DSG ŞANZUMAN SONUNDA DOĞUŞ OTONUN VE SKODANIN ELİNDE PATLADI

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DSG ŞANZUMAN SONUNDA DOĞUŞ OTONUN VE SKODANIN ELİNDE PATLADI

İleti ender_atakan » 25 Şub 2014, 00:11

yaa arkadaşlar herke atıyor tutuyor tamam dsg kötü sorunlu şazumansa almayın arkadaşım zorlamı satıyorlar silah zorlamı veriyorlar anlamadım ne kötülüyorsunuz sanki herkezde varmış gibi

git yarım otomatik düzden bozma şanzumanlı fransız grubu al git toyota 1.4 yine yarım otomatik şanzumanı alın ne duruyorsunuz. alında sollamaya cıkarken kahret kendini devamlı dur kalk yap ısınmadan dolayı sağa cek bekle soğumasını. rampalarda çile cek sana japon selamı verdirtsin dursun

ender_atakan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ender
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: skoda

İleti muallim45 » 25 Şub 2014, 02:15

geçen hafta sonu oğlum eşine yaris aldı yarı otomatik 2007 model km 70 bin bugün baz işlemler için bende idi araç par sensörü ve birkaç işlem için epey gitgel yaptım ve DSG NİN NE KIYMETLİ BİR SİSTEM OLDUGUNU İNANIN ANLADIM ARKADAŞLAR
ama oğlana bişi diyemdim zira yeti için o zorladı beni hatta DSG için o sıkıştırdı iyiki almışım 1 yıl bu forumlardan takip ettim aracı bilerek aldım dsg yi iyiki almışım benim açımdan sıkıntı yok bazı şeyleri düşüneceksem önce benzin yerine su yakmamyı düşünmem gerek çünkü manisa gibi bir yerde km fazla yapan biriyim çalışan ama emekli gibi bir adamım gezmeyi dolanmayı severim. bunun için de maliyetlerden şikayet etmeyi kendime yedirmem şikayet etmektense aracımı satar geçerim modundayım ama aracına da değer veren biriyim
sıkmayın canınızı tadına varın gitsin walla ben yaris den sonra çok mutluyum DSG ile
Nobody is perfect. I'm Nobody
muallim45
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hayrettin GÜCİN
Nereden: Manisa
Arabanız: 1.2 TSI DSG YETİ

İleti johoho » 25 Şub 2014, 09:27

gelmişin burda hondanın otomatiğini savunuyon . hondanın otomatiği en çok bozulan şanzumandır. bizim komşu galerideki arkadaş oğluna sıfır 2013 cıvıc otomatik aldı . eylül ayında oğlunun yanına antalyaya arabayı bırakmaya gittik beraber. afyon emirdağda yol tek şerite düştü. sonra öndeki aracı sollamak için gaza sonuna kadar bastı araç vites düşüreceğine vites yükseltti yığıldı kaldı tamda karşıdan bmc içim süt aracı geliyor kafayı yedik. sonra arkadaş teknik bi sorun olduğunu düşündü afyonda honda ufuk yetkili servisine çektik. usta aracı bilgisayara bağladı şanzuman hidrolik beyni ve dişlilerinde problem olduğunu gördü . isterseniz garantiden burdaki servismisin değiştirelim dedi. veya siz ankaradan aldığınız bayiye değiştirme talebinde bulunun dedi. bizde allianz kasko yol yardımıyla ankara efe honda servisine bıraktık aracı şanzuman komple değişti. sonra aracı arkadaşın oğlu geldi kendi aldı götürdü 1 ay önce tekrar aynı sorun yaşandı arkadaşın oğlunun aracını galeriye çektik sattık kurtuldu çocuk. şimdi babası skoda süper b 1.6 tdi dsg aldı iki haftadır kullanıyor çok rahat ve konforlu diyor . honda civic nasıldı diyom resmen tenekeydi abi diyor adama hiç güven veren bi yanı yok dedi.
johoho
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih özkoca
Nereden: Ankara
Arabanız: VOLKSWAGEN CADDY

İleti byaslan » 25 Şub 2014, 18:36

Kardeş Honda ufuk eskisehir de afyonda değil. Benim aracimda otomatik 21bin km oldu alali gaza basinca vites kucultup yapistiriyor. Bugüne kadar sürdüğüm en güvenilir araç. Yola yapisiyor resmen istersen sende bir sur. Sonra yorum yap. Japon arabalarini bu denli karalamanin nedenini merak ettim. Sende kalici bi travma yaratmis galiba.;)
byaslan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖMER OBUŞ
Nereden: Kayseri
Arabanız: 2012 a/t civic

İleti sarikayamusa » 21 Nis 2014, 11:33

parsanoto yazdı:arkadaşlar dsg de sorun var kimse yok demesin.işin içinde olan biri olarak söylüyorum dsglerde kavrama ve mecathron sorunu var ama 7 ilerilerde.şunuda söyleyim bu sıkıntılar sadece ww de yok yarı otomatik yapılan şanzımanların hemen hemen hepsinde var..bayiden auris aldık ustanın dediği laf mümkün oldukça manuel modda kullanın yoksa kavrama sıkıntı çıkarıyor dedi.bacanağımda citroen var 8 binde servise girdi otomatik şanzıman yüzünden..yani anlıcağınız tüm yarı otomatiklerde sıkıntı var.

Bende dsg sorunu yaşadım. DSG mükemmel bir şey tadından yenmiyor ama her güzelin bir kusuru vardır hesabı sorun çıkabiliyor. Aracım 53bin kmde. Bir sabah arabayı çalıştırdım vitesi D ye aldım hiç hareket yok göstergede de "egsoz gazı kontrol sistemi uyarısı" lambası yandı, tabi aracı çekiciyle servise götürdüm bana mekatronik sistemi değişmesi lazım dediler masraf 6800TL + 175TL işçilik, delirdim tabi. İşin kötü yanı aracın ilk sahibi eğer bakımlarını yetkili serviste yaptırmış olsaydı iyi niyet garantisinden ücretsiz değiştireceklermiş (fakat inanmadım ayak gibi geldi bana). Bende tabi aldım aracı sanayide şanzımancıya götürdüm bakalım bugün yarın ne cezamız var söyleyecekler.
Burada söylemek istediğim, gördüğüm kadarıyla 7 ileri dsg şanzımanda mekatronik kontrolörü problemli bu kesin. Fakat canımı sıkan nokta madem mekatronikte problem var, bunu servis çok iyi bildiği halde yok garantisi bitmişde yok bakım yetkili serviste yapılmamışta falanda filanda yardımcı olmadılar oysa sanki ilk bakımlarda şanzımana baktıkları var. Benim aracımın tüm bakımları yapıldı sadece özel skoda servisinde yapıldı yetkilide değil. Buradan yüce otoyu ve yetkili servisimi kınıyorum beni yarı yolda bıraktılar.
sarikayamusa
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Tip.

İleti erginbkr » 21 Nis 2014, 22:19

sarikayamusa yazdı:
parsanoto yazdı:arkadaşlar dsg de sorun var kimse yok demesin.işin içinde olan biri olarak söylüyorum dsglerde kavrama ve mecathron sorunu var ama 7 ilerilerde.şunuda söyleyim bu sıkıntılar sadece ww de yok yarı otomatik yapılan şanzımanların hemen hemen hepsinde var..bayiden auris aldık ustanın dediği laf mümkün oldukça manuel modda kullanın yoksa kavrama sıkıntı çıkarıyor dedi.bacanağımda citroen var 8 binde servise girdi otomatik şanzıman yüzünden..yani anlıcağınız tüm yarı otomatiklerde sıkıntı var.

Bende dsg sorunu yaşadım. DSG mükemmel bir şey tadından yenmiyor ama her güzelin bir kusuru vardır hesabı sorun çıkabiliyor. Aracım 53bin kmde. Bir sabah arabayı çalıştırdım vitesi D ye aldım hiç hareket yok göstergede de "egsoz gazı kontrol sistemi uyarısı" lambası yandı, tabi aracı çekiciyle servise götürdüm bana mekatronik sistemi değişmesi lazım dediler masraf 6800TL + 175TL işçilik, delirdim tabi. İşin kötü yanı aracın ilk sahibi eğer bakımlarını yetkili serviste yaptırmış olsaydı iyi niyet garantisinden ücretsiz değiştireceklermiş (fakat inanmadım ayak gibi geldi bana). Bende tabi aldım aracı sanayide şanzımancıya götürdüm bakalım bugün yarın ne cezamız var söyleyecekler.
Burada söylemek istediğim, gördüğüm kadarıyla 7 ileri dsg şanzımanda mekatronik kontrolörü problemli bu kesin. Fakat canımı sıkan nokta madem mekatronikte problem var, bunu servis çok iyi bildiği halde yok garantisi bitmişde yok bakım yetkili serviste yapılmamışta falanda filanda yardımcı olmadılar oysa sanki ilk bakımlarda şanzımana baktıkları var. Benim aracımın tüm bakımları yapıldı sadece özel skoda servisinde yapıldı yetkilide değil. Buradan yüce otoyu ve yetkili servisimi kınıyorum beni yarı yolda bıraktılar.

geçmiş olsun...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti burunow » 15 Haz 2014, 20:06

selam arkadaşlar

ben yeni superb 1.6 dsg aldım aracı bu salı teslim alıcam forumu okuduktan sonra içim soğudu.inşallah bu sorunları yaşamam
burunow
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: superb

İleti erginbkr » 15 Haz 2014, 22:59

burunow yazdı:selam arkadaşlar

ben yeni superb 1.6 dsg aldım aracı bu salı teslim alıcam forumu okuduktan sonra içim soğudu.inşallah bu sorunları yaşamam

konunun ilk mesajında verilen linki sonuna kadar okuyun, karar sizin, hayırlı olsun demek düşer bize...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

Önceki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir