DSG Sorunu

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DSG Sorunu

İleti Angramania » 16 Oca 2012, 12:59

Selamlar,

Yeti 1.2 tsi DSG aracımda son bir haftadır çıkan bir sorunu paylaşmak istiyorum.
1. vitesten 2. vitese geçerken özellikle dönüşlerde araçta ciddi bir titreme oluyor. Sanki vitese geçmekte zorlanıyormuş gibi.
DSG şanzımanlarda bu tip problemler yaşandığını duymuştum, ama yeti kullananlar arasında henüz böyle bir sorun bildirildiğini görmedim.
Daha önce bu tip bir sorun yaşayan kimse var mı? Ne yaptınız?
Servise gitmeden kafamda bir fikir oluşmasını istiyorum.

Angramania
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Arif Tüfekçioğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: YETİ Ambition 1.2 TSI DSG 2011

İleti skodahastası » 16 Oca 2012, 16:52

aracınız eger 2010 modelse bu problem çıkabilir ama servise gidip şikayet de bulunun belki güncelleme yaparlar belki şanzumanı değiştirirler
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti m.deniz.erhan » 01 Tem 2012, 10:57

Bende de aynbı sorun vardı. Araca güncelleme yapınca azala bilir dendi fakat azalmadı aksine daha düşük devirde vites değiştiği için arttı. Servis garantiğ dolmadan getiriğn değişim yaparız dediler. Zararı olmaz dediler. Bende bekliyeceğim..
m.deniz.erhan
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Adana
Arabanız: skoda yeti 1.2 dsg ambition

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir