lada samara - skoda favorit, forman?

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lada samara - skoda favorit, forman?

İleti alwaysloser » 17 Eyl 2007, 01:17

mrb arkadaşlar merak ettiğim bi konu var bu samara ve favorit  yada forman ler arasındaki farklar nelerdir hangisi daha iyidir kullanan varmı msjlarınızı bekliyorum hep mrk ederim. bide sinir olurum arkadaşlarla gezerken genelde kızlar samara görünce -aaa senin arabadan bak demezlermiiiAngry

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti Pruva » 17 Eyl 2007, 02:13

5 aylık Favorit kullanıyorum. Bundan önceki arabam 91 Lada-Samara idi. 5 yıl kullandım.

Samara 1500 cc. motora sahip. Favorit gibi elektronik ateşlemeye sahip. Yanılmıyorsam 96 modelden sonrası enjensiyonlu motora geçti. 2004 yılından sonra ithalatı durdu. Bende karbüratörlüsü vardı. Kalkış ve hız performansı bakımından Favorit'ten çok daha seri. Otobanda 170 Km. hıza çok rahat ulaşabiliyordum. Yola tutunması çok iyi. Ön düzen iyi ise yüksek hızda güven veriyor. Önden çekişli. Motor bloğu dökümdür. Frenleri pek iyi sayılmaz. Sert basmanız gerekir. Ancak çapraz frenleme sistemi olduğu için sert frende savrulmaz. Ön düzenleri sağlamdır. Önden darbe alsa bile kanber, caster ayarları ile düzgün gider. Parçası bol ve Favorit'ten ucuzdur. Konfor bakımından Favorit daha üstündür. Ön göğüs malzemeleri, kapı iç kaplama malzemeleri bakımından Favorit daha güzeldir. Bozuk yollarda çok ses yapar, ses izolasyonu zayıftır. Kaloriferi çok çok iyidir.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...
Pruva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 17 Eyl 2007, 02:53

hocam valla güzel özetledin..Big%20smile
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir