anahtarın kontakta oluşu sonucu kilitlenmesi...

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

anahtarın kontakta oluşu sonucu kilitlenmesi...

İleti irfant » 16 Eyl 2007, 22:40

[quote="skodacı"]eğer anahtar 1. kademede olmuş olsa idi zor çıkarırlardı...ama ben hala neden kilitlendiğinin sorusunun cevabını arıyorum...[/QUOTE]

Özelden mesaj atamıyorum sana "skodacı", ayarlarını bir kontrol etsen iyi olur  Wink

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti ozgurbeyaz » 17 Eyl 2007, 06:48

Aynı şey benim de başıma geldi (octavia A5). kapıyı açamadılar  çekici ile servise gönderdik. Muhtemlen aracın anahtarı üzerinde unutulduğunda çalınmasını engellemek için böyle bir sistem koymuşlardır.

ozgurbeyaz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ghostman » 18 Eyl 2007, 06:37

arkadaşlar bu tür problem lerde ilk olarak kapı switch'ini kontrol edin. çünkü arızalı oldumu kapı sürekli açık veya kapalı görüne biliyo. mesela ben şu anda anlattığınız problemle sıksık karşı karşıya kalıyorum çünkü aracımın sürücü kapısının switch i bozuk ve kapı sürekli kapalı görünüyo...
bu sebepten kapıları açtıktan sonra kontağı açmazsam yada sürücü kapısı dışında bi kapıyı açmazsam kapılar 15-20 sn sonra kitleniyo. ama kontağı açıp kapattığınızda yada 1. konuma getirdiğinizde kitlemiyo....

bence sizin probleminiz kapı switch i özel servislerde uygun fiyata değiştiriyolar ama kısa sürede tekrar aynı sorunla karşılaşıyosunuz çünkü orjinali yok eğer orjinalini bulan arkadaş olursa banda haber versin benim aracımın hala sürücü kapısında problemim devam ediyor (2000 octavia)....

size tavsiyem dikkat edin bizim başımıza öyle bi olay geldi fakat bizim yedek anahtar çok yakınımızdaydı nerdemi oda arabanın içindeydi babam çantasına koymuş gittiğimiz yerde lazım olur diye diğer anahtarla kapıyı açmış anahtarı kontağa takmış ama çevirmemiş ve arabadan iniş tabi sonucun ne olduğunu biliyosunuz sağolsun kaportacı kapıyı biraz kastırıp halletti....
ghostman
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir