Subap Ayarı Favorit

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Subap Ayarı Favorit

İleti Yamali3478 » 25 Oca 2012, 01:20

Sayın abilerim Selamün Aleyküm.

aracımın subap ayarları ile avans ayarını yaptıracam da nasıl bir yol izliyim genç oldugum için kazıklanmaktan ve arabamdan olmaktan korkuyorum bunun maliyeti ve avrupa yakasında işini düzgün yapan usta varmıdır tanıdıgınız var mıdır bana bu konu hakkında fikirlerinizi ve bana yol gösterirmisiniz ? Yardımcı olurmusunuz.

Yamali ! isyanlardaa !!!!!
Yamali3478
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YAVUZ MUHAMMET ALİ BÖYÜKÖZKÖK
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FAVORİT GLX 1994

İleti AhmetH » 25 Oca 2012, 01:25

avansı sesini dinleyerek ayarlamak mümkün zaten LPG de çalışıyordur muhtemelen , distribütörü en rahat devir alan konumda bırakın avans ayarı odur.

supap ayarıda 1-2 aletiniz olsa kapınızın önünde yarım saatlik iş. esasında
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hakan48 » 25 Oca 2012, 09:54

Yamali3478 yazdı:Sayın abilerim Selamün Aleyküm.

aracımın subap ayarları ile avans ayarını yaptıracam da nasıl bir yol izliyim genç oldugum için kazıklanmaktan ve arabamdan olmaktan korkuyorum bunun maliyeti ve avrupa yakasında işini düzgün yapan usta varmıdır tanıdıgınız var mıdır bana bu konu hakkında fikirlerinizi ve bana yol gösterirmisiniz ? Yardımcı olurmusunuz.

İyi Günler , Subap Ayarını ve Avans Ayarını, Mutlaka Uzman Kişiler Tarafından Yaptırmalısınız. Yanlış Yapılabilecek Ayarda Motorun Eksantrik Mili Zarar Görecek ve Yakıtda Çoğalma Olacaktır. Aracınızın Avans Ayarı Rölanti Devrinde 10 Derece 3000-3500 Devir Arasında 27 Derece Olmalıdır. Skoda Konusunda Uzman Birinden Bu Ayarları Uygulamasını İsteyin, Aracınızın Büyük Oranda Değişimini Göreceksiniz. Bu işlemler Yapılırken Mutlaka Distribitörde Sıkışma Falan Olmamalıdır. Gerekirse Yağlanmalı ve Zincir Kontrol Edilmelidir.

Bir Kaç Takım Alıp Ayar Yapmak Emin Olunki Sizin Zararınıza ve İlerde Doğacak Sorunlardan Ötürü :D Sanayimizin Kalkınması İçin Önemlidir. Ama Genede Ben Kendimde Skoda Kullanıcısı Olduğum İçin , Aynı Zamanda Skoda Özel Servis Ustası Olarak Uzman Kişilere Götürmenizi Tavsiye Ederim.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti skodaizm » 25 Oca 2012, 10:50

Eğer yakınsanız, Küçükçekmece Tepeüstü'n de Seçkin karbüratör vardır(Mehmet usta) Orada bu ayarları ve bakımları yaptırabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti hakan48 » 25 Oca 2012, 11:00

Aracınızdaki Şikayetiniz Nedir, Ayrıntılı Yazarmısınız? Neden Ayar Yaptırmak İstiyorsunuz Şikayet Nedir?
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bekocan » 25 Oca 2012, 19:47

hakan48 yazdı:

İyi Günler , Subap Ayarını ve Avans Ayarını, Mutlaka Uzman Kişiler Tarafından Yaptırmalısınız. Yanlış Yapılabilecek Ayarda Motorun Eksantrik Mili Zarar Görecek ve Yakıtda Çoğalma Olacaktır. Aracınızın Avans Ayarı Rölanti Devrinde 10 Derece 3000-3500 Devir Arasında 27 Derece Olmalıdır. Skoda Konusunda Uzman Birinden Bu Ayarları Uygulamasını İsteyin, Aracınızın Büyük Oranda Değişimini Göreceksiniz. Bu işlemler Yapılırken Mutlaka Distribitörde Sıkışma Falan Olmamalıdır. Gerekirse Yağlanmalı ve Zincir Kontrol Edilmelidir.

Bir Kaç Takım Alıp Ayar Yapmak Emin Olunki Sizin Zararınıza ve İlerde Doğacak Sorunlardan Ötürü :D Sanayimizin Kalkınması İçin Önemlidir. Ama Genede Ben Kendimde Skoda Kullanıcısı Olduğum İçin , Aynı Zamanda Skoda Özel Servis Ustası Olarak Uzman Kişilere Götürmenizi Tavsiye Ederim.

ustam disbratörü ayarlarken deviri 3500 de sabit tutarken
o anki disbratörün derecesini nereden bileceğiz
eger bilirsek dediğin gibi 10 veya 27 derce ayarlama şansımız olur
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti hakan48 » 25 Oca 2012, 21:55

bekocan yazdı:
hakan48 yazdı:

DİKKAT BU YAZIMI MUTLAKA İYİCE OKURSANIZ DÜŞÜNÜP YAZARSANIZ HERTÜRLÜ ELEŞTİRİYE AÇIĞIM

Forumlar elbetteki Bilgi Paylaşımı Amacıyladır, Yaşanan Tecrübeler Paylaşılsınki İnsanlar Mağdur Olmasınlar,
Çok Güzel Bişey , Heleki Günümüzde İnternetin Yaygın Olmasıyla Bilgiye Kolayca Ulaşılabildiği Konular , Oluyor.

Bu Dediğim İşlem Sadece Profesyonel Kişiler Tarafından Avans Tabancasıyla Yapılır.ve Sadece Karbüratörlü Araclar İçin Geçerlidir. Aracın Krank Kasnağında Bulunan Ve Eksantirik Zincir Kapağında Bulunan İşaretler Bu Amaçla Konulmuştur.

Artık Herkesin Hatta Arac Sahiplerinin Dahi Ustalık Yapmaya Başladığı Günümüzde . Yani Daha Öncede Dediğim Gibi Birkaç Takım Alıp Aracın Başına Geçerek Aracın En İyi Ustası Sahibidir, Mantığı Üretmek Malesef Yanlıştır. Araba Aldığımızda En İyi Ustası Sahibi İse Buzdolabı Aldığımızdada Aynı Olması Gerekir, Cep Telefonu Aldığımızdada Aynı Olması Gerekir,Laptop Aldığımızdada , İhtiyacımızı Karşılamak Amacıyla Aldığımız Herşeyde Aynı Olması Gerekir. Bilgiyi Paylaşmak Güzeldir. Fakat Yanlış Bilgiyi Paylaşarak Bazen Bazı İnsanlara Zarar Verilmiş Olur, Mesela Örnek Vermek İstiyorum, Araç Forumlarında Kendi Contasını Değiştiren İnsanlara Özenen Bir Müşteri Aracının Motor Blokunu Çatlatıp Telefon Açtı Blok Fiyatı İstedi, blok Fiyatı Verince Adamcağız Telefonda Ağlamaklı Oldu :(
Yazıktır, Buda Genelde Malesef İşi Bilmeyen İnsanların Önerisiyle Oluyor,Yani Bir işi Pasife Alıp Onun Yaptığını Bende Yaparım Mantığıyla Olur.
Mesleği Otomotiv Olanlara Sözüm Yok, Ama Olmayan İnsanlar Bence İyi Okuyup İyi Tartmalı Avukat Avukatlığını Polis Polisliğini Öğretmen Öğretmenliğini Yapsınki Topluma Faydası Olsun, Yani Millet Olarak Hep Başkalarının Mesleğinde Gözümüz Var, Saygımız Yok, Saygı Duymadığımız Halde 4 - 4 Lük İş Bekliyoruz Bu Mümkün Değil.
Bende Bir Avukata Gitsem Desemki Ben Şu Maddeye Göre Haklıyım , Desem Adam Savunmak Dahi İstemez,
Haklı Olarak , Cep Telefoncuya Gitsem Arıza Şurda Kesin Değiştir Desem Adam Değiştirir Arızam Çözülmez Gene Mağdur Olurum. Her Meslekte İyiler Olduğu Kadar Kötülerde Vardır. Ama Bu Genele maledilemez. Mesela Ben Bursada Yabancı Olduğumdan Garajdan Gene Çok Yakın Bir Semtine Gittim Taksici Dolaştırıp 45 Liramı Aldı, Dönüşte Başka Bir Taksici Aynı Mesafeyi Kısa Zamanda Gidip 20 Liramı Aldı, Bütün Taksiciler Kötü Dersem Olurmu ? Bazı İnsanların Sürekli Benim Mesajlarıma Ağır Mesajlar Yazmalarına Ragmen Genede Ben Kendim Skoda Kullanıcısı Olduğum İçin Uyarmayı Borç Biliyorum, ve Özellikle Favorit Felicia Felicia 1.3 MPi Aracı Olan Kullanıcılara Her Yapılanı Yapmaya Kalkmamalarını Rica Ediyorum, Ha Eğer Havadan Kazanıyorsanız Aracınızı Oyuncak Gibi Oynasanızda Farketmez, Yok Havadan Kazanmıyorsanızda, Yazıktır , Bunu Özellikle Yazmamın Sebebide Forumlarda Uygulama Yapıp Mağdur Olan İnsanları Bildiğim İçin.
ŞİMDİ BU MESAJLARIMI OKUYUP YAZACAĞINIZ HER CEVABA AÇIĞIM.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alwaysloser » 25 Oca 2012, 22:48

adanada benim ustm bebnden para lamaz yada sürekli müşterilerinden ki çok zamanını almaz 5 dk da ayralanabilir
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti jawacı » 25 Oca 2012, 23:28

biz zaten ustalar ustalığını yapmadığı için burada bildiklerimizi paylaşıp kendi işimizi kendimiz yapmaya uğraşıyoruz. arkadaşların da dedikleri gibi eliniz iki anahtar tutuyorsa yardım da alarak basit ama önemli olan birçok sorunu kendiniz giderebilirsiniz. tabiki ustaya ihtiyaç oluyor. ama iyi ustaya denk gelene kadar kazıklanan çok arkadaş var. forumda örneği var. usta konusundada tavsiyelerimiz oluyor. amaç sorunu giderirken teşhisi doğru koyup, doğru parçayı değiştirmek. o yüzden paylaşıma devam. ;)
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti bekocan » 25 Oca 2012, 23:52

hakan48 yazdı:
bekocan yazdı:
hakan48 yazdı:

DİKKAT BU YAZIMI MUTLAKA İYİCE OKURSANIZ DÜŞÜNÜP YAZARSANIZ HERTÜRLÜ ELEŞTİRİYE AÇIĞIM

Forumlar elbetteki Bilgi Paylaşımı Amacıyladır, Yaşanan Tecrübeler Paylaşılsınki İnsanlar Mağdur Olmasınlar,
Çok Güzel Bişey , Heleki Günümüzde İnternetin Yaygın Olmasıyla Bilgiye Kolayca Ulaşılabildiği Konular , Oluyor.

Bu Dediğim İşlem Sadece Profesyonel Kişiler Tarafından Avans Tabancasıyla Yapılır.ve Sadece Karbüratörlü Araclar İçin Geçerlidir. Aracın Krank Kasnağında Bulunan Ve Eksantirik Zincir Kapağında Bulunan İşaretler Bu Amaçla Konulmuştur.

Artık Herkesin Hatta Arac Sahiplerinin Dahi Ustalık Yapmaya Başladığı Günümüzde . Yani Daha Öncede Dediğim Gibi Birkaç Takım Alıp Aracın Başına Geçerek Aracın En İyi Ustası Sahibidir, Mantığı Üretmek Malesef Yanlıştır. Araba Aldığımızda En İyi Ustası Sahibi İse Buzdolabı Aldığımızdada Aynı Olması Gerekir, Cep Telefonu Aldığımızdada Aynı Olması Gerekir,Laptop Aldığımızdada , İhtiyacımızı Karşılamak Amacıyla Aldığımız Herşeyde Aynı Olması Gerekir. Bilgiyi Paylaşmak Güzeldir. Fakat Yanlış Bilgiyi Paylaşarak Bazen Bazı İnsanlara Zarar Verilmiş Olur, Mesela Örnek Vermek İstiyorum, Araç Forumlarında Kendi Contasını Değiştiren İnsanlara Özenen Bir Müşteri Aracının Motor Blokunu Çatlatıp Telefon Açtı Blok Fiyatı İstedi, blok Fiyatı Verince Adamcağız Telefonda Ağlamaklı Oldu :(
Yazıktır, Buda Genelde Malesef İşi Bilmeyen İnsanların Önerisiyle Oluyor,Yani Bir işi Pasife Alıp Onun Yaptığını Bende Yaparım Mantığıyla Olur.
Mesleği Otomotiv Olanlara Sözüm Yok, Ama Olmayan İnsanlar Bence İyi Okuyup İyi Tartmalı Avukat Avukatlığını Polis Polisliğini Öğretmen Öğretmenliğini Yapsınki Topluma Faydası Olsun, Yani Millet Olarak Hep Başkalarının Mesleğinde Gözümüz Var, Saygımız Yok, Saygı Duymadığımız Halde 4 - 4 Lük İş Bekliyoruz Bu Mümkün Değil.
Bende Bir Avukata Gitsem Desemki Ben Şu Maddeye Göre Haklıyım , Desem Adam Savunmak Dahi İstemez,
Haklı Olarak , Cep Telefoncuya Gitsem Arıza Şurda Kesin Değiştir Desem Adam Değiştirir Arızam Çözülmez Gene Mağdur Olurum. Her Meslekte İyiler Olduğu Kadar Kötülerde Vardır. Ama Bu Genele maledilemez. Mesela Ben Bursada Yabancı Olduğumdan Garajdan Gene Çok Yakın Bir Semtine Gittim Taksici Dolaştırıp 45 Liramı Aldı, Dönüşte Başka Bir Taksici Aynı Mesafeyi Kısa Zamanda Gidip 20 Liramı Aldı, Bütün Taksiciler Kötü Dersem Olurmu ? Bazı İnsanların Sürekli Benim Mesajlarıma Ağır Mesajlar Yazmalarına Ragmen Genede Ben Kendim Skoda Kullanıcısı Olduğum İçin Uyarmayı Borç Biliyorum, ve Özellikle Favorit Felicia Felicia 1.3 MPi Aracı Olan Kullanıcılara Her Yapılanı Yapmaya Kalkmamalarını Rica Ediyorum, Ha Eğer Havadan Kazanıyorsanız Aracınızı Oyuncak Gibi Oynasanızda Farketmez, Yok Havadan Kazanmıyorsanızda, Yazıktır , Bunu Özellikle Yazmamın Sebebide Forumlarda Uygulama Yapıp Mağdur Olan İnsanları Bildiğim İçin.
ŞİMDİ BU MESAJLARIMI OKUYUP YAZACAĞINIZ HER CEVABA AÇIĞIM.

bilgi paylaştıkca güzeldir internet ortamında
ama burada ki yazınızdan şu çıkıyor siz ne bilirsinizki
veya niye anlatayımki herkes bunu yaptıktan sonra ustaların ne anlamı var ustalar nereden parakazanacaklar
size sorulan sualde bilğiniz varsa basitçe anlatabilirsiniz herkes aldığı kadar alır kurcaladığı kadar kurcalar aracını bozduğu kadar bozar bu aracını bilincsizce kurcalayan bozanın kabahati brakın herkes kendi karar versin
zannetmeyinki sizin her söylediğinizi herkes aracı üzerinde uygalacak ne malum sizin bu konularda insanları yanlış yöneltmeyeceğiniz
bu yüzden bilğiniz varsa paylaşırsınız yoksa bilmiyorum dersiniz veya cevap yazmazsınız
karşınızdakilere bu şekilde öğüt vermekle olmaz .
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti ozantavsan » 26 Oca 2012, 00:59

Herkese iyi akşamlar.

Forumda son günlerde bir serzeniştir gidiyor.Aslında yazmayacaktım ama birşeyler söylemek istedim.
Bu başlıktaki konuda herkes kendine göre haklı.
Aracına iyi bir usta bulamayıp madur olanlar haklı.
Madur olup elinden tamir işi gelip kendi araçlarına bakanlar haklı.
Elinden geldiğince sorunu olan arkadaşlara yardımcı olmaya çalışan üyeler haklı.
Mesleği otomotiv olan ve çevresinde kendi aracını kendi tamire kalkışıpta becermeyenlere uyarıda bulunanlar haklı.

Evet doktor doktorluğunu ,avukat avukatlığını , polis polisliğini bilecek elbet.
Ama her işini kendi halledebilenler , araştıranlar , becerebilenlerde kendilerince söz hakkı alacaklar.
Bundan böyle araçlara bulunduğumuz öneri ve uygulamalarda oluşabilecek sorunlardan sorumluluk kabul etmediğimizi bildireceğiz.

Burada ben şahsen herkese hak veriyorum.Kimse taraflı olduğumu düşünmesin.
Mesleğim bilişim.Müşterilerimden kendi sorunlarını halledebilenler çok.Halletmeye çalışıp cihazlarına arıza verdirende çok.Kendi becerebilen sorununu zaten çözüyor.Beceremeyen sonuçta bizi buluyor.
Kullandığı cihaz ona ait.Kurcalamadan bize getirmekte onun elinde.Kendi sorunu halletmekte elinde.

O zaman kendine güvenenler aracına çeşitli uygulamalar yapmakta serbest.
Güvenemeyenler uzmanlardan yardım alsın.Aracını onlara emanet etsin.

İnanın sağlam bir servis bulsam bende evimin önünde aracımla uğraşmak istemem.
Skoda servisine mi gitmedim. Servislerden ayrılan ustalara mı gitmedim. Şu usta işini ehlidir dediler denemedim mi ?
Vaktimi harcamaktansa , sorunu çözmek için bir sürü araştırmaya girmektense , konuyu özümleyip nasıl halledeceğimi düşünmektense , alet edavat almaya çalışmaktansa ücreti neyse ödeyip sorunumu çözmeyi istemem mi?

Olmuyor işte .Yaşadığım şehirde omuyorrr.
Yeni takılmış orjinal sorunsuz parçayı servis değiştirmeye mi çalışmadı .

Elbet bu her yer için geçerli değil.işinin ehli ustları bu anlattıklarım dışında tutarım.Ama bana rastlamak nasip olmadı.Geriye dönüp baktığımda aracımı alalı 21 ay olmuş.

21 ay zarfında aracımı getirdiğim konum , işinin ehli bir usta elinde belki bir iki günde yapılırdı.
Olsun ben mutluyum.Aracım tıkır tıkır.Şimdilerde tamire götürmüyorum.Sanayiye yolum düşünce öylesine kontrol ettiriyorum bazı yerlere rastgele seçtiğim.Şu ana kadar farklı zamanda 3 ayrı yer aracımı kontrol ettirdim.Sonuç hepsi aracımın çok güzel çalıştığını söyledi.

Avansı vesaire ayarı cihazla kontrolde olması gereken şekilde çıkıyor.Benim elle yaptığım ayarlar bunlar.

Lafı fazla uzatmayayım gecenin geç vakti olmakta.Amacımız ahkam kesip aracınıza şunu yapın demek değil.
Kimsenin aracına zarar vermesini istemem.

Benim elimden geliyor.Fazlasıyla araştırıyorum.Her gördüğüme atlamıyorum.Mantıklıysa uyguluyorum.Bugüne denk ne arabama , ne elektronik cihazlarıma , ne kombime , ne mekanik aletlerime bir zarar veremedim.Hepsinin sorununu araştırdıktan sonra çözümü uyguluyorum.

Eli iş tutanın uygulamak veya uygulamamak kendi seçimi olmalıdır.KEndine güveni olmayan , eli yatkın olmayan
" Lütfen uygulamaları yapmaya kalkışmasın.En azından anlayan biri eşliğinde uygulatsın."

Herkese saygılarımı sunuyorum......
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti ozantavsan » 26 Oca 2012, 01:56

HER ARACIN EN İYİ USTASI SAHİBİDİR sözü benim imzamdır.Bu başlıkta özellikle hedef şeklinde benim gösterildiğimi düşünüyorum.Hedef gösterilmemeyi rica ediyorum.

Yaptığım uygulamaları araştırmadan , bilinçsizce uygulasam 2 yıldır bu araç çoktan kullanılmaz hale gelirdi.
Bundan önceki tam enjeksiyonlu Hyundai Accentim , Suzuki Alto aracım kullanılmaz olurdu.Onlardada uygulamalar ,tamiratlar yapardım.Çevrem benim kullandığım aracın alınabileceğini bilir.Çevresine bildirir.
Htundai aracımı gecenin alaca karanlığında verdim.Alıcıya niye gündüz gelmediniz.Araç bozukmu ,darbelimi ,kazalımı şimdi nerden bileceksiniz dediğimde hiç tanımadığım şahıs biz senide aracınıda biliyoruz demişti.O zamanda hyundai forumdaydım.

Maksatım kendimi övme gibi yanlış bir davranış olarak algılanmasın.Beni eli iş tutmayan , kafasına göre aracını kurcalayan , herkese ahkam kesen , bilinçsiz bir kişi gibi algılamayın.

Çoğu kişi uyurken bile , gecenin bu vaktinde , şu an bilgisayar başında araştırma içindeyim.Sadece araçlarla ilgili değil.Benim yapım bu.Araştırırım , uygularım , farklı şeyler geliştiririm.Sadece paylaşabileceğimi paylaşırım.
Evime hiçbir cihaz için servis girmez.Elektrik , elektronik , tesisat , yapı işleri ....

Bundan gayri her paylaşımıma uygulamalarım hakkında uyarı ekleyeceğim.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakan48 » 26 Oca 2012, 09:38

Ozan Bey İyi Niyetli Biri Olduğunuz Konusunda Hiç Şüphem Yok Araştırıcı ve Paylaşımcı Olmanız Çok Güzel Bişey, Ama Sanırım Demek İstediğim Şeyde Tam Olarak Anlatamadım, Hedef Falan Aldığım Yok Sizi Sadece Demek İstediğimi Mesajımı İyi Okursanız Anlarsınız. Bu Mesajı Sizi Hedef Alarak Falan Yazmadım, Sadece Her Aracın En İyi Ustası Sahibidir Mantığı Gerçekten Bazen Bazı İnsanlara Pahalıya Malolabiliyor, Yazıktır Günahtır. Sizin Paylaşımlarınızda Gerçekten Güzel Bilgiler Var, Ama Yanlış Olan Şeyler İse Motorun Temel Ayarlarını Bırakın İşin Ustaları Yapsınki Müşteriler Mağdur Olmasın, 3 Kuruş Daha Ucuza Maledeyim Derken Gerçekten Yüksek Fiyatlara Maledip Çıkıyolar. Ondan Sonra Suçlu Gene Ustalar Oluyor, Ben Kimsenin Avukatı Falan Değilim,Ama Bu İş Her Meslekte Böyledir. Temeli İşi Bilen Yapmazsa O Bina Çürük Olur. Yoksa Bana Hiçbir zararı yok bu işin, benide alakadar etmiyor, herkesin kendi aracı, Bu Konuda Mesaj Yazmayacağım Artık Yıllardır Bişey Anlatmaya Çalıştım Anlayanlar Anladı Ama Anlamayanlar Yanlış Anlayıp Hedef Gösterdin Demeye Başladı,
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozantavsan » 26 Oca 2012, 09:59

Hakan Bey ,Günaydın.

Ben bu konuda herkesin haklı olduğunu belirtmiştim.Kimseye cephe almak gibi bir niyetim yok.
Sadece her aracın en iyi ustası kendisidir ibaresini okuduğumda bana söz hakkı doğduğunu düşündüm.
Belirttiğiniz gibi konuda bilgisi olmayan , arızasını gideremeyecek olanlar işi ehline bıraksınlar.Bunda hemfikirim.
Kendi mesleğimdede durum aynı.Banada çok mağdur geliyor.Ama bende artık müşterilerime hiçbirşey demiyorum.
Yapan yine yapacağını yapıyor.Zararı kendi malına oluyor.

Sizin insanları uyarmanız doğru bir davranış.Buna benimde sözüm yok.Size karşı bir sözümde yok.
Belki gece vakti alıngan davrandım.

1 musubet 1000 nasihattan iyidir derler.Siz yine yeri geldiğinde uyarın.İnsanoğlu başına kötü birşey gelmeden ders almaz.Eminimki aracı yapayım derken zarar veren biri bir daha aracına zarar veremez.

Sizde üzerinize alınmayın lütfen.

Tüm üyelerimiz içinde kazasız ,belasız , iyi bir gün olması dileğimle.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakan48 » 26 Oca 2012, 11:59

ozantavsan yazdı:Hakan Bey ,Günaydın.

Ben bu konuda herkesin haklı olduğunu belirtmiştim.Kimseye cephe almak gibi bir niyetim yok.
Sadece her aracın en iyi ustası kendisidir ibaresini okuduğumda bana söz hakkı doğduğunu düşündüm.
Belirttiğiniz gibi konuda bilgisi olmayan , arızasını gideremeyecek olanlar işi ehline bıraksınlar.Bunda hemfikirim.
Kendi mesleğimdede durum aynı.Banada çok mağdur geliyor.Ama bende artık müşterilerime hiçbirşey demiyorum.
Yapan yine yapacağını yapıyor.Zararı kendi malına oluyor.

Sizin insanları uyarmanız doğru bir davranış.Buna benimde sözüm yok.Size karşı bir sözümde yok.
Belki gece vakti alıngan davrandım.

1 musubet 1000 nasihattan iyidir derler.Siz yine yeri geldiğinde uyarın.İnsanoğlu başına kötü birşey gelmeden ders almaz.Eminimki aracı yapayım derken zarar veren biri bir daha aracına zarar veremez.

Sizde üzerinize alınmayın lütfen.

Tüm üyelerimiz içinde kazasız ,belasız , iyi bir gün olması dileğimle.

Yok Alınmadım Ozan Bey , Sonuçta Amacımız Kavga Değil Niye Alınayımki , Aynı Forumda Yıllardır Varız, İyi Niyetli Biri Olduğunuzdan Hiç Şüphem Yok , Belki Bende Tam Olarak Demek İstediğimi İfade Edemedim, Ondan Sizde İmzanızdan Dolayı Alınmış Olabilirsiniz. Ama Bilmenizi İsterimki Size Karşı Şahsi Olarak Bir Problemim Asla Yok Olmazda, Forumdaşız Sonuçta, Marmarise Yolunuz Düşerse Mutlaka Beklerim,
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozantavsan » 26 Oca 2012, 12:04

Sorun yok Hakan Bey .

Yolunuz bizim bu taraflara düşerse bende beklerim.Herzaman başım üstüne..
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 26 Oca 2012, 14:17

yapabilen yapsın derim ben. Bu demek değilki her anlamayan açsın kurcalasın.

ancak acıp kurcalayıp bozmakta iyidir esasında hatasını bir nevi satın alıyor insan.
biraz kumara benzetebilirsiniz ama işin özü kişilik meselesidir. Bilginiz varsa cesarette varsa pratiği tecrübe etmek kaçınılmaz oluyor, bundan kaçmak kimisi için kabul edilmez.

daha çocuk yaştayken ucuz yerli bir V kayışı alıp değiştirmiştim feliciada.. ne yapsam kaydırma sesi kesilmedi. o kadar gerdim ki kasnak yolda kırıldı kasnak 15 liraydı.

bak gördün mü boyunu aşan iş başına ne getirmiş dediğinizi duyar gibiyim.. hayır

ben aslında 15 liraya hatamı satın aldım. yerli malın kimi zaman ne kadar dandik olabileceğini ve kaydırma sesinin alternatörden kayışı germekle kesilmeyeceğini kasnağı kırarak öğrendim.

bundan çokta mutluyum

ekim 2006 dan beri youtube üyeliğim var kafa dengi insanlar arayıp durdum youtube yaygınlaşıp insanlar tecrübelerini paylaşmaya başlayınca gördüm ki dünya aslında bizim düşünceye paralel gidiyormuş..

ne adamlar var güzel güzel video yapıyorlar yol gösteriyorlar, cesareti olan yapsın hesabı.. demiyorlar ki bozarsın bana getir.

örnek vereyim mi ?

John amca supap ayarı anlatıyor..

http://www.youtube.com/watch?v=fezXUwVfH7U

video 2007 den, artık HD video çekiyor...

My friend Pete

yahu bu adam öldürüyor beni cem yılmaz halt etmiş ne geyik yapıyor videolarında tek sorun ingilizce

http://www.youtube.com/watch?v=7dKlX_UFQv4

dahada var her konu hakkında böyle adamlar bulabilirsiniz.. bunlar gerçekten usta adamar. olayı anlatlıyorlar size istersen yap diye...

zaten biraz alt yapı varsa kimin işi bildiğini size birşey katmaya çalıştığını reklamını yapmadığını anlıyorsunuz.

demek istediğimi sanıyorum anlatabiliyorum
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti ozantavsan » 26 Oca 2012, 14:33

Banada subap ayarını sen anlatmış yardımcı olmuştun.Tekrar teşekkürler.Senin yardımın sonrası aracımda ilk olumlu değişimi performansı yaşamıştım.Sonrasında diğer uygulamalarla iyileştirmeler geldi.Tecrübe kazanmış oldum.Skoda favoritimden başka aracıma subap ayarı yapmamıştım.Forumdaki dostluk ile tecrübe kazanmış oldum.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Genel Teknik