DSG ŞANZUMAN SONUNDA DOĞUŞ OTONUN VE SKODANIN ELİNDE PATLADI

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DSG ŞANZUMAN SONUNDA DOĞUŞ OTONUN VE SKODANIN ELİNDE PATLADI

İleti erginbkr » 19 Şub 2014, 01:59

DSG şanzumanın kusurlu olduğu bilirkişi raporları ve mahkeme kararıyla kesinleşmiş arkadaşlar...üstelik doğuş otonun bir bayisi müşteriyi tehdit eder nitelikte bir belge imzalatmış, olanları anlatmaması için...ayrıntılar burada...

http://forum.donanimhaber.com/m_88154445/tm.htm

Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti ozgurerkoc » 19 Şub 2014, 21:11

Ustadim olay bambaska bir boyuta dogru gidiyor.ve dsg olayinin bu sekilde patlama ihtimalleri su an benim midemi o kadar cok bulandirdiki eski manuel octimi umarim cok aramam SAtilik 1.4 dsg 900 km :))
Kullanıcı avatarı
ozgurerkoc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Özgür ERKOÇ
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti 1.4 TSI

İleti johoho » 19 Şub 2014, 21:50

ozgurerkoc yazdı:Ustadim olay bambaska bir boyuta dogru gidiyor.ve dsg olayinin bu sekilde patlama ihtimalleri su an benim midemi o kadar cok bulandirdiki eski manuel octimi umarim cok aramam SAtilik 1.4 dsg 900 km :))

arkadaşlar inanmayın bunlara . ben 2009 dan beri passat ,caddy ,octavia,süper b 7 ileri kullandım en ufak bi arızasını görmedim. 2 3 tane salak bi araya geliyor aklı sıra dsg yi kötülüyor. dsg otomatik vites aracı kullanmayı bilmiyor bizim insanlarımız. sert kalkış yapıyorlar araç durmadan P konumana getiriyorlar , gene aracı durmadan R konumuna getiriyor buna dsgmi dayanır en iyi otomatik şanzuman bmw yi mercedesi getir gene dayanmaz. dsg vites veya otomatik vites aracı düzenli kibar kullanırsan bakımını geçittirmezsen tertemiz kullanırsan 400.000 veya 800.000 kullanırsın. öyle arkadaşlar kafanızada takmayın yok dsg den korkuyorum yok maunel alsaydım , ben Ankarada aydınlıkevlerde galericiyim 1997 den beri o kadar dsg aldık yıllarca bindik sattık ne 6 ileri ne 7 ileri dsg den hiç sorun yaşamadık. dediğim gibi dsg arızası yaşıyanlar internete paylaşanların hiç birinin dsg aracı yok VOLKSWAGEN markasını kötülemek maksatlı yapıyorlar beyinsinzler. gönlünüz rahat bi şekilde binin dsglerinize. 2 3 tane gerizekalının uydurduğu dsg arızası yüzünden güzelim araçlarınızı satmayın hepsi palavra bunların.
johoho
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih özkoca
Nereden: Ankara
Arabanız: VOLKSWAGEN CADDY

İleti erginbkr » 19 Şub 2014, 22:14

johoho yazdı:arkadaşlar inanmayın bunlara . ben 2009 dan beri passat ,caddy ,octavia,süper b 7 ileri kullandım en ufak bi arızasını görmedim. 2 3 tane salak bi araya geliyor aklı sıra dsg yi kötülüyor. dsg otomatik vites aracı kullanmayı bilmiyor bizim insanlarımız. sert kalkış yapıyorlar araç durmadan P konumana getiriyorlar , gene aracı durmadan R konumuna getiriyor buna dsgmi dayanır en iyi otomatik şanzuman bmw yi mercedesi getir gene dayanmaz. dsg vites veya otomatik vites aracı düzenli kibar kullanırsan bakımını geçittirmezsen tertemiz kullanırsan 400.000 veya 800.000 kullanırsın. öyle arkadaşlar kafanızada takmayın yok dsg den korkuyorum yok maunel alsaydım , ben Ankarada aydınlıkevlerde galericiyim 1997 den beri o kadar dsg aldık yıllarca bindik sattık ne 6 ileri ne 7 ileri dsg den hiç sorun yaşamadık. dediğim gibi dsg arızası yaşıyanlar internete paylaşanların hiç birinin dsg aracı yok VOLKSWAGEN markasını kötülemek maksatlı yapıyorlar beyinsinzler. gönlünüz rahat bi şekilde binin dsglerinize.

iyide ilgili linki incelerseniz DSG şanzumanın arızasının bilirkişi raporlarıyla tescil edildiğini ve mahkeme kararıyla onandığını görürsünüz...DSG problemsiz bir sistemdir demek bu saatten sonra kolay olmamalı...bakalım vw almanya bu işe ne diyecek...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozgurerkoc » 20 Şub 2014, 10:02

Valla bügün dayanamadım ve başaran otomotivi aradım ve siz müşterilerinizin arızalarında böyle bir protokol mü imzalatıyorsunuz bende doğuş grubunun aracını kullanıyorum ve olay benim midemi bulandırdı yok efendim bu olay sadece o kişiyle alakalı ve siz müşteriden bu konuyu daha net öğrenebilirsiniz moduna girdi ve telefon görüşmesi sonlandı ve olaydan bir haberdar olduklarını teyit etmiş oldum
Kullanıcı avatarı
ozgurerkoc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Özgür ERKOÇ
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti 1.4 TSI

İleti johoho » 20 Şub 2014, 10:05

erginbkr yazdı:
johoho yazdı:arkadaşlar inanmayın bunlara . ben 2009 dan beri passat ,caddy ,octavia,süper b 7 ileri kullandım en ufak bi arızasını görmedim. 2 3 tane salak bi araya geliyor aklı sıra dsg yi kötülüyor. dsg otomatik vites aracı kullanmayı bilmiyor bizim insanlarımız. sert kalkış yapıyorlar araç durmadan P konumana getiriyorlar , gene aracı durmadan R konumuna getiriyor buna dsgmi dayanır en iyi otomatik şanzuman bmw yi mercedesi getir gene dayanmaz. dsg vites veya otomatik vites aracı düzenli kibar kullanırsan bakımını geçittirmezsen tertemiz kullanırsan 400.000 veya 800.000 kullanırsın. öyle arkadaşlar kafanızada takmayın yok dsg den korkuyorum yok maunel alsaydım , ben Ankarada aydınlıkevlerde galericiyim 1997 den beri o kadar dsg aldık yıllarca bindik sattık ne 6 ileri ne 7 ileri dsg den hiç sorun yaşamadık. dediğim gibi dsg arızası yaşıyanlar internete paylaşanların hiç birinin dsg aracı yok VOLKSWAGEN markasını kötülemek maksatlı yapıyorlar beyinsinzler. gönlünüz rahat bi şekilde binin dsglerinize.

iyide ilgili linki incelerseniz DSG şanzumanın arızasının bilirkişi raporlarıyla tescil edildiğini ve mahkeme kararıyla onandığını görürsünüz...DSG problemsiz bir sistemdir demek bu saatten sonra kolay olmamalı...bakalım vw almanya bu işe ne diyecek...

kardeşim bende diyorumki kullanıma bağlı bozulur dsg.
johoho
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 20 Şub 2014, 10:58

Herkes dsg den bahsetmiş firmadan bahseden yok.
İlgili firmanın yazısını gördünüz mü bilmiyorum fakat bu olayla ilgili olarak vatandaşa 10.000-TL tazminat hükmünü içeren bir kağıdı zorla imzalatmışlar.
DSG problemi hakkında yazılı yada sosyal medyada hiçbir şekilde yorum yapmayacağına dair, firmayı kötülemeyeceğine dair vs. vs. olayın üzerini kapatmak için adamdan taahhütname almışlar.

Markana, ürününe güveniyorsun madem neden böyle bir olaya girişiyorsun?
Şu dakkadan sonra ağzıyla kuş tutsa volkswagen bitmiştir benim gözümde.
Asla tercih etmem. En önemli şey müşteri memnuniyetidir.
Konuyu da volkswagen firmasına ilettiler. Bakalım sonuç ne olacak.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti johoho » 20 Şub 2014, 11:58

Bluedays yazdı:Herkes dsg den bahsetmiş firmadan bahseden yok.
İlgili firmanın yazısını gördünüz mü bilmiyorum fakat bu olayla ilgili olarak vatandaşa 10.000-TL tazminat hükmünü içeren bir kağıdı zorla imzalatmışlar.
DSG problemi hakkında yazılı yada sosyal medyada hiçbir şekilde yorum yapmayacağına dair, firmayı kötülemeyeceğine dair vs. vs. olayın üzerini kapatmak için adamdan taahhütname almışlar.

o zaman Volkswagen senin gözünde bittiyse fabiayı sat oda bi volkswagenin ürünü sonuçta. o imzalattığı kağıt sahte ya arkadaşlar herkesi kerizliyolar. başaranların internetten kağıdını koplayalamış tarayıcıdan düzeltmiş.
johoho
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 20 Şub 2014, 12:15

johoho yazdı:

o zaman Volkswagen senin gözünde bittiyse fabiayı sat oda bi volkswagenin ürünü sonuçta. o imzalattığı kağıt sahte ya arkadaşlar herkesi kerizliyolar. başaranların internetten kağıdını koplayalamış tarayıcıdan düzeltmiş.

Şu an fabia kullanmıyorum zaten fakat onu sat demek de sizin haddiniz değil!

Böyle marka yalakalığı yapan savunucular olduktan sonra tüketiciye böyle davranmaları gayet normal.

Kendi kullandığın marka aracın da olsa, o markanın yanlış tutum ve davranışlarını eleştirmediğin sürece bu davranışlara mahkumsun!
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti erginbkr » 20 Şub 2014, 16:23

johoho yazdı:

vw çalışanı mısın kardeş...nerden biliyosun belgenin sahte olduğunu, ayrıca bilirkişi raporları var, mahkeme kararı var..nedir bu marka fanatikliği? bende severeim aracımı ama babamın oğlu olsa yanlışa yanlış derim...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti johoho » 20 Şub 2014, 16:38

Bluedays yazdı:
johoho yazdı:

kardeşim ben Volkswagen markasını neden eleştiriyim olmayan bi hata için. ben aydınlıkevlerde galericiyim yaşım 41 2006 yılından beri dsg araçlar elime geçti kullandım sattım 6 ileride dsg kullandım 7 ileri dsg de kullandım kullandığım araçları sattım. ben sattığım dsgden biri gelipte ALLAH belanı versin sattığın dsg elimde patladı demedi . bizim biladerin hanımına yengeme 2011 yılında sıfır 7 ileri dsg passat sattım en ufak sıkıntı yaşamadı. hatta her gördüğünde der abi allah razı olsun aracımdan çok memnunum diye . ben 2012 yılında polonyaya gittim arkadaşımın yanına . arkadaşımın polonyada 2010 7 ileri dsg caddy life vardı sordum sıkıntı yaşadınmı dsgden yok abi en ufak bi sıkıntı yaşamadım dedi. sonra galerici olduğumuz için poznanda bi Volkswagen bayisine gittik servis bölümüne girdim lehçem olmadığı için arkadaşımı çağırdım bi tane ustayla görüştüm sordurdum arkdaşa 7 ileri dsg şanzuman geliyormu arızalanıp dedim cevabı arkadaşıma şöyle ben bu zamana kadar 1 tane 7 ileri dsg geldi oda 410.000 şanzumanı sert kullanımdan dolayı dağılmış dedi başka 2009 yılından buyana birtane dsg arızalanıp gelmedi dedi. uzun lafın kısası dsg şanzuman kullanıma bağlı arızalanıyor yoksa bizim insanlarımız kurallarına uygun kullansa yıllarca sorunsuz binerler. madem dsgler arıza veriyor ozaman türkiyeye gelen bütün dsglerin hepsi patlardı . aradan 3 5 kişi dsg şanzumanın ağzına sıçıyorlar sonra dsg arızalı ulan madem arızalı türkiyeye ithal edilen örnek 1000 adetin hepsimi arızalı biri arızalı olsa hepsi arızalı olur bu 1000 kişiden 7 8 kişi bozuyor şanzumanı sonra arızalı. bırakın bu palafraları.
johoho
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 20 Şub 2014, 16:44

Bir insan yanlışta neden ısrar eder, neden dsg'nin ve doğuşun durumu bu kadar ortadayken hala savunur. Psikologların buna verdikleri cevabın özeti; insan yediği kazığı kabullenmek istemez. Ha tabi bu tarz şikayetlerin artık saklanmaz hale gelmesi, firmanın bile tehditlerle bu durumu gizlemeye çalışması dsg'li araçların 2. elini etkileyecektir. vatandaş elindeki arabanın değerinin düşmesini tabi ki istemez.

Ama benim kişisel görüşüm 6 ay olan bayilerdeki bekleme süresini 3 aya indirmekten başka bir sonucu olmaz. Daha geçen hafta kayınpederimin 2. el dsg'li passat almasına engel olamadım.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti johoho » 20 Şub 2014, 18:02

Henien yazdı:Bir insan yanlışta neden ısrar eder, neden dsg'nin ve doğuşun durumu bu kadar ortadayken hala savunur. Psikologların buna verdikleri cevabın özeti; insan yediği kazığı kabullenmek istemez. Ha tabi bu tarz şikayetlerin artık saklanmaz hale gelmesi, firmanın bile tehditlerle bu durumu gizlemeye çalışması dsg'li araçların 2. elini etkileyecektir. vatandaş elindeki arabanın değerinin düşmesini tabi ki istemez.

Ama benim kişisel görüşüm 6 ay olan bayilerdeki bekleme süresini 3 aya indirmekten başka bir sonucu olmaz. Daha geçen hafta kayınpederimin 2. el dsg'li passat almasına engel olamadım.

ya arkadaşlar o kadar götülüyosunuz resmen volkswageni skodayı seat audi bütün dsg kullanan araçları resmen rezil kepaze ettiniz forumda. ya arkadaşlar bu volkswagen grubunun araçları üst sınıf araçlar japon tenekeleriyle karıştırıyorsunuz . ya arabaya benziyen japon tenekeleri böyle bi hata yapsa forum bile açılmaz. milletin ne gıcığı varmış volkswagene.
johoho
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 20 Şub 2014, 18:15

Japon tenekeleri :D

Fazla söze hacet yok.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Henien » 20 Şub 2014, 18:41

Valla şu an bir japon tenekesine biniyorum ve memnunum. Kusurları yok mu, var elbet. Ama mitsu'nun hisselerini değil sadece bir tane arabasını satın aldım.

Belki bundan kore, sonra tekrar alman olacak. Çok şükür bu konuda hiç takıntım yok. Hangisi işime gelirse onu alırım. skodam.com ahalisinin de ekserisinin bu görüşte olduğunu sanıyorum.

Şu "üst sınıf" lafına da hastayım bu arada. dh'de en çok bu lafla dalga geçiyorlar. vw'nun boşline modeline 90 bin verince üst sınıf hissettiriyor demek :)
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti johoho » 20 Şub 2014, 19:20

http://www.youtube.com/watch?v=0BjDeAyDDeI 7 ileri dsg nin nasıl güzel çalıştığına bakın .
johoho
CLASSIC
CLASSIC

İleti muallim45 » 20 Şub 2014, 23:48

neyi tartıştınız anlamak zor dsg den memnun olan lar gelipde forumda benim sıkıntım yok demez ilgi bile duymaz çünkü derdi yoktur kim yazar tabiki sıkıntısı olan peki dgs kaç satmış kaç kişi şikayet yazmış her satın alınan aracın sahibi biurdamı acaba yazıyomu acaba hepsi de sıkıntılımı acaba bu sıkıntılı olan yüzde yüz demekmi
marka marka denmiş olay için olayın marka ile alakası yokki sadece markayı bedelle alan servisin terbiyesizliği söz konusu oda doğruysa tabiii bilemeyiz egerki doğuş bu işi yapmış yani yazı imzalatıp beldge alın demişse düzgün olan servis yapamzdı yapdıysa da bu onun işgüzarlığı olur düzgün adam aracı olmaz işni yapar helal peşinde duru ancak ben şunu biliyorum şu an için doguş skoda yı yeniden yapılandırıyor ve yüce den alacak tabiiki fırsat üzre çalışan lar çıkarcılar da bundan istifade edecek unutmayın beyler çok değil daha 20 gün önce skoda sitesi hacklendi niye acaba hııı herhalde yeşillik olsun diye yapılmadı tabiki ticari durumlar söz konusu.
ama şuna katılıyorum DSG yi kullanmayı bilmeyen adam çok Otamatiğe bayan için gözüyle bakan çok bağnaz insanlar var hala vites dediğin kemiği hissettirecek deyip oysa artık günümüz de türkiye gerçeğinde manuel vitesin opsiyonel otomatiğin standart olamsı gerekliliği var şunu bir lütfen araştırın otomatikler mi çok arıza yapıyor yoksa manuellermi lütfen bunu bir görün herkesin elinde dijital fotoğraf makinesi var niye çünkü her ayarı kendi yapar sen sadece tık bas ama iş vitese gelince oooo manuel ben hissetçem o kemik geçişi saygı duyarım daaaa hissetçende nolcak yani bırak araç bunu düzenli olarak sistemi koruyarak kendi yapsın ne zararı var bunun
işte bunun ardında da otamatik kullanma çekincesi bir, alıştaki fiayat farkı iki çünkü ben dahil araçlarımızı alırken maddi şartları zorlayarak alıyoruz. fazla para vermek zor geliyor neticede bu ezikliği sisteme laf söyleyerek örtüyoruz
dizlerim rahatsız olunca oğlumun zorlaması ile otoatik vitese geçtim bu ikinci aracım otomatik şimdi oğluma alla razı olsun iyiki beni zorlamış yıllarca hamallık yapmışım diyorumki
ki ilk aracım samara idi çılgın keçi samara sonraki vega sonraki cmax fio ve yeti otomatik ve diyorum ki fio daki dualogic otomatik yetideki DSG nin tırnağı deil kaşının kılı olamaz. bu da nokta olsun
kulanmasını da bilelim lütfen sakin ve nazik
Nobody is perfect. I'm Nobody
muallim45
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hayrettin GÜCİN
Nereden: Manisa
Arabanız: 1.2 TSI DSG YETİ

İleti erginbkr » 21 Şub 2014, 10:20

madem bu DSG fanboyların söylediği gibi sorunsuz yada sadece diğerleri kadar sorunlu, o zaman neden çin ve amerikada aynı şanzuman tipi için devlet ''10 yıl garanti vermezsen bu şanzumana sahip aracı ülkemde satamazsın'' diyor...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir