ŞASİ NUMARASI SORUNU

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ŞASİ NUMARASI SORUNU

İleti fabiamanya » 30 Nis 2015, 22:08

Arkadaşlar geçen hafta almış olduğum arabamla ilgili ne noterde ne emniyette ruhsat işleminde ne de sigorta şirketinde farkedilmeden her işlemin tamamlandığı fakat kapı siwici arızası için gittiğim yetkili serviste farkedilen bir sorunum var. ARACIN ŞASİ NUMARASININ TAM ORTASINDAN 3 HANE EKSİK GİRİLMİŞ.Yani 17 değil 14 haneli görünüyor. geriye kalan kısımlar tutuyor fakat 6,7 ve 8. Hane eksik yazılmış hem ruhsatta hem noter evrakında hem de sigorta poliçesinde. Noteri aradım meğer benden önceki ruhsatta da o şekildeymiş. Yetkili serviste baktırdım şasi değişimi söz konusu bile değil dediler. Arabanın camında, şasinin üzerinde ve yetkili servis kayıtlarındaki numara aynı ama ruhsatta böyle bir sorun var. İkna oldum gibi değişiklik (change) yapılmadığına ama Sizce yapmam gereken bişey varmı bir fikri ya da böyle bişey başına gelen varmı.

Kullanıcı avatarı
fabiamanya
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.2 combi classic

İleti Erdemsah » 30 Nis 2015, 23:59

Ruhsatınızı değiştirin bence chance gibi bir sorun yoktur ama muayede sıkıntı yaşarsınız
Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti fabiamanya » 01 May 2015, 20:37

Tüvtürkten tespit yaptıracakmışız ardından da ruhsat yenileme işi varmış hadi hayırlısı bakalım.
Kullanıcı avatarı
fabiamanya
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.2 combi classic

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir