skoda devirdaim pompası

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda devirdaim pompası

İleti onur600 » 27 May 2013, 13:43

merhaba arkadaşlar...
öncelikle sorunumu doğru yere yazdığımı bilmiyorum affınıza sığınarak bi sorum olacaktı.
skoda pikap'ım var sürekli su eksiliyor ve hararet yapıyordu. (bende beyaz eşya tamircisiyim)kontrol ederken gördümki pompanın kenarlarından su kaçırıyor pompayı söktüm baktım conta olması gereken yerde conta yok direk sıvı conta sürmüşler bırakmışlar şimdi ben de aynısını mı yapayım yoksa bi contamı bulayım...
şimdiden teşk....

onur600
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: onur öden
Nereden: Tokat
Arabanız: skoda

İleti skodaizm » 27 May 2013, 16:33

Madem tamircisiniz kendiniz oraya uygun 1-1.5 mm kalınlığında bir conta keserek uygularsanız direkt sıvı conta sıkılmışından iyi olur. Conta malzemesi bulamazsanız, kauçuk gres emdirılmiş iyi bir karton da işinizi pekala görür.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti onur600 » 27 May 2013, 17:00

cevap için teşkürler hemen uygulamaya geçiyorum....
su kaçağı kesildikten sonra hararet yapacakmı bakalım...
ilk arabam ilk arızam inş...son olur
saygılar
onur600
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodaizm » 27 May 2013, 17:52

Eğer su eksiltme pompadan oluyorsa; çok fazlaysa belki hararet bu sebeptendir ve sorun çözülecektir.

Ancak pompa tamirine rağmen hararet devam ediyorsa, sorun üst kapak çontasındandır.

Kapağın sökülüp contanın kaçak yerinin bulunması gerekir.

Eğer contanın deformasyonu harici kapakta deformasyon veya çürüme varsa kaynakla doldurulup taşlanması gerekir ki 250-350 tl arası masraf açabilir.

Bu işlemler sonucu sibopların da ayarlanması ile aracınızın eskisinden daha çekişli hale de geldiğini göreceksiniz.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti onur600 » 07 Eyl 2013, 16:35

skodaizm ustam dedikleriniz aynen başıma geldi.beceriksiz bi ustanın sayesinde.aracım hiç gitmez tekler oldu.ustaya götürdüm conta yakmış ben bunun tamirini yapamam dedi be adam anlamıyodun baştan beri beni ne oyalıyosun.Başka bir ustaya götürdüm güçlükle getirtiğim contayı değiştirdi 130tl para aldı ancak demesi şuki motor kapağının değişmesi gerekiyormuş.bende tamirciyim adama sorarlar madem değişmesi gerekli niye contayı değiştirip aracı topluyon ve benden tamir parası alıyosun şimdi bana devir daim pompası ve motor silindir kapağı lazım buralarda yok napacağım bilemiyorum.bu araç çalışmassa benim iş yapmam imkansız.
onur600
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakan48 » 07 Eyl 2013, 19:53

Aracınız Skoda İse Hertürlü Yedek Parçayı Uygun Fiyat ve Ürün Kalite Garantisiyle Bizden Alabilirsiniz.

http://www.otoyedekparcacim.net/iletisim_bilgileri.asp

Akasya Otomotiv Otoyedekparcacim Online Skoda Yedek Parça Mağazası

Üstelik Tüm Banka Kartlarına Vade Farksız Taksit Seceneğiyle

Türkiye'nin Her İline Online Skoda Opel Yedek Parçaları Gönderilir.

info@otoyedekparcacim.net" rel="nofollow
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti onur600 » 18 Kas 2013, 15:40

merhaba arkadaşlar...öncelikle teşekkürler.konu nerden açılmıştı nerelere geldi.Yukardaki sıkıntıları giderdim yalnız şuandaki sıkıntılarım
1.lpg ile 20tl gaz la 30km gidebiliyorum.gaz ayarını kıstığımda araç gaz yemiyor
2.benzin de fazla yakmıyor çekiş çok düşük bazen kalkış yaparken stop ediyor.
3.her iki yakıttada motor çok hızlı çalışıyor ilk 15 dk özellikle...
4.bazen motor içersinde gaz verdikçe artan bir tıkırdama vurma sesi geliyor..
yorumlarınızı bekliyorum
onur600
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir