Subap Ayarı Favorit

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Subap Ayarı Favorit

İleti Abdulkadir OĞUZ » 31 Mar 2012, 20:43

Hakan ustam fikirlerine katılıyorum. Mekanikten anlamayan en önemlisi mantığını ve aklını kullanmayan bu işlere hiç kalkışmasın kendine zarar verir, adam stop lambası değiştirmeyi bilmiyor aracın çok önemli mekanik yerlerini hiç ellemesin, Ozan TAVŞAN kardeşimizin dediği gibi mutlaka bilen birinden yardım alsın yoksa mutlaka sanayideki iyi ustayı bulup gitmesi lazım. Özellikle yeni nesil araçlarda bu işlere kalkışmamakta fayda vardır. Tabi iki sanayideki ustalarımızda ekmek yiyecek onun da çocukları ve ailesi var. Ama şu da bir gerçek Hakan Ustam sanayide hakkından fazla para alan çok usta var onları kınıyorum mutlaka dürüst ve iyi ustalarda vardır ama bence çok az. Bunun tam tersi olması lazım. Emeğe saygım sonsuz çünkü hepimiz emekçiyiz. Herkes hakkından fazlasını almamalıdır. Bende, bu iyi niyetli olmayan ustalar yüzünden arabamın subap ayarı dahil bir çok basit arızayı ben kendim yapmaktayım. Örneğin geçen yıl arabamın subap ayarını soğuk olarak sanayideki ustaya yaptırmıştım. Geçen hafta subap ayarını 9 kuralına göre yaparken inanın 0.20 sentil subap aralarına girmedi 0.10 ancak giriyordu hele 1 nolu emme subap 0.05 sentil ancak arasından geçiyordu. Siz kendiniz benim yerinize koyun o usta hakkında iyi düşünebilirmisiniz? Emmen ve eksoz subap ayarlarını 0.20 olarak ayarladım inanın motor çalışması çok değişti ve çekişti belirgin bir artış oldu. Yani keşke herkes mesleğini dürüstçe yapsa zaten sorun kalmayacak. Bu forumda amacımız birbirimize yardımcı olmak yapıcı eleştirilerde bulunmak ve bilgisi ve becerisi olan arkadaşlardan faydalanmak. Bu siteyi hizmete koyan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Bu sitenin yazılı ve görsel bilgilerinden çok faydalandım. Hepinize selam ve sevgiler iyi akşamlar.

Abdulkadir OĞUZ
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdulkadir OĞUZ
Nereden: Hatay
Arabanız: 1990 Mod.Skoda Favorit

Önceki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir