anahtarın kontakta oluşu sonucu kilitlenmesi...

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

anahtarın kontakta oluşu sonucu kilitlenmesi...

İleti skodacı » 13 Eyl 2007, 22:54

Arkadaşlar,geçenlerde bir skoda superb 1.9 tdı araç ile tam hareket edecekken araçtan kısa bir süreliğine inmek zorunda kaldım.anahtarıda çıkarmamıştım,kontaktan...yaklaşık 15 dk sonra geldiğimde aracın kilitlendiğini gördüm.hemen bir kaportacı arkadaşı çağırıp anahtarı kontağın üstünden çıkarmasını söyledim.ve çıkarttı.nedenini kendisine sorduğumda kapı kilitlerinden birinin veya bir kaçının arızalı olmasından dolayı bu olayın yaşandığını söyledi,bana.sizlerinde başına böyle bir olay geldimi acaba...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 13 Eyl 2007, 23:49

böyle bir olay gelmedi ama hep bu korkuyu içimde yaşadım.zira uzun bir süre de yedek anahtarım yoktu. hala araçtan ne sebeple inersem ineyin anahtarımı yanıma alırım.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti guvenxoca » 13 Eyl 2007, 23:53

evet rezalet birşey,bu arada kaportacı kapıyı nasıl açtı?kastırarak değildir inşallah... 
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tayel » 14 Eyl 2007, 00:38

arkadaş aynı olay benim felicianın başına geldi. yazın köyde arabayı rahat rahat yıkadım(molum hep oto yıkamacılara yıkattımızdan insan hasret gidiyo). kuruladım ve kontakta üzerinde tabiki. 1 saat sonra yazlığa giderken baktım aynen kapılar kitlenmiş.neyse akraba kaportacı ustayı çağırdık. sağüst köşeden çok az kastırarak telle kilidi açtı. ogün bugün anahtarı ekmek almaya insem bile alıyorum yanıma.
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 14 Eyl 2007, 00:40

işte bende onu merak ediyorum,bizim kapılar kilitlendiğinde kilit ucu kapının içine giriyor,yani kasırıp tel ile açmanın imkanı yok, o yüzden soruyorum skodacı kapıyı nasıl açtınız?
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ErTaN06 » 14 Eyl 2007, 12:02

Bu sorun başıma gelmek üzereyken sorunu bulup hallettik.
ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti akustikcamis » 14 Eyl 2007, 12:21

selam arkadaşlar.anahtarın kontakta olması halinde aracın kapılarının kilitlenmesi hiç başıma gelmedi araçta bir sorun olmadığı takdirde geleceğinide sanmıyorum.otomatik kilitlenme sisteminde anahtar kontakta ise alıcılar kilitlenmesine izin vermez.ben bu kadarını biliyorum.keyifli sürüşlerBig%20smile
akustikcamis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 14 Eyl 2007, 15:30

biz köyde audiyide, skodamızıda, rangerımızında anahtarını kontaktan çıkarıp paspasın altına koyarız. kitlemeyiz yani, hemde ihtiyaç olunca kullanılsın diye.

ama böle bi durum hiç yaşamadık. konusu geçti özellikle skoda ve audi için ama kitlenmeyeceğine kanaat getirdik.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti irfant » 14 Eyl 2007, 15:32

[quote="hakanerdogan"]biz köyde audiyide, skodamızıda, rangerımızında anahtarını kontaktan çıkarıp paspasın altına koyarız. kitlemeyiz yani, hemde ihtiyaç olunca kullanılsın diye.

ama böle bi durum hiç yaşamadık. konusu geçti özellikle skoda ve audi için ama kitlenmeyeceğine kanaat getirdik.
[/QUOTE]

Hangi köydü, adres alalım  Big%20smileBig%20smileBig%20smile
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti hakanerdogan » 14 Eyl 2007, 15:33

bide bilmem hatırlarmısınız, şöle bir efsane vardı;

arabanın anahtarı içerde kalacak, üstüne üstlük kilitlenecek mesela... diğer anahtarda başka birinde ve oda uzak bi yerde... siz arabaya yaklaşıp cep telefonuyla anahtar sahibi arayaıp, ona anahtarın kumandasına, anahtarı telefona yaklaştırıp basmasını sölüyonuz, oda basıyo, cep telefonu aracılığı ile taşınan sinyal kapıları açıyo....

nolmuştu bu efsane?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 14 Eyl 2007, 15:33

[quote="irfant"][quote="hakanerdogan"]biz köyde audiyide, skodamızıda, rangerımızında anahtarını kontaktan çıkarıp paspasın altına koyarız. kitlemeyiz yani, hemde ihtiyaç olunca kullanılsın diye.

[/QUOTE]

Hangi köydü, adres alalım  Big%20smileBig%20smileBig%20smile
[/QUOTE]

bundan sonra paspas altına koymuyoruz!!!!  LOL
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 14 Eyl 2007, 18:29

[quote="hakanerdogan"]biz köyde audiyide, skodamızıda, rangerımızında anahtarını kontaktan çıkarıp paspasın altına koyarız. kitlemeyiz yani, hemde ihtiyaç olunca kullanılsın diye.

[/QUOTE]
hakancığım o bizim ülkemizin köylerinde olur. immo denen icadı dedelerimiz bulmadı yaSmile
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti hakanerdogan » 14 Eyl 2007, 19:17

LOLLOL

mesela bazen araba işe yaramıyor. tarladan topladığın taşı dere yatağına römorkla (ramuğunanLOL) götürmen gerekiyor. bana şunu dök gel dedi amcam. traktörlerin anahtar hep üstündedir zaten.

marşa asılıyom asılıyom çalışmıyo. tık yok. dijital göstergelerde ışık bile yanmıyo. bende dedim yok ya bu traktör bozulmuş...  amcam döndü gitsene lan ne duruyon dedi. amca traktör çalışmıyo dedim. o da tarif etti, direksiyonun altında tam o motor bölümündeki yerin orda akünün elektriğinin geçtiği bi soket varmış. bizimkiler el gelip çalıştırmasın diye onu takıp çalıştırıyomuş.

immo yok, kapı yok, alarm yok, anahtarda üstünde....

aha gidip çalıştıramadım deyip dönüyon...   eskiler daha akıllı hocamLOL hiç yeni icatlarla uğraşmıyo, kesin çözüm. hemde pratik.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tayel » 14 Eyl 2007, 20:08

he valla ne güzel anlattınmışın bizde köyde motoru yağ çubuğuyla az çalıştırmadık. anahtar nerdeeee...Smile
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 14 Eyl 2007, 20:10

[quote="tayel"]he valla ne güzel anlattınmışın bizde köyde motoru yağ çubuğuyla az çalıştırmadık. anahtar nerdeeee...Smile[/QUOTE]

ne güzel söyledin be tayel, bizim köyde çocuklar 135 likleri hep yağ çubuğu ile çalıştırır.  gerçi biri dereye daldı ama LOL
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodacı » 14 Eyl 2007, 21:07

sağ ön kapıyı üst bölgeden kasırıp,tel ile anahtarı yuvasından çıkarıp öyle açtık...bu konuda asolan kapının neden kilitlenmesi aslında...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 15 Eyl 2007, 01:28

[quote="skodacı"]

sağ ön kapıyı üst bölgeden kasırıp,tel ile anahtarı yuvasından çıkarıp öyle açtık...bu konuda asolan kapının neden kilitlenmesi aslında...

[/QUOTE]

valla iyi kastırıp anahtarı çıkarmışsınız gerçekten çok zor iş, iyi telle kontaktan çekince gelmiş...

kapıların kitlenmesi ise hareketsizken banada mantıksız geldi, 20 km hızı geçince kitlenme muhabbetiyle bir alakası olabilir
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 16 Eyl 2007, 22:10

eğer anahtar 1. kademede olmuş olsa idi zor çıkarırlardı...ama ben hala neden kilitlendiğinin sorusunun cevabını arıyorum...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir