asr-esp

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

asr-esp

İleti Koray » 01 Ekm 2007, 21:46

kendi aracım olan fabia da, şirkette kullandığım mercedes te, daha önce kullandığım laguna da ve sanırım bu özelliği ola bütün araçlarda (asr-esp) bu özelliklerin kapatıla bilmesi durumu var. yani ön konsoldaki bir düğmeye basıp devre dışı bırakıla bilmesi.  güvenli sürüş için son derece önemli olan bu  özelliklerin  neden kapatılabilmesi ihtiyacı doğmuştur. hangi koşullarda  bu özellikler devre dışı bırakılır. çok merak ediyorum. bilgisi olan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.  iyi günler.

Koray
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PERTT » 01 Ekm 2007, 21:49

benım gıbı kımıl zararlıların elıne gecınce lasım oluo patınaj arabayı savurma drıft vs gıbı seylerr:))))))))))))))
PERTT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 01 Ekm 2007, 21:51

aracının patinaj yapmasını istersen ASR yi devre dışı bırakman gerekir...mesela karlı kaplı bir yolda lastiklerdede zincir olduğunu farz edersek aracın özellikle rahat kalıkış yapabilmesi için patinaj yapması gerekir.başımdan geçen bir olayı anlatayım...park halindeki fabia yı karla kaplı yerden çıkarmakta aracı zorladığımda birden fabianın gösterge panelinde ASR lambasının yandığını gördüm,lamba yanar yanmaz ben  aracı park halindeki bataklık yerden  çıkarmayı başardım...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 01 Ekm 2007, 21:59

ASR sistemi skodacı abimin de dediği gibi karda çok lazım oluyor.

KIZLARA HAVA ATMAK içinWinkCool ASR sistemi devre dışı bırakılabiliyor ki patinaj çekelim.

ESP ise, eğlenceli sürüşlere imkan vermesi açısından devre dışı bırakılabiliyor.Big%20smile 
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gurkanbo » 01 Ekm 2007, 23:23

buz zeminde esp yi kapamazsan aracı suremezsin.sadece buzda devredısı bırakılması gerektigini biliyorum ama sunu söyleyeyim bende esp açıkken gazı yapıştırınca araba gene pati çekiyor göstergeede kaygan zemin ısıgı yanıp sönuyor.ama sonucta pati atıyor

gurkanbo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PERTT » 01 Ekm 2007, 23:37

ASR OLMASIN OO
PERTT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gurkanbo » 01 Ekm 2007, 23:40

yok esp arac die biliyorum eme zaten hepsi birbirine entegre sistem sadece asr kapamma die bişey yok
gurkanbo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 02 Ekm 2007, 10:19

[quote="gurkanbo"]yok esp arac die biliyorum eme zaten hepsi birbirine entegre sistem sadece asr kapamma die bişey yok[/QUOTE]

Fabia kitapçığında yazar, ESP varsa düğmesi vardır konsolda...

Konsolda düğme yoksa ESP'de yok.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti lazianke » 02 Ekm 2007, 10:52

trabzonda bir otoparkta yeraltı çıkışı dik ve hava yağmurlu olduğundan passatın biri acayip asılıyor ama çıkamıyordu ve tekerler de patinaj yapmıyordu. ama nedense de acayip bir balata kokusu çıktı. acaba asr olduğundan mı pati yapmadı ağır ağır çıkmaya çalıştı.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir