kapılardan ve camlardan ses gelmesi...

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kapılardan ve camlardan ses gelmesi...

İleti ugurgeylani » 10 Tem 2006, 21:27

iyi günler.skoda arcımın kapılarından ve camlar yarı açık vaziyetteyken aşırı bir ses gelmekte.servise götürdüm bana cam mekanizması ve cam fitillerinin değişmesi gerektiğini söylediler.bu konuda siz değerli arkadaşlarımın fikrini almak istiyorum.saygılarımla...

ugurgeylani
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 11 Tem 2006, 14:44

Seyir halinde camlar açıkken cam titreme yapıyorsa fitillerin değişmesi gerekebilir fakat cam mekanızmasının değişmesi çok mantıklı değil. Bence başka bir servisede danışın. Ayrıca cam mekanizmasının uzun ömürlü olması için cam açıkken kapıyı açıp kapatmayın.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti gbasara » 11 Tem 2006, 15:09

sevgili arkadaşlarım

daha önce "skoda kronik sorunlar" başlıklı bir konu açmıştım.amacım bu tür sorunların aynı platformda biraraya gelmesi ve bulunan çözüm yollarının paylaşılması idi. ancak, ne yazık ki forumu tam araştırmak yerine arkadaşlar hemen kolayından yeni bir konu açıyor.

skodaların alındığından itibaren başlayan ilk sorunu kapılardan gelen seslerdir. kapı içindeki açma -mekanik- parçaların sarsıntı ile oluşan sesleridir. onun dışında kapı kilit mekanizması da ses yapan parçalardır. bilen bir usta sadece kapı iç kaplamalarını sökerek bu sorunu giderebilir. ancak kapı içlerini servis dışında sötürmeye kalkarsanız emin olun tutacak kollarında izler oluşacaktır. bu da aracı satarken sizin başınızı ağrıtır. üstelik aracınız garanti kapsamında ise, kapı içlerinin açıldığı kontroller sırasında ekranda görünür (cam açma ve kilit mekanizmaları soketleri çıktığında).

fazla bilgiçlik yapmak istemiyorum. bildiklerim bunlar. ama lütfen bu konuları aynı başlılar altına yazalım.

saygılarımla..

gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti hiko » 26 Mar 2010, 16:22

Ben bugün Ankara' dan aranıza katıldım, ancak Temmuz 2009 tarihinden itibaren rommster kullanıyorum(1.4/85BG_benzinli) siteyi 2 gün önce farkettim, hemen üye oldum. Ben yeni bir konu açmayı başaramdım o nedenle istemeyerek araya girdim . Özür dilerim , yeni konu açma hsusunda yetkili kişler bana yardımcı olursa sevinirim...
Arabam şu anda 7000 km oldu. kafama takılanları sizinle paylaşmak istiyorum.
1- hiç araştırma yapmadan aldım ,araştırma yapsaydım ikinci el ve 1.6 otomatik alırdım.
------------ÖRNEK:sıfırda değer düşmesi diğer markalara göre oldukça fazla 30.000 tl aldığım arabayı bugün 25.000 tl civarında satabilirim. oysa aynı tarihte 25.000 tl alınan fiat punto bugün 24.000 tl yesatıldı.
2- benim araba da bazen (herzaman olmuyor) 2-3 viteslerde gazdan ayağınız çektiğiniz halde (frene basıpta bıraksanız bile )araba gaz yemeye devam ediyor. trafik ışıklarına yaklaştığınızda veya acil durmanız gerektiğinde tehlike yaratıyor. servise söyledim anlayamadılar çünkü her zaman yapmıyor. böyle bir sorunla karşılaşan var mı?

3-araba sürekli sola çekiyor diye şikayet ettim, direksiyonun çok hassas olduğundan yapar dediler tek elle tutarak kullanıyorken hangi el ağırsa o tarafa çeker dedile... çok mantıklı gelmedi ama şimdilik fazla kafaya takmıyorum.
4- Normalde yeni alınan bir arabnın 3-5.000 km den sonra fren balat ve lastik kontrolu yapılması gerekir çünkü hepsi yeni...bir alışma süresinden sonra kontrol edilir, araba da bir sorun olup olmadığı araştırılır diye biliyorum. oysa sadece yağına suyuna baktılar....
5- arabayı aldıktan kısa bir süre sonra merkezden arayıp araba hakkında bilgi sordular . bende daha çok az kullandım tatil dönüşü görüşelim dedim neredeyse bir seneye yaklaştı hala arayacaklar ...
bunları internet ortamında da şikayet ve dilekler adı altında merkeze yazdığımı sanıyordum ama hala cevap vermediler ...direk yetkililere ulaşabileceğim internet adresi var mı?

şimdlik bu kadar,, hemen sizin başınızı ağrıtmak istemezdim ama paylaşmayı severim , o nedenle sizler de bilgi sahibi olun ve birbirimize yardımcı olalım diye düşündüm.
kendinize iyi bakın kazasız günler dilerim.
hiko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hikmet Demirtaş
Nereden: Ankara
Arabanız: 1.4 16 V 85 BG ROMMSTER

İleti grey_wolf » 26 Mar 2010, 17:00

hiko yazdı:Ben bugün Ankara' dan aranıza katıldım, ancak Temmuz 2009 tarihinden itibaren rommster kullanıyorum(1.4/85BG_benzinli) siteyi 2 gün önce farkettim, hemen üye oldum. Ben yeni bir konu açmayı başaramdım o nedenle istemeyerek araya girdim . Özür dilerim , yeni konu açma hsusunda yetkili kişler bana yardımcı olursa sevinirim...
Arabam şu anda 7000 km oldu. kafama takılanları sizinle paylaşmak istiyorum.
1- hiç araştırma yapmadan aldım ,araştırma yapsaydım ikinci el ve 1.6 otomatik alırdım.
------------ÖRNEK:sıfırda değer düşmesi diğer markalara göre oldukça fazla 30.000 tl aldığım arabayı bugün 25.000 tl civarında satabilirim. oysa aynı tarihte 25.000 tl alınan fiat punto bugün 24.000 tl yesatıldı.
2- benim araba da bazen (herzaman olmuyor) 2-3 viteslerde gazdan ayağınız çektiğiniz halde (frene basıpta bıraksanız bile )araba gaz yemeye devam ediyor. trafik ışıklarına yaklaştığınızda veya acil durmanız gerektiğinde tehlike yaratıyor. servise söyledim anlayamadılar çünkü her zaman yapmıyor. böyle bir sorunla karşılaşan var mı?

3-araba sürekli sola çekiyor diye şikayet ettim, direksiyonun çok hassas olduğundan yapar dediler tek elle tutarak kullanıyorken hangi el ağırsa o tarafa çeker dedile... çok mantıklı gelmedi ama şimdilik fazla kafaya takmıyorum.
4- Normalde yeni alınan bir arabnın 3-5.000 km den sonra fren balat ve lastik kontrolu yapılması gerekir çünkü hepsi yeni...bir alışma süresinden sonra kontrol edilir, araba da bir sorun olup olmadığı araştırılır diye biliyorum. oysa sadece yağına suyuna baktılar....
5- arabayı aldıktan kısa bir süre sonra merkezden arayıp araba hakkında bilgi sordular . bende daha çok az kullandım tatil dönüşü görüşelim dedim neredeyse bir seneye yaklaştı hala arayacaklar ...
bunları internet ortamında da şikayet ve dilekler adı altında merkeze yazdığımı sanıyordum ama hala cevap vermediler ...direk yetkililere ulaşabileceğim internet adresi var mı?

şimdlik bu kadar,, hemen sizin başınızı ağrıtmak istemezdim ama paylaşmayı severim , o nedenle sizler de bilgi sahibi olun ve birbirimize yardımcı olalım diye düşündüm.
kendinize iyi bakın kazasız günler dilerim.

fiyat konusunda haklı olabilrisiniz ama sizin romi 10 tane punto eder. bundan emin olun. sorunlarınızdan sadece aracın kendiliğinden gaz yemesine cevap verebilrim. bunun sebebi otomatik cikledir. yani araç viteste olduğu sürece stop etmesin diye ECU otomatik olarak yavaş yavaş gaz verir. bu özellikle yüksek vitesteyken (2-3-4) durnaya kalktığınızda olur. siz frene basarsınız araba yavaşlar ama debriyaja basmazsanız ayağınızı frenden çektiğinizde araba kendisi gaz verip ileri doğru gitmek isteyecektir. yoksa stop eder. bunun çözümü durmaya yakın ken debriyeja basarsanız sorun çözülür diye düşünüyorum.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti hiko » 29 Mar 2010, 13:10

İlginize teşekkür ederim,

gaz yeme konusunda aydınlattığınız için teşekkürler ben arıza mı diye düşünmeme gerek kalmayacak

dediğnize katılıyorum, gerçekten kalite olarak, muhakkak üstün bir araç zaten o nedenle tercih ettim.
Fakat bizim toplumda yanlış bir yargı var belli bir markalar üzerinde durup, diğer markaları görmemizlikten geliyorlar bazı konuşmalarda rommster dediğin zaman tanımıyorlar bile,,,,

Bu tip çalışmalarla kendimizi tanıtmaya çalışmalıyız diye düşünüyorum...
o nedenle satarken( umarım satmaya ihtiyaç duymayız) direnebildiğimiz kadar değerinde satmaya çalışalım derim,,,,

Dün depoyu doldurdum daha önceki doldurmamda km sıfırı yapmıştım Ankara da şehiriçi tarfiğinde hem de hanım kullanıyor buna rağmen 541 km yol karşılığı 41 lt Sehll 97 oktan 164 TL benzin aldı bu da 100 km de 7,5 lt veya 1 lt ile 13 km yol yapıyor anlamına gelir bana gör oldukça iyi ...

kazasız belasız kullanımlar dilerim ...
hiko

.
hiko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hikmet Demirtaş
Nereden: Ankara
Arabanız: 1.4 16 V 85 BG ROMMSTER

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir