SKODA FELİCİA DEBRİYAJ KAVRAMA SORUNU

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA FELİCİA DEBRİYAJ KAVRAMA SORUNU

İleti sonertevfik » 17 Mar 2013, 17:23

Arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce X marka baskı balata seti aldım. Neyse değiştirdik, değiştirdiğimiz günden beri araba geri geri hafifçe rampada bile olsa geri geri giderken , ayrıca yine aynı şekilde hafif rampada bile olsa 1. viteste kalkış anında araba kavrama anında debriyaj pedalı takılı kalıyor. ne kadar gaz verirsen ver, araba ileri gidemiyor, yokuşlarda geri geri gidemiyor. ancak kavrama anında, kavrama aşamasında takılı kalan tebriyajı ayağımla kendim yukarı kaldırırsam araç gidiyor, aksi halde koku geliyor, balata kokusu... bu durum beni fazlasıyla üzdü ve usandırdı. Servisim ise sorunun çözümünün kesinlikle sachs yada şuan mevcut olan x marka harici başka bir baskı balata setinin montajı ile tam olarak çözülebileceğini söyledi.
bu konuda fikri olan ve çözümü bilen arkadaşlarımın görüş ve öneri telefonlarını bekliyorum. illaki aramanız ya da çağrı bırakmanız gerekmez, fikrinizi ve olağan çözüm yollarını buraya da yazarak benimle bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. çağrı bırakmanız için tel numaram: 0545-399-95-00

BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti berktug » 17 Mar 2013, 18:19

dostum markası ne olursa olsun 2aylık baskı balata kavrama problemi yaratmaz bu problem 2 şekilde olusur bir devriyaj telinin ayarı yoktur ona bi baktır 2. olarak balatanın orta göbeğinde parça praça demirler vardır adını hatırlayamadın onlardan bir ikisi kırılmış olabilir bu yüzden yapar
Eklentiler
888885ky.jpg
3. parça içinde sıralı demirler var onlardan bir kaç tanesi kırılmış olabilir
Kullanıcı avatarı
berktug
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: berktuğ
Nereden: Nevşehir
Arabanız: octavia II (a5) 1.6 MPI & favorit 135lx

İleti PİCK-UP » 17 Mar 2013, 18:33

balatanızı sacks marka ile değiştirirseniz sorununuz tamamen ortadan kalkar..

sizin aldıgınız baskı seti %90 mapa 'dır.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti hakan48 » 17 Mar 2013, 20:33

Markası Ne Olursa Olsun Debriyaj Seti 2 Ayda Bitmez Aracın Debriyaj Pedalı Yada Telinde Sorun Vardır. LUK Markası Debriyajın Yumuşak Olması İçin Diğer Markalardan Daha Yumuşak Yay Kullanıyor. Diğer Markalarda Ortaya Çıkmayan Tel Arızaları Luk un Yumuşak Olması Nedeniyle Daha Çabuk Ortaya Çıkıyor. Eğer Tamircinizin Bir Art Niyeti Yok İse ve Skodadan Anlıyor İse Bu Sorunu Çözecektir. LUK Dünya Çapında Kendini Yeterince İspatlamış Bir Orjinal Debriyaj Üreticidir.

Mapada Dahi 3 4 Ayda Anca Sorun Çıkıyor Arızalı Debriyajlarda
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti sainz » 18 Mar 2013, 11:35

Pedalların bağlı olduğu kutudaki pedal bağlantılarını, burçlarını ve pimlerini de kontrol ettirin.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti MadloveR » 18 Mar 2013, 17:12

Sıkıntınız yüksek ihtimal halatta. Genelde baskı balata ile birlikte değiştirilmesi tavsiye edilir. Halatı ve bağlantılarını güzelce kontrol ettirin bence.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti furunotr » 18 Mar 2013, 19:52

Bu tip bir sorun yaşamıştım; pedal altında plastik bir parça var; veya öyle birşey; ustama götürdüm değiştirdi ve pedal takılı kalma sorunu çözüldü; o zamanlar 20 lira gibi bir rakama malolmuştu; haliyle şimdi biraz daha fiyatlıdır... (Parça adını hatırlamıyorum; işi bilen bir usta hemen anlayacaktır)...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti sonertevfik » 21 Mar 2013, 22:33

arkadaşlar çok ama çok teşekkür ederim değerli fikirlerinizi benimle paylaştığınız için. cumartesi günü servise gidip, şuan aracımda takılı olan avcılardan aldığım ''orjinal debriyaj telimi'' hakan48 kardeşimin dükkanını aradığımda bana tavsiye ettiği ''hatasız'' üretim olan yan sanayi vika marka debriyaj teli ile değiştireceğim. sorunum çözülmez ise diğer tavsiyelerinizi deneyeceğim. inanın 7 yılda 70,000 km yaptık, en ufak bir sorun yaşamadık, son 2 aydır arabadan soğudum... 0,40 kuruş minimum lpg tüketimi var şu anda şehir içinde... hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum arkadaşlar...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir