DİREKSİYONUM BİRDEN SOLA VURDURUYOR

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DİREKSİYONUM BİRDEN SOLA VURDURUYOR

İleti security25 » 24 Nis 2012, 13:00

S.A. arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım 1 ay oldu 1999 model 1,3 felicia glx kullanıcısıyım aranızda olmaktan mutluyum çünkü aracımı seviyorum rahat konforlu yakıtı düşük bir araç yalnız bu aracı fazla tanımadığım için arızalarına da bir anlam veremiyorum aracım uzun yolda seyrederken ( 90 km hız ile 2 kez oldu ) birden direksiyonum sert bir şekilde 2-3 kez sola vurdurarak sola atıyor kendini aracım hidrolik direksiyon değil durduğu yerde bayada sert bmc direksiyonu gibi desem yeri var yalnız bu sorun şehir içinde hiç olmuyor sadece uzun yolda seyrederken yapıyor sizce ne olabilir yardımci olursanız çok sevinirim aynı sorunu geçen babam ANKARA dönüşündede yaşamış hatta onun demesine göre bu hatayı aynı şekilde 2 tarafa da yapmış babam 30 km hızla gelmiş çekindiğinden ben eskişehirde oturuyorum pek öyle skoda ustası tanımıyorum yardımcı olursanız sevinirim

security25
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Eskişehir
Arabanız: 1999 felicia glx

İleti security25 » 24 Nis 2012, 13:50

yardımcı olacak kimse yokmu arkadaşlar ?
security25
CLASSIC
CLASSIC

İleti lostar58 » 24 Nis 2012, 17:57

kardeş hidrolik olmadığına emin misin veya söyle anlarız kaputu açıp bakar mısın kayışı ince mi yoksa yatsı hafif geniş mi
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti AhmetH » 24 Nis 2012, 18:48

ben size söyliyeyim bunun olması mümkün değil :)

yollarda kamyonların açtığı izlere denk geldiyseniz hele hele bunlara yağışlı yolda denk geldiyseniz kaza bile yaparsınız.

motosikletler için direk düşme sebebi olan bu durum araçlarda şiddetli çekme olarak hissedilir.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti scania_seat_skoda » 24 Nis 2012, 20:09

direksiyon kutunuzun içi bozulmuş gibi aşırı boşluk varmıdır acaba direksiyonda.
kaza yapmadan direksiyon kutunuzu değiştirin derim.direksiyon mavsallarınada bakmakta fayda var malum 13 yaşında araç.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti hetepe » 25 Nis 2012, 07:57

AhmetH yazdı:ben size söyliyeyim bunun olması mümkün değil :)

yollarda kamyonların açtığı izlere denk geldiyseniz hele hele bunlara yağışlı yolda denk geldiyseniz kaza bile yaparsınız.

motosikletler için direk düşme sebebi olan bu durum araçlarda şiddetli çekme olarak hissedilir.

+1
kesinlikle...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti PİCK-UP » 25 Nis 2012, 12:33

hetepe yazdı:
AhmetH yazdı:ben size söyliyeyim bunun olması mümkün değil :)

+1
kesinlikle...

bende katılıyorum çünkü hergün evime geçerken aynen bu durum başıma geliyor.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti security25 » 25 Nis 2012, 18:42

s.a. arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim ama sorun cidden bu ( daha doğrusu buydu artık yok inşallah ) dediğim gibi aracım hidrolik direksiyon değil bugün ustaya götürdüm aracı sizin dediğiniz gibi bende direksiyon kutusunda sıkıntı var dedim usta bindi dolaştı geldi söküp bakalım dedi sonra körükler patlamış aks lar kirden tozdan sıkışmış bilyalar rahat edemiyor dedi direksiyonunda sert zaten dedi bunu yapınca geçecek hepsi dedi bende tamam dedim yapalım usta dedim neyse işlem sonunda direksiyon gerçekten rahatladı ama daha direksiyonda emin değilim çünkü sadece uzun yolda yapıyor ilk fırsatta deniyeceğim artık parçalar 30 tl işçilik 50 tl tuttu 80 tl ile yırttık şimdilik
security25
CLASSIC
CLASSIC

İleti sleepp » 26 Nis 2012, 00:23

bu benim de başıma gelmişti ,tekeri tutan alt tablanın tekerle bağlantısının olduğu bi parça var tekerin dönmesini sağlayan o kırılmış demişlerdi. alt tabla değişmişti 50 lira idi parça.
sleepp
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: fabia

İleti PİCK-UP » 26 Nis 2012, 14:25

sleepp yazdı:bu benim de başıma gelmişti ,tekeri tutan alt tablanın tekerle bağlantısının olduğu bi parça var tekerin dönmesini sağlayan o kırılmış demişlerdi. alt tabla değişmişti 50 lira idi parça.

bahsettiginiz yer kolay kolay kırılan bir parça değildir kırılması demek çok büyük sorunlara ve kazaya sebebiyet verir.

aşagıda işaretledim dediginiz yeri...

pr_01_67568_max.jpg
pr_01_67568_max.jpg (12.54 KiB) 1541 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi