İç Lamba Sorunu

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İç Lamba Sorunu

İleti fabiamanya » 29 Nis 2015, 23:47

Arkadaşlar merhaba. Fabiamın şöför kapısı açıldığında tavan lambası bazen yanmıyor bazen de yanıyor fakat far açık bıraktığım halde uyarı sesi ötmüyor. Bunun nedeni ne olabilir sizce. kapı açıldığında lambayı yakan düğme kapının tam olarak neresindedir onu da bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

Kullanıcı avatarı
fabiamanya
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.2 combi classic

İleti mavisel my » 30 Nis 2015, 07:28

Şöför kapısının switch bozulmuş kapıyı açtıgınız da iç aydınlatmanın yanmaması ve araç lambarını açık unuttun uyarısı vermiyorsa switch'tir zaten %99 switch arızasından yapıyor. site içerisinde şöför kapısı switch degişimi diye aratırsan bu arızayı tamir eden bi abimiz vardı resimleride mevcuttu o sana yardımcı olur yada direk iyi bir elektrikçiye başvurun.
switch kapı döşemesinin altında da bulunan sac döşemenin üzerinde ki kilit mekanızmazında yani kolay ulaşılabilecek bir yerde degil. Hatta linkde buldum :)

secilmis-uygulamalar/kapi-dosemesini-sokme-ve-kilit-switch-tamiri-resimli-anlatim-t22609.html
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

İleti fabiamanya » 30 Nis 2015, 07:54

Teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
fabiamanya
CLASSIC