Lpg yakıt tüketimi ile ilgili bir fikir

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lpg yakıt tüketimi ile ilgili bir fikir

İleti Abdulkadir OĞUZ » 04 Mar 2012, 22:00

BEKOCAN KARDEŞ, SENİN FİKRİNE KATILIYORUM ÇOK MANTIKLI. KIŞIN ARACIN TAMPONDAN SOĞUK HAVA EMMESİNİ ENGELLEMEKTE BÜYÜK FAYDA OLDUĞUNA İNANMAKTAYIM. ZATEN BİZİM ARABALARIN HAVA TERMOSTATLARI BOZUK. EN İYİSİ İPTAL EDİP ELDEN KONTROL ETMEK. BEN BÖYLE YAPIYORUM. BEKOCAN MÜSAİT BİR ZAMANDA ARABAMIN LPG REGÜLETÖRÜNÜ EVE ÇIKARIP DİYAFRAM BAKIMINI YAPIP GERİ TAKACAM. ÇÜNKÜ 3 YIL ÖNCE ALIP ARABAMA TAKMIŞTIM. 30000 KM.OLDU. DİYAFRAMI BENZİN İLE TEMİZLEMEYİ DÜŞÜNÜYORUM. DOĞRU MU YAPARIM ACABA. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. İYİ GÜNLER.

Abdulkadir OĞUZ
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdulkadir OĞUZ
Nereden: Hatay
Arabanız: 1990 Mod.Skoda Favorit

İleti bekocan » 05 Mar 2012, 19:46

Abdulkadir OĞUZ yazdı:BEKOCAN KARDEŞ, SENİN FİKRİNE KATILIYORUM ÇOK MANTIKLI. KIŞIN ARACIN TAMPONDAN SOĞUK HAVA EMMESİNİ ENGELLEMEKTE BÜYÜK FAYDA OLDUĞUNA İNANMAKTAYIM. ZATEN BİZİM ARABALARIN HAVA TERMOSTATLARI BOZUK. EN İYİSİ İPTAL EDİP ELDEN KONTROL ETMEK. BEN BÖYLE YAPIYORUM. BEKOCAN MÜSAİT BİR ZAMANDA ARABAMIN LPG REGÜLETÖRÜNÜ EVE ÇIKARIP DİYAFRAM BAKIMINI YAPIP GERİ TAKACAM. ÇÜNKÜ 3 YIL ÖNCE ALIP ARABAMA TAKMIŞTIM. 30000 KM.OLDU. DİYAFRAMI BENZİN İLE TEMİZLEMEYİ DÜŞÜNÜYORUM. DOĞRU MU YAPARIM ACABA. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. İYİ GÜNLER.

abi diyaframı bence temizleme elinde kalır çünki çok sertleşmiş olabilir sökerkende kapakları belki yırtabilirsin
en azından şöyle yap orjinal yenibir takım al komple değiştir daha iyi olur
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti hakangemini » 02 May 2012, 23:02

Lada Samara aracımda karbüratöre emilen havayı ısıtan ve soğuk hava laımını ayarlayan termoregülatör isimli klapeli parça vardı. Hava filtresi emiş ucuna bağlıydı. Sıcak havalarda klape açılıyor havayı buradan emiyordu, soğuk havalarda bu klape kapalıydı ve termoregülatör ile egzos manifoldunu birleştirilmiş emiş kanalı birbirine bağlayan kraft hortum ile ısıtılmış sıcak hava alıyordu. O bölgenin fotoğrafı şu an elimde yok. Ama karbüratörlü bir Samara görürseniz motoruna bakınca dediğimi anlarsınız. Lada diye aşağılanan araçta bu sistem vardı. :)

Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

Önceki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir