bitmiş akü ve aspirin

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bitmiş akü ve aspirin

İleti bbygt » 17 Kas 2011, 20:06

bbygt
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti orhanfoto » 18 Kas 2011, 10:06

ilk defa gördüm böyle bi şey cok ilginç aspirinin yaptıkları sadece aküyle sınırlı degıl baksanıza
orhanfoto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan taptil
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit 93 lx

İleti phenomx3 » 30 Kas 2011, 22:55

evet ben de duymuştum ve söyleyen de 20 yıllık galericiydi. bitmiş aküyü 1-2 ay kadar idare edebilir demişti. yolda kaldığında çalıştırsa yeter. aküm zayıfken bazen basmıyordu denedim bir süre daha idare etti tabii yazın oldu bu, kışa girerken değiştik aküyü. torpidoda aspirin bulunduruyorum noolmaz noolmaz diye;))
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti drmsguler » 01 Arl 2011, 13:27

bu hafta sonu bitti akü takfiye yaptırdım. çıktım bi yarım saat dolaştım şarj olur diye 5, 6 defa çalıştırdım ertesi gün gene akü gitmiş 115tl ye gittim yenisini aldım. bilseydim bi denerdim aspirini işe yarayıp yaramadığını anlardım en azından yiğit akü aldık bakalım 2 sene garantiside varmiş. zaten ömrüde 2 seneymiş hadi hayırlısı
drmsguler
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Durmuş Güler
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 16V

İleti erender » 08 Şub 2016, 11:52

bu mevzuyu çok uzun zaman önce duymuştum ama denemeye fırsat olmamıştı. yaklaşık 6-7 önce konjüktör arızası nedeniyle favonun aküsünü kucaklamıştım. ama ite kaka masraf çıkmasın diye bugüne kadar idare etti. son bir haftadır arabayı 1 gün çalıştırmazsam ve havada biraz soğursa voltaj 8 voltlara kadar düşer oldu.

tamam dedim yeni akü şart. sonra bu aspirin mevzusu aklıma geldi. aküyü açıp her göze birer tane asprin attım. voltajda hiç oynama olmadı. arabayı çalıştıracak kadar değil, farları yakacak kadar bile etki yapmadı.
Kullanıcı avatarı
erender
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: eren ender
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Favorit "94"

İleti SKDFORMAN » 08 Şub 2016, 20:02

drmsguler yazdı:akü aldık bakalım 2 sene garantiside varmiş. zaten ömrüde 2 seneymiş hadi hayırlısı

Bu çok ilginç ya. Banada akülerin artık 2 yıl ömrü var dediler. Eskiden en az 4-5 yıl kullanırdık. Çaktırmadan bide akü ömürlerinden kazık yedik gibi görünüyor.
Hepimize geçmiş olsun...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti mustklc » 09 Şub 2016, 10:14

Aküde acayip bir kazık var. Nasıl birşey yaptılarsa artık, akü, garantisi biter bitmez sıfırlanıyor, bir sene bile fazla götürmüyor.

Aspirinin etkin maddesi
benzoik asit miş. Büyük ihtimal akü sıvısının asidik değerini yükseltip kimyasal tepkimesini devam ettiriyor.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

Genel Teknik