vw onaylı motor yağı

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

vw onaylı motor yağı

İleti bbygt » 17 Oca 2012, 23:58

yukarıda fabia kullanma kılavuzunda yazan yağ numaraları görülmektedir. bununla ilgili bir sorum olacak. vw onay numarası olmayan yağ kullanılması halinde bir sorun ile karşılaşılır mı acaba. mesela bazı 5w-30 yağlarda bu vw onaylarından hiçbirisi yazmıyor.

bbygt
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti hakanerdogan » 18 Oca 2012, 03:00

Hiç bir şey olmaz, vaktinde epey tartıştık, onbinlerce km'dir onay kodu taşımayan yağlar kullanıyorum hiç de bir şey olduğu yok, nihayetinde "yağ". Tam sentetik ve iyi bir marka almaya çalışın uygun numarada. Hiç bir şey olmaz, kodlar ticari diye düşünüyorum.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti pascha34 » 06 Şub 2012, 13:20

arkadaşlar bu skoda grubu için alman malı orjinal LİQUİ MOLY yağlarını tavsiyed ederim bence kullanın bulabilirseniz
pascha34
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: erolbahsi
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti scania_seat_skoda » 06 Şub 2012, 23:28

LİQUİ MOLY motor yağlarını küçük ve büyük araçlarda kullanma fırsatım oldu.2011 yazında eniştemin passatına izmir sanayisinde vw özel servisine yağ değişmeye gittim,aklımda mobil vardı ama usta bana LİQUİ MOLY yağını tavsiye etti ve kullandık.çok üst sınıf bir yağ şuan 6 bin km civarında en ufak eksiltme yok.zaten eksiltmiyordu gerci.LİQUİ MOLY yağıyla ilk müşterimizin bize getirmesiyle tanıştım.üzerinde SCANIA ibaresini taşıdığını görünce şaşırdım ilk başta.SCANIA'dan onay almak çok zordur.SCANIA larda yağ değişim aralığı 20 ila 25 bindır.müşterimiz bu yağın en az 50 bin km kullanılması gerektiğini söyledi ve her 50 binde bu yağdan koyuyor.anadolu yakasında zaten distribütörü.piyasadaki mobil,castrol,bp vs bu yağlar LİQUİ MOLY markasının yanından geçemez.tabi bu markadan daha üstün yağlarda var 100 bin km kullanılan şaka gibi ama var hemde made in USA ve made in JAPAN malı.tabi aynı uçurumlar fiyatlardada var.1 litre CASTROL ATF:15 tl ,1 litre LİQUİ MOLY ATF:40 tl
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti scania_seat_skoda » 06 Şub 2012, 23:41

http://www.asymsan.com/motor-yaglari.asp sitesinden alıntıdır.
LİDER ALMAN OTOMOBİL DERGİSİ "AUTO MOTOR SPORT" OKURLARI, LIQUI MOLY'Yİ EN TERCİH EDİLEN YAĞ MARKASI OLARAK SEÇTİ
LIQUI MOLY, Almanya'da en sevilen motor yağı markası. İki otomobil dergisinin okurları, birbirlerinden bağımsız olarak, motor yağı ve motor katkıları konusunda uzman olan Alman şirketini birinci olarak seçti. Böylece LIQUI MOLY, dünya devlerinin markalarını geride bırakmış oldu. LIQUI MOLY'nin başkanı Ernst Prost'un yorumu şöyle oldu: "Bu durum, en üstün ürünleri ve hizmetleri sunduğumuzda, bizim de önümüzde kimsenin duramayacağını göstermiştir."
Lider Alman otomobil dergisi "Auto Motor Sport" okurları, LIQUI MOLY'yi en tercih edilen yağ markası olarak seçti. Ankete yaklaşık 93.000 okur katıldı ve bunların yüzde 48'i Alman üreticiye oy verdi. Geçmiş yıllarda Castrol sürekli olarak birinci sırayı alırken, şimdi LIQUI MOLY ilk kez, rakibini zirveden indirdi. Böylece LIQUI MOLY, yağlar kategorisinde "Best Brand" (en iyi marka) unvanını elde etti.

Ardından çok geçmeden, Alman "Auto Zeitung", kendi okur anketinin sonuçlarını yayınladı. Bu derginin okurları da LIQUI MOLY'yi bir numara seçerek yağlar kategorisinde "Top Marke" (bir numaralı marka) unvanını verdi. Ankete katılanların yüzde 28,9'u oylarını bu aile şirketinden yana kullandı. Bu sonuç, iki yıl içinde iki katından fazla artış anlamına geliyor.

Ernst Prost, "Mesele sadece en üstün ürünleri sunmak değil" diyor. "Burada söz konusu olan, hem güçlü hem cazip, hem dürüst hem aklı başında bir marka olabilmek. Müşterilerimize, boş vaatler değil gerçek destek sunuyoruz." Almanya'da şirketin çok sayıda temsilcisi atölyelere ve satıcılara hizmet vermektedir. Dünyanın her yerindeki müşteriler için uygulanan düzenli eğitim programlarıyla, yeni ürünler, bunların kullanımı ve bunlardan yola çıkılarak geliştirilen iş modelleri konusunda müşterilerin her zaman en güncel bilgilere sahip olması sağlanmaktadır. Sonradan gündelik hayatta sorular veya sorunlar ortaya çıkması durumunda, LIQUI MOLY uygulama teknisyenleri yine yardıma koşmaktadır. Ernst Prost, durumu, "Müşterilerimiz, soluğu herhangi bir danışma hattında almak yerine, doğrudan teknisyenlerimize danışır. Müşterilerimizle bizzat ilgilenmek isteriz" diye açıklıyor.

Tam da Alman sürücülerin LIQUI MOLY'ye güvenmesi, Ernst Prost'a göre bir kalite göstergesi. Firma bu kaliteyi, tüm üretimi sadece Almanya'da gerçekleştirmek suretiyle garantiliyor. Otomobil sürücülerinin LIQUI MOLY'ye olan sempatisi, şirketin cirosuna da yansıyor: Şirket, 2010'da, yüzde 20'nin üzerinde artış sağlayarak, 289 milyon Euro'ya ulaştı.

"Yıllar önce pazar lideri olma hedefimizi ilân ettiğimizde, birçokları bize güldü", diyor Ernst Prost. "Şimdiyse çalışkanlık ve kararlılıkla neler başarılabileceğini gösterdik."
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti scania_seat_skoda » 06 Şub 2012, 23:46

alıntıdır

Volkswagen'da LIQUI MOLY ürünleri

Bu otomobil üreticisi, LIQUI MOLY ürünlerini kendi markası Techparts altında pazarlıyor

Ulm, 21 Haziran 2010 – Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Volkswagen, Ulm'lü katkı maddeleri uzmanı LIQUI MOLY şirketinde karar kıldı. Volkswagen Mexiko, kendi markası Techparts altında kendi oto galerileri ve tamirhaneleri üzerinden artık LIQUI MOLY ürünlerini satıyor.

LIQUI MOLY'nin iş yürütme yetkisine sahip hissedarı Ernst Prost, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Volkswagen'ın ürün yelpazemizin bir bölümünü programına almış olmasından gururluyuz" derken, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu işbirliği, katkı maddelerimizin ve servis ürünlerimizin kalitesine bir kanıt daha teşkil etmektedir. Bu kaliteyi artık sadece biz değil, aynı zamanda Volkswagen da garanti etmektedir."

Volkswagen, kararını LIQUI MOLY'den yana vermeden önce, çok sayıda üreticinin ürünlerini test etti. Bunun neticesinde, LIQUI MOLY'nin formülasyonlarının en etkili ve verimli formülasyonlar olduğu ortaya çıktı. Volkswagen, programına Ulm'den yaklaşık iki düzine geliştirilmiş ürün aldı: Bunların üzerinde Techparts yazarken, içinde ise LIQUI MOLY bulunuyor. Bunlar arasında motor aşınmasını ve benzin tüketimini azaltan ve ömrünü uzatan yağ katkı maddesi Ceratec ile dizel motorlardaki çökelmeyi temizleyen ve böylelikle benzin tüketimini azaltan süper dizel katkı maddesi yer almakta. MoS2 pas çözücü ve yağlama için özellikle temiz Weiß bakım spreyi de seçilen ürünler arasında yer alıyor.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti murat11h1 » 07 Şub 2012, 00:03

Tamam iyi hoş övmüşsünüzde nerde satılıyo kaç guruş bu melet?
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti scania_seat_skoda » 07 Şub 2012, 00:14

pascha34 yazdı:arkadaşlar bu skoda grubu için alman malı orjinal LİQUİ MOLY yağlarını tavsiyed ederim bence kullanın bulabilirseniz

0216 368 07 32
0532 572 03 88
beyza durmaz (kozyatağı)

0216 589 19 71 / 72
ASYMSAN otomotiv (maltepe)

buralardan bulabilirsiniz erol bey
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 07 Şub 2012, 01:14

İyi yağı nasıl anlıyorsunuz erenler!

Ben octimi aldığımdan beri Castrol magnatec alıyorum. Memnunmuyum derseniz bilmem başka yağ kullanmadım, kullansamda nasıl anlayacağım iyi olduğunu?

Bu arada şu Liquidmidir nedir forumda reklamını yapan arkadaş sanki bilinçli bir reklam çalışması gibi geldi bana. Bu yağ iyidir şu yağ katkısı iyidir yazmış. İyide nereden anlıyoruz kardeş iyi olduğunu. Şimdi ben castrol kullanmasam sizin dediğiniz yağı kullansam ne farkedecek ve bu farkı ben nasıl anlayacağım?
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti onurson » 16 Şub 2012, 09:59

ben mobil 1 10 40 kullanıyorum 45 tl 4 litre fiyatı.daha bir sıkıntısını görmedim. 10bin ile 15bin arasında değiştiriyorum. motorsilk uygulamıştım. en fazla 13 binde değiştim. yağın sarılığı hala vardı. motor silkte ömrünü uzatıyor. sizin bahsettiğiniz bu alman yağını kullansak ne farkedecek. o kadar para vermeğe deyecek mi?
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir