Aracım su alıyor

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracım su alıyor

İleti fencolic » 08 Arl 2012, 18:12

Bugün yolcu tarafındaki paspasın ıslak olduğunu farkettim. Paspası kaldırınca tabanda su biriktiğini gördüm. Camdan kapıdan v.s. su alması mümkün değil çünkü ıslaklık sadece tabanın ortasında olmuş, kenarlar kupkuru. Acaba altında delik filan mı oluştu aracın? Nereye baktırmamı önerirsiniz, bu işi neresi çözer?

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti erenefem » 08 Arl 2012, 18:51

sayın fencolic, aracınızın tabanında delik olma ihtimali de olabilir ama buyuk ihtimalle ön çamurlukların ön camlarla birleştiği yerlerin köşelerinde yer alan su tahliye kanallarınız bi sebeple tıkanmıştır. kaportayı açıp ön camın sağ ve sol alt köşelerine denk gelen yerden bir karış kadar aşağıda ön çamurlukların ust köşe içlerinde bulunan su tahliye kanallarını kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ederim. kaloriferin ayağa hava uflediği kanaldan geliyor su zemine, tahliye kanalları dolunca. en azından a4 kasa octilerde durum boyle oluyo. saygılar, kazasız suruşler...
[b][b] Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil,
omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
[/b][/b]
erenefem
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gokhan emmi
Nereden: İzmir
Arabanız: Volvo V70 2.0T-2001 Otomatik

İleti wolfson61 » 08 Arl 2012, 21:30

Arabamı aldığımda arka kapilaridaki kol dayama plastiklerinin alt kısmının çamur sürülmüş gibi kirli olması beni acayip şaşırtmış, anlam verememistim. Memlekette arabayı bol suyla yikadiktan sonra arka paspaslarin islandigini farkettim. Incelediğimde arka kapıların ic-dip kısımlarında birer tane delik gördüm. Sanırım bu delikler, kapı camlarındaki contalarin kenarlarından sızan suların tahliyesi için açılmış. Galiba bu deliklerden sızan sular kapı dosemelerini islatiyor. Eğer araç fazla suya maruz kalırsa sızan su paspasa akiyor. Ön kapılarda bu deliklerden var mi bilemiyorum dikkat etmedim. Belki aracinizin içindeki islakligin sebebi budur.
wolfson61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Süleyman
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 MPI Comfort

İleti fencolic » 08 Arl 2012, 21:50

erenefem yazdı:sayın fencolic, aracınızın tabanında delik olma ihtimali de olabilir ama buyuk ihtimalle ön çamurlukların ön camlarla birleştiği yerlerin köşelerinde yer alan su tahliye kanallarınız bi sebeple tıkanmıştır. kaportayı açıp ön camın sağ ve sol alt köşelerine denk gelen yerden bir karış kadar aşağıda ön çamurlukların ust köşe içlerinde bulunan su tahliye kanallarını kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ederim. kaloriferin ayağa hava uflediği kanaldan geliyor su zemine, tahliye kanalları dolunca. en azından a4 kasa octilerde durum boyle oluyo. saygılar, kazasız suruşler...
erenefem yazdı:sayın fencolic, aracınızın tabanında delik olma ihtimali de olabilir ama buyuk ihtimalle ön çamurlukların ön camlarla birleştiği yerlerin köşelerinde yer alan su tahliye kanallarınız bi sebeple tıkanmıştır. kaportayı açıp ön camın sağ ve sol alt köşelerine denk gelen yerden bir karış kadar aşağıda ön çamurlukların ust köşe içlerinde bulunan su tahliye kanallarını kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ederim. kaloriferin ayağa hava uflediği kanaldan geliyor su zemine, tahliye kanalları dolunca. en azından a4 kasa octilerde durum boyle oluyo. saygılar, kazasız suruşler...

Yarın söylediğiniz kısımları kontrol edeceğim. İlginiz için teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fencolic » 09 Arl 2012, 17:03

Yaptığım kontrollerde aracın sağ ön cam altındaki kısımdan su aldığını farkettim. Torpidonun altından elimi uzattım, süngerimsi bir madde ile kaplı orası. Komple ıslaktı sünger. Kendi çabalarımla suyunu aldım. Döşemeyi kaldırıp altındaki keçeyi çıkarttım, sırılsıklam olmuş. Güneşli bir gün olması işimi kolaylaştırdı. Kapıları açıp akşama kadar havalandırdım.

Akünün olduğu yerin arkasında neden açıldığını anlamadığım 3 delik vardı, bunlara conta koyup vidaladım. Ancak tam olarak suyu nereden aldığı konusunda emin olamadım. Görünürde birşey yok. Yine de ön camın alt kısmını silikonladım.

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir