Fabia Sürücü Koltuğu Problemi..

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Sürücü Koltuğu Problemi..

İleti Fabian » 31 Ekm 2012, 17:13

Sürücü Koltuğuyla ilgili benzer durum başına gelen varsa yardımcı olabilirse sevinirim arkadaşlar :

1. Sürücü koltuğunda tahminen 1 cmlik ileri-geri oynama var.

.. koltuğu kızağın her bölgesinde denedim. Her şekilde bu sallanma var. Ancak bu ayarı yaparken koltuk yerine hafif sağlı sollu sallayarak oturtulabiliyor. Önce sol taraf, sonra sağ taraf oturuyor mesela. Kızakları tutan 2 kol aynı anda oturmuyor.
.. dün koltuğun sallanan yerini tespit etmek için elimi altına soktum. Bağlantı yerlerinde oynama var mı diye kontrol etmeye çalıştım amatörce. Sol ön eklem vidası yanından, yalama olmuş kırılmış bu sallanmaya neden olacağını düşünmediğim somun pulu geldi elime. Bakır telli tuhaf bir somun.

2. Sürücü koltuğu yükseklik ayar kolu en alt kademedeyken, koltuğu ilk kaldırmada dişli sıyırıyor.

... Daha doğrusu ilk kaldırmada mekanizma zorlanarak kırılacakmışcasına ÇAT veya TAK diye bir ses geliyor. Yarım veya 1 cm boşluk doğuyor sanki bu ses gelirken. Ondan sonraki hiçbir kademede problem olmuyor.

Benzer problemi yaşayan, tamir edebilen varsa yorumlarını paylaşabilirlerse sevinirim.

...koltukları ,tavanı vs alcantara kumaşla kaplatacaktım, vazgeçtim bu yüzden.

Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti Formancı3450 » 10 Kas 2012, 01:36

koltuğun sallanmasını önlemek için tornada yeni bir somun yaptırabilirsiniz.aynı durum seat cordoba da başımıza geldi.böyle tamir ettik :!:
_-_34 FCU 71_-_
SKODA FORMAN ''GREEN HULK''
Kullanıcı avatarı
Formancı3450
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EMRE KIRMIZI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SKODA FORMAN 135 L

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir