Ankara’da Skoda’dan iyi anlayan tamirci

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ankara’da Skoda’dan iyi anlayan tamirci

İleti yabani » 17 Mar 2012, 18:55

Aslında uzun uzadıya yazmıştım ama kazaya kurban gitti :D o yüzden kısaca yazıyorum;
Kendi ustamı öneriyorum, özellikle skodacı değildir, elinde vag-com yoktur fakat gerekirse WV'ci bir arkadaşından faydalanır. Dürüsttür, yaşı genç olmasına rağmen tecrübelidir, eli çabuktur, işini olması gerektiği gibi yapar, eksik-yarım bırakmaz, müşterinin cebini düşünür, sizi boşuna masrafa sokmaz.

Ersin Oto
Harun Dağıstan
Başkent Oto Sanayi sit. 248.sk. No:7 Şaşmaz
0312 278 24 43
Kendisinden izinsiz yazdığım için cep numarasını eklemiyorum,
gitmek isteyen gidebilir, isterseniz adımı verebilirsiniz ama referansa gerek yoktur, sadece tanıdıklara değil, herkese karşı dürüsttür.

yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti kraldr » 29 Arl 2012, 18:05

ankarada GÜVEN SKODA sebahattin usta ve recep usta baba oğul çalışıyorlar.
adamlar skoda ustası.
93 favoriti yeni aldım yola çıkmadan bi gösterey,m dedim adamlar akşam 8 e kadar uğraştılar.
mis gibi oldu.

yapılacak bi kaç iş daha var yine onlara gidicem
kraldr
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: FAVORİT

İleti kispest » 29 Arl 2012, 19:00

Ben de hizmetlerinden memnun kaldığım için yazmazsam hakları üzerimde kalır diye düşünüyorum, yazayım, elbet bir okuyan olur. Forum üyelerinden Bluedays ve hetepe'nin yönlendirmeleriyle Şaşmaz'da Lojistik Skoda'ya gittim 40000 bakımı için. Ayrıca iç aydınlatmam tamamen iptal olmuştu, frende de ötme ve gıcırtı vardı (sorun tabla fişeklerinden kaynaklanıyormuş). İlgileri, güleryüzleri, gayet iyi hizmetleri ve uygun fiyatlarıyla beni mutlu ettiler. Sağolsunlar. Tavsiye olunur.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti sarp85 » 30 Arl 2012, 00:15

iskitlerde cebi:05413412849 merkezde zaten git gör sıkıntını soyle sonra diyerlerine git
Kullanıcı avatarı
sarp85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sencer sarp
Arabanız: fabia 1.4 classic

İleti ellham » 01 Ekm 2015, 15:45

hetepe yazdı:Herkes Lojistik Skoda demiş, kalabalık bir müşteri grubu var, o kadar kalabalık ki hafta içi bile bayağı sıra bekliyorsunuz.Serkan usta iyi birine benziyor, kibar,dürüst biri.
İşi konusunda birşey diyemiyeceğim, çünkü 3 kere gittim bana sıra gelmedi.
çok haklı
ellham
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erhan gön
Arabanız: skoda felicia 1.3 mpi

İleti simurg66 » 02 Şub 2016, 13:54

Dün arabamı eski ustamı değiştirerek tavsiye üzerine Erciyes Sanayi sitesindeki Aydoğdu Volkswagen Yahya ustaya bıraktım. Akşam arabayı aldım, şu ana kadar izlenimlerim olumlu. İşçilikleri iyi, Yahya usta iyi niyetli bir insan gibi geldi bana çünkü muhabbeti içten ve kazıklandı hissine de kapılmadım. Toplamda 430 TL ödedim.
Yapılan işler ise şunlar:
Genel bakım yapıldı(ekstra olarak isteğim üzerine castrol ile anlaşmalı olmalarına rağmen mobil 10-60 yağ kullanıldı;120 TL'ye başka bir yerden tedarik etmişler (keşke kendin getirseydin dedi), benzin filtresi ve bujiler (dediğine göre 3 tırnak-orjinal) de değişti).
Rölantideki düzensizliğe bağlı olarak boğaz kelebeği temizlenip adaptasyonu yapıldı.
Lpg filtresini kendi isteğim üzerine değiştirmek için çıkarmışlar ama çok sıkıntı görmedikleri için temizleyip geri takmışlar.
Sol ön kapı switchi değiştirilerek buna bağlı arızalar (far açık uyarısı, bagaj kapağının açılmaması, araç içerden kilitlediğinde şoför kapısının kilitlenmemesi, sağ ön camın otomatiğinin bozuk çalışması) giderildi.
Sağ ön cam açma-kapama düğmesi ters çalışıyordu, değiştirilip sorun düzeltildi.
Torpidonun arkasındaki fan ıslık çalıyordu:), onu güzelce temizlemişler, şu an ses yok.
Bütün bunların yanında Macunköy metrosuna bırakıp geri tekrar oradan alma hizmetleri de verildi :)
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bozoklu
Arabanız: Fabia 1.4 Choice

İleti cetinerk » 14 Şub 2016, 03:00

Bugün Lojistik Otoya gittim.

Alt takımlardan ses geldiğini ve frenlerin az tuttuğunu söyledim. Serkan usta rot ayarına gönderdi. Kontrol edilsin sorunlu parçaları değiştireyim dedi. Rot kontrolünden sonra verilen listeyi parçacıya götürüp sordum 70 TL dedi.
Serkan ustanın operasyonundan sonra toplam maliyet 504 TL
Yapılanlar :
Fren balataları değişti. Eskileri o kadar bitik olmasına rağmen. Fakat frenlerde bir değişiklik olmadı. Yani fren ayarı dahi yapılmadı. Bence fren ayarı ile çok rahat sorun çözülecekti.
Sağ Sol tablalar ve rotlar arka takozlar vs bir çok parça değişti. Tabla bağlantısını sökerken paslanan vidayı sökemeyip kırdı ve sonuçta otaya tablanın parçasını kaynak atmak zorunda kaldık. Bence pas sökücülerle ve profesyonel hareketlerle sökülebilirdi. Sadece rot başları yazılan listede komple tablanın değişmesinede bir anlam veremedeim.
Rot ayarındaki 70 tl malzeme listenin 300 TL olması ne denir bilmiyorum.
Malesef serkan ustanın güler yüzünden eser yok...
cetinerk
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Forman 1993

İleti SKDFORMAN » 14 Şub 2016, 13:59

cetinerk yazdı:Bugün Lojistik Otoya gittim.

Alt takımlardan ses geldiğini ve frenlerin az tuttuğunu söyledim. Serkan usta rot ayarına gönderdi. Kontrol edilsin sorunlu parçaları değiştireyim dedi. Rot kontrolünden sonra verilen listeyi parçacıya götürüp sordum 70 TL dedi.
Serkan ustanın operasyonundan sonra toplam maliyet 504 TL
Yapılanlar :
Fren balataları değişti. Eskileri o kadar bitik olmasına rağmen. Fakat frenlerde bir değişiklik olmadı. Yani fren ayarı dahi yapılmadı. Bence fren ayarı ile çok rahat sorun çözülecekti.
Sağ Sol tablalar ve rotlar arka takozlar vs bir çok parça değişti. Tabla bağlantısını sökerken paslanan vidayı sökemeyip kırdı ve sonuçta otaya tablanın parçasını kaynak atmak zorunda kaldık. Bence pas sökücülerle ve profesyonel hareketlerle sökülebilirdi. Sadece rot başları yazılan listede komple tablanın değişmesinede bir anlam veremedeim.
Rot ayarındaki 70 tl malzeme listenin 300 TL olması ne denir bilmiyorum.
Malesef serkan ustanın güler yüzünden eser yok...

Geçmiş olsun. Bizim araçlar eski araçlar. Bunu neden göz önünde bulundurmuyorsunuz.
Fren balataları değişince frenlerde siz bi değişiklik hissedemeyebilirsiniz. Hatta ilk takıldığında alışana kadar daha az bile tutar. Ayrıca fren ayarı diye bi ayar yoktur. Belki sadece arka kampanalarda vardır. Ondanda emin deilim.
Bazı parçaları sökerken vidalar kırılabilir. 25 yaşında araç. Benimde defalarca başıma geldi. Bazen pas sökücü vs. hiç bi işe yaramıyor. Sizin söylediğiniz vidanın dişi belkide dış taraftan hiç görünmüyor. Bu durumda pas sökücü zaten bi işe yaramaz.
Sadece rot başları yazılan listeyi sizin onayınız olmadan komple tablayı değiştireceklerini düşünmüyorum. Sonuçta bahse konu olan esnaf parça satmıyor bildiğim kadarıyla.
İlk etapta 70 tl tutan malzeme listesinin 300 tl olmasına bişey diyemeyiz. Bende yakın zamanda baskı balata değiştirdim. İlk etapta 350-400 tl tutacak gibi görünen bi işlem, sonrasında 1000 tl ye yakın ödedim. Örn. körükler patlak çıkıyor, vidalar kırılıyor, torna işi cıkıyor, ıvır zıvır çıkıyor. Araç eski. Herşey dörtdörtlük olsun isterseniz mecburen ekstralar cıkıyor. Sizin tablalar gibi bazı parçalar pahalı. Tabiyki ekstra işlemlerde işçilikte artabiliyor.
Bence aracınızı gayet uygun fiyata yaptırmışsınız. Sadece tablalar dünyanın parası tutuyor, bunu biliyorsunuz.
Aracınıza gönül rahatlığıyla binin. Aracınız dört dörtlü olmuş.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti cetinerk » 15 Şub 2016, 22:39

Alt takımlarda bir çok parça değişti. Bazıları gerçekten çok kötü durumdaydı ve değişmesi gerekliydi. Ama bazı parçalarıda yenileri ile karşılaştırdığınızda değişmesinin gerekli olmadığını anlayabiliyorsunuz. Bende teknik personelim. Oto tamircisi olmasamda mesleğim gereği mekanik parçalara aşinağımız oluyor...
Frene sonuna kadar bastığımda zar zor frenin tam kavradığını hissettiğim için frenleri kontrolunu istemiştim. Fren ayarı derken kasdettiğim fren pedalının bastığınızda frenin kavrama noktası ayarıydı ve dediğiniz gibi kampanalardan ve el freni ayarından yapılıyordu bildiğim kadarıyla. Fren balataları hiçte kötü durumda değildi. Kavrulma, erime gibi belirtiler yoktu.
Elbetteki araçlarımızda paslanan sökülmeyen vidalar olacak. Bundan bu kadar rahatsız olmamın sebebi serkan ustanın agresif tavırlarıydı. WD-40 sıkıp biraz bekleyip yumuşak hareketlerle bir kaç deneme yapsaydı sonra vida yinede açılmaz ise bana söyleyip mecburen vidayı kıracaz ve kaynak atacaz deseydi inanın hiç sorun etmeyecektim.
Forumları inceleyerek ilk defa lojistik otoya gittim fakat hiç memnun kalmadım. İnsanlar çok çabuk değişebiliyor , belkide karşınındakine ya da arabasına göre hareket ediyor ...
cetinerk
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Forman 1993

İleti Umut25 » 16 Şub 2016, 20:53

İlla ki olumsuz durumlar yaşayanlar vardır ama lojistik'i öneriyorum. İşçiliklerinden ve tavırlarından memnun olduğum için Konya'da usta aramak yerine Serkan Usta'ya getirdim aracımı. Sağolsun ilgilendi,fiyatlarıda makul geldi. Zaten parçayı kendiniz gidip alıyorsunuz. Tek eksiği çok kalabalık olması sabahtan gitmek lazım.
1994 FAVORIT LX YEŞIL
Kullanıcı avatarı
Umut25
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Umut
Arabanız: 1994 Favorit LX

İleti skodaci06 » 21 Şub 2016, 18:35

Şen Kardeşler Oto Tamir Büyük Sanayide İskitlerde
Skodanin Pridir Arkadaşlar Feyzullah Usta Skodadan Her seyini bilıyor. Ustalıgı superdir
Feyzullah usta 05357004018
Büyük sanayi 2.cadde no:18 iskitler/ankara
Şen Kardeşler Oto Tamir Ve Bakım Servisi
skodaci06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haydar Çağaroğlu
Arabanız: Skoda Favorit Silver Line GLX

Önceki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi