Skoda pick up 1.3 ile 1.3i arasındaki fark nedir?

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda pick up 1.3 ile 1.3i arasındaki fark nedir?

İleti Garafakir » 14 Ekm 2015, 23:35

Merhaba site sakinleri, skoda pick up almayı düşünüyorum, fazlada bilgi sahibi değilim işin esası sadece fiyatlara göre bir yol izliyorum, araştırmamda 3 tip karşıma çıktı pick up 1.3 - 1.3i ve 1.9d ben 1.3 ve 1.3i arasında gidip geliyorum
ikisi arasındaki fark ve özellikleri nedir acaba, yardım edebilir misiniz ? veya hangisini tavsiye ederdiniz.
Hayırlı günler.

Kullanıcı avatarı
Garafakir
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: raihan
Nereden: Konya

İleti hetepe » 15 Ekm 2015, 08:12

Adından da anlaşılacağı üzere 1,3i enjeksiyonludur, daha performanslı, daha tasarruflu bir motor...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Garafakir » 15 Ekm 2015, 10:17

hetepe yazdı:Adından da anlaşılacağı üzere 1,3i enjeksiyonludur, daha performanslı, daha tasarruflu bir motor...

Sayın hetepe cevabınız için teşekkürler demekki oradaki i ''injection'' ın i siymiş araştırmayı o yönde yapayım o zaman

Birsorum daha olacak fabrika çıkışlı kabini söksem kabin kapısını nasıl hallederim, açık kasa kapısı uydurulabilirmi
Kullanıcı avatarı
Garafakir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 15 Ekm 2015, 16:25

Birde şu var injeksiyonlu motorda lpg de duzen tutmama şikayetleri olan var. Sonucta ticari bir arac olacak sizi uzerse isinizden vakit ayirip sanayilerde ugrasma ihtimaliniz var. Karburatorlu olan kara duzendir basittir.
Ama genel itibari ile ticari bir arac ve 10 yasin ustunde.
Bulabilirseniz 1.9 dizel olan saglamdir eski duzen seslidir tikir tikir calisir ama saglamdir.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Garafakir » 15 Ekm 2015, 23:41

AhmetH yazdı:Birde şu var injeksiyonlu motorda lpg de duzen tutmama şikayetleri olan var. Sonucta ticari bir arac olacak sizi uzerse isinizden vakit ayirip sanayilerde ugrasma ihtimaliniz var. Karburatorlu olan kara duzendir basittir.
Ama genel itibari ile ticari bir arac ve 10 yasin ustunde.
Bulabilirseniz 1.9 dizel olan saglamdir eski duzen seslidir tikir tikir calisir ama saglamdir.

Cevap için teşekkürler Ahmet bey, 1,9d bir tane buldum diğerlerine nazaran burada az rastladım bu modele fiyatıda uygundu ancak ustaya götürdüm motor sallanıyor,değişmeyen parça yok dedi beni araçtan soğuttu. Skoda pick up ' ı seviyorum inşallah temiz bir şey bulurum

Bulduğum 1,9d
https://www.araba.com/307019912-skoda-pick-up
Kullanıcı avatarı
Garafakir
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir