Mazda aracim calismiyor

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Mazda aracim calismiyor

İleti Tenormen » 08 Kas 2011, 19:04

Selam arkadaslar,
Oncelikle hepinizin kurban bayramini kutlarim.

Aracim (94 mazda mx6) calismiyor. Tum gostergeler, camlar calisiyor yani elektirikte bir sorun yok, kontaga basinca hic ses gelmiyor, arabada hicbir tepki olmuyor. Ikinci defa ayni sorunu yasiyorum, ilkinde usta starter degismeli dedi bende kendim degistirmeye karar verdim fakat yapamadim daha sonra soktugum parcalari geri taktim, aku kablosunuda baglayinca hadi birkez daha deneyeyim dedim ve arac calisti. Yani hicbirsey yapmadim sadece birkac baglantiyi kesip birkac parca soktum hepsi bu. Simdi gene ayni sey oldu, aracta tepki yok.

Mazdalarda boyle arasira calismamak gibi kronik bir sorunmu var? cunku birkac hikaye duydum sizede danismak istedim. Sebep ne olabilir?

Yorumlarininzi bekliyorum, Simdiden tesekurler...

Tenormen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti can.tasan » 08 Kas 2011, 20:31

Akü sağlam mı?
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Nereden: Ankara
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti lessabadry » 09 Kas 2011, 02:30

marş motoruyla ilgili bir problem tahminim..
lessabadry
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: forman lx

İleti bora-feat » 09 Kas 2011, 03:19

marş motoru veya şarz dinamosu
bora-feat
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa yılmaz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: oktavia

İleti Tenormen » 09 Kas 2011, 13:31

Bu sorunu ilk yasadigimda ustada mars motoru demisti, yukarda belirttigim gibi mars motorunu kendim degistireyim dedim yapamayinca soktuklerimi geri taktim ve arac calisti yani parca degisikligi olmadi. Yine ayni sorunu yasiyorum sebebini bulamazsam yine beni yolda birakacak...
Yorumlar icin tesekurler
Tenormen
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir