yolcu koltuğu

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yolcu koltuğu

İleti atb03 » 02 Haz 2006, 03:08

2002 octavia elegance sahibiyim yolcu koltuğu alçaltma yükseltme kolu çalışmıyor acaba kolaylıkla yapıla bilirmi nekadara malolur takribi

atb03
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 02 Haz 2006, 11:18

Koltuğun üzerinde oturmadan deneyin çünkü üzerinde yük varken çoğu zaman düzgün çalışmıyor. Eğer kol sürekli boşa dönmüyor sadece sıkışmış ise koltuğun üzerinde oturmuyorken aracın dışından ayar mandalını aşağı yukarı hareket ettirmeye çalışırken koltuğunda oturduğunuz bölümüne sık aralıklarla basınç uygulayıp bırakın sıkıştığı yerden belki kurtarabilirsiniz. Ama mekanizmada bir bozukluk varsa yaptırmaktan vazgeçeceğiniz kadar pahalı bir rakamdır. Ben eskiden felica için sormuştum rakamı tam hatırlamıyorum ama hemen vazgeçmiştim arabaya hevesli olduğum zamanlarda bile hazmedilemeyecek bir rakamdı. Oturdum bir haftasonu koltuğu yerinden söktüm eve götürdüm WD-40 ve silah yağıyla iyice yağladım. İlk başta koltuk düzelmedi ama sanırm yağ birkaç gün sonra iyice içine işledi tesadüfen bir deneyim dediğimde mekanizma tamamen normale dönmüştü.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti atb03 » 04 Haz 2006, 20:31

teşekkürler gerçekten işe yaradı bu şekilde problemi olanlar servise gitmeden mutlaka deneyin...

atb03
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir