlere.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti yonetici » 10 Ağu 2007, 16:24

Nereden bulaştım bu park sensörü işine bilmiyorum Angry Sensörlerden en az biri daha bozuldu. Galiba sıcaktan sensörün içindeki  birşeyler eriyor. Servislerine yönlendirdiler. Servisteki eleman yarın malzemecileri gelir ellerinde varsa 1 set sensör alırım yoksa sipariş veririrz hallederiz dedi. Eğer bu sensörler sıcaktan bozuluyorsa yuhhh! artık diyorum başka diyecek birşey yok.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 10 Ağu 2007, 18:14

[quote="?"]Nereden bulaştım bu park sensörü işine bilmiyorum Angry Sensörlerden en az biri daha bozuldu. Galiba sıcaktan sensörün içindeki  birşeyler eriyor. Servislerine yönlendirdiler. Servisteki eleman yarın malzemecileri gelir ellerinde varsa 1 set sensör alırım yoksa sipariş veririrz hallederiz dedi. Eğer bu sensörler sıcaktan bozuluyorsa yuhhh! artık diyorum başka diyecek birşey yok.[/QUOTE]

tüh bee adamın hevesini kursağında bırakıyolar. paranla rezil ol... sıcaktan bozulacaksa ben öle sensörün...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 14 Ağu 2007, 00:54

Uzun, yorucu ve bol masraflı bir park sensörü macerasından nihayet kurtuldum gibi gözüküyor.

1) Sabahtan bakıp almaya karar verdiğim park sensörü akşam 10YTL zamlandı başka bir siteden 7-8 YTL daha ucuza buldum aldım.

2) Montaj için özel servise götürdüm 20 YTL verdim. İlk denemelerimizden itibaren orta sensörlerden biri arızalı çalışıyordu öylece bıraktık.

3) Dağıtıcısına telefon açtım sensörü değiştirmek üzere servislerine yönlendirdiler. Servis ertesi gün mal temin edebileceğini söyledi.

4) Öğlen saatlerinde aracı kullanmaya çalıştığımda 1 sensörün daha bozulduğunu diğerlerininde saçma sapan çalıştığını gördüm.

5) Bu sefer ithalatçısına telefon açtım sıcaktan falan mı bozuluyor dedim kesinlikele öyle birşey olmaz dediler. Tekrar servisi arayıp daha fazla sensör getirmesini söyledim adam o zaman komple set alayım bari dedi.

6) Ertesi gün sensörler geldi almaya gittim. Park sensörü için yetkili servis noktası olan oto elektrikçisi ben takmam tampon falan sökmem dedi yan çizdi. Git-gel 10YTL kadar benzin yaktım.

7) Aldım sensörleri benim özel servisin yolunu tuttum bu seferde 15YTL bayıldım. Ama yine aynısı oldu çalışmadı hatta alet hepten delirdi sensörler bile olmadan ötmeye başladı. Hazır gitmişken arabanın boğaz kelebeğini temizlemeleride beni çok teselli etmedi.

8) Tepemin tası bir attı gittim praktikerden şarjlı torx uçları olan bir matkap ile 10mm lokma anahtarı ucu aldım. Yaklaşık 23 YTL de bunlara harcadım en azından kendi tamponumu kendim söker takarım ele muhtaç olmam dedim.

9) Oturdum pazar günü sabahtan tamponumu aşağı indirdim sensörleri falan her şeyi çıkarttım sadece kablo tesisatını sökmedim. Tamponuda emaneten geri tutturdum.

10) Bu gün öğlen arasında şirketten çıktım kontrol kutusunu iade ettim yeni kontrol kutusunu aldım orada sensörlerimi falan tek tek denettirdim.

11) İşten eve döndüm akşam saat 7:00 gibi sensör takma operasyonuna koyuldum ve en nihayetinde 2 saatlik bir uğraş sonucunda sistemi yeni sensörler ve kontrol kutusu ile çalışır hale getirdim.

12) Allah korusun bir daha bozulursa elimden bir kaza çıkabilir. Angry
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti Felicia9841 » 14 Ağu 2007, 01:24

Elinize sağlık ve büyük geçmiş olsun.
Felicia9841
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 14 Ağu 2007, 01:56

geçmiş olsun.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti umutkubat » 14 Ağu 2007, 02:55

sabrından dolayı kutluyorum seniClap,ben olsam koparır atardım heraldeApprove
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti guvenxoca » 14 Ağu 2007, 14:08

hadi hayırlı olsun sonunda hallettin emir kardeşim ama,

keşke bu kadar uğraşacağına gidip sanyiden alıp direk aldığın yerde taktırsaydın...

ama sen bu işlerle uğraşmayı seviyorsun,o yüzden kendin yaptın heralde...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir