skoda pıck up motor problemi

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda pıck up motor problemi

İleti onur600 » 20 Tem 2015, 16:01

Merhaba arkadaşlar.
Öncelikle problemimden bahsetmek istiyorum.
Motor dan bazen ciddi şekilde tıkırtı geliyor gaz verdikçe artan kestikçe azalan şekilde.Yalnız bunu her zaman yapmıyor ama sık,sık tekrar ediyor.Bu tıkırdama olduğu esnada kaputu açtığımda yağ kapağı yerinden çıkmış ve motor üst kapağının bazı yerlerinden yağ atmış halde oluyor.Motor çok hızlı çalışıp aşırı hava çıkışı oluyor motor kapağından.
Ve motor o esnada yağ yakmaya başlıyor muhtemelen ki hafif duman çıkışı gözüyor...Araç çekişten düşmüş durumda.

Bu yazdığım sorunlar ise silindir kapak çontasını değiştirdikten sonra olmaya başladı.Ustaya gittiğimde yağlama yapmıyor motor,yağ pompasından dır dedi.Başkasına gittim komprosör dedi.Bir başkası %50 rektefe dedi 1500 ve üzeri tutar dedi.
Şimdi sizlerden bana bir yol göstermenizi rica ediyorum.
Şahsi düşüncem sibop ayarı ve avans lailgili bir sıkıntı olacağı yönünde.Şimdiden teşekkürler.
Lütfen cevap yazın...
Saygılar.

onur600
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: onur öden
Nereden: Tokat
Arabanız: skoda

İleti toyota » 20 Tem 2015, 21:22

Şahsi düşüncenize katılıyorum subap ayarı veya subaplarda veya piyonanun bastığı iticilerde olabilir.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti onur600 » 29 Tem 2015, 19:00

Cevap için teşekkürler...
Şimdi iyice miydem bulandı motordan.Komple bir bakım yaptırmam gerekecek.Yani rektefe yaptırayım diyorum.
Araç 98 model tahmini maliyeti ne olur.
onur600
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toyota » 29 Tem 2015, 20:29

komple rektefiye demek piston gömlek sekmanlar subaplar gerekirse üst kapak komple egzantirik zinciri vs vs orjinal parçalar ile ortalama 1000 TL ile 2000 TL arası tutar ustalık dahil ama kapalı kutu bunun cevabını en iyi ustanız vericektir.Aklıma gelmişken egzantirik zinciride çok bollaştı ise şıkırtı sesinin yanında ani gaza basıp bırakmalarda tıkırtıda yapabilir.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti onur600 » 03 Ağu 2015, 13:37

Sizle aynı düşüncedeyim.Ama şimdi bu bakım ve onarımı yapabilecek kabiliyette usta bulmam lazım.
Küçük şehirde yaşamanın dezavantajı.
Peki bu değişimleri servise gitsem yaptırmak için fiyatta yükselme olur mu? :(
Ve kaç gün sürer tahminen :(
onur600
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir