Kaportadaki cizigin yenisi eskisi mi olur demeyin!

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kaportadaki cizigin yenisi eskisi mi olur demeyin!

İleti ihsan » 09 Ağu 2007, 17:15

arkadaslar size simdi olayı anlatayım .

bir gun tamırcıdeydım aracın kaput acıktı tamırcının aleti boyayı cızdı o elimde bez vardı yaglı bezdi. o bezle ustunden gectım baktım cızk yok oldu
ve bir sabah uyandıgımda bızım mahallenın ufaklıkları arabamın sol on taraftan baslayarak sag arka tarafa dogru resmen cızmıs uzerınde donmus gıbı ya . ben o sınırle soylenırken aklıma yaglı bez geldı ama o cızık arasında kır bırakıgı ıcın saglıklı cozum degıl!!! ben arabada vazelimn vardı hemen uztunden pamuklu bezle gectım ve cızıkler yuzde 80 oaranında yok oldu ınce cızıkler yok oldu hatta sadece bıraz derın cızıkler belı luyordu oda yakından bakıldıgında
bu vazelın krem ıslemını bır kac gun sonra tekrar ustunden gectım ve artık ne cızık ne de bırsey var yanlız bu ıslemı eskı cızıklere uyguladıgımda cızıklere etkısı olmuyor o yuzden yenı cızılmıs yerınız olursa hemen krem veya vazelın ıle cızıgı kapatabilirsiniz yanliz boyanın temız olması gerekıyor eger ıcıne kir dolmussa işlemde basarı oranı dusuyor

Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti skodacı » 09 Ağu 2007, 23:58

enteresan...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 10 Ağu 2007, 04:18

vazelin boyayla tepkimeye girip inceltip çiziği örtüyor şeklinde bir sonuç çıkıyor meydana...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 10 Ağu 2007, 11:15

ilginç bir tecrübe denemek lazım :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti ihsan » 10 Ağu 2007, 14:56

yok canım ne tepkımesı yawww :)

benım anladıgım su krem gıbı yaglı madeler cızıklı bolgedekı boyanın ustundekı kırlerı belle emeyıp boyayı daha parlak gosterıp cızıgın daha az gozukmesını saglıyor

belkı bazı arkadaslara bazılarına ılgınc gelebılır ama bunlar tamamen yasanmıs olaylar :)
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir