sinyal aracınızın dilidir

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sinyal aracınızın dilidir

İleti ilk aşk » 29 Ekm 2007, 15:54

arkadaşlar sinyal aracımızın dili gibidir bir nevi sinyal vererek aracımızı konuştururuz yani arkamızdan veya yanımızdan geçen arabayı sinyalle bilgilendiririz . fakat bazı kendini bilmez sürücüler var onlar yüzünden yolda giderken zor anlar yaşıyorum . şerit değiştirir sinyal yok sağa parkeder sinyal yok yolda duraklama yapar dörtlü falan yakmak yok çok saygısız sürücüler var sanki bütün yollar onlara ait  böyle sürücülere ben dallama diyorum peki ya siz. ?

ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 29 Ekm 2007, 16:12

hele dolmuşçular. taksiciler...
sinyali aksesuar gibi bir şey zannediyorlar herhalde.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti silverlinemania » 29 Ekm 2007, 16:21

arkadaşlar bizim ülkemizde özelliklede istanbulda sinyal kolu tespih asmak için yapılmış bi koldur onun ne işe yaradığı hakkında bilgisi olmayanlar var ve 10 yaşındaki aracın bile 0 km olan koludur sinyal kolu neden çünkü neredeyse hiç kullanılmamıştır araba alındığı ilk gün oraya nazar boncuğundan yapılmış bi tespih asılır ve araç satılıncaya kadar orda kalır bazen arabayı yıkarken o kolun tozu alınır oda görüntü kötü olupta arabanın karizmasını çizmesin diye ben arabayı aldığımdan beri sinyal kolunu en azından 20 kere sıfırlamışımdır çünkü sokak arası olsa bile artık elim alışmış devamlı sinyal veririm oda buna dayanamaz en sonunda içindeki çıt çıt eden şey kırılır ve bende onu değiştirmek zorunda kalırım keşke herkes böyle yapsa
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 29 Ekm 2007, 16:28

Bizim burdakiler işini işaret parmağıyla hallediyor.Camdan kaldırdımı parmağı tamam.Sinyale ne hacet.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti ahmetva » 29 Ekm 2007, 23:43

ben onlara sinyal kolu biryerine girmiş sinyal veremiyor diyorum LOL
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 30 Ekm 2007, 00:41

Ben tarif edilen sürücülere "pezCensoredvenk" yada "O..Censored çocuğu" diyorum... Biraz ağır kaçıyor ama hakediyorlar....

Minibüsün biri sol şeritte bizi solluyor, ardından korna çalarak bizim önümüze geçiyor(sinyal falan yok) ardından durup yolcu indiriyor...

(Censored) Eeee şimdi ben bu herife saymayacam da napacam?Angry
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 30 Ekm 2007, 00:47

2 gün önce aynısı benim başıma geldi. sol şeritten 80-90 la gidiyorum. önümde de dolmuş var. aniden firene bastı ve durdu. sol şeritte... sağ şeride geçme gereği duymadan...az kalsın çarpıyordum. yolcu aldı ve yoluna devam etti. şimdi ben arkadan çarpsaydım ben suçluydum,  değil mi? arkadan çarpan suçludur.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 28 Haz 2008, 20:26

bugün izmir de hiç kimse sağa ve sola dönüşlerde sinyal vermedi herhalde sıcak başlarına geçti bunların yada parmakları felç oldu
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Crzyboy » 28 Haz 2008, 22:25

Ben önce aynaya bakarım arkamda yada önümde kimse yoksa sinyal wermem maksat boşa ampul yorulmasın Big%20smile

[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

İleti SEAHAWK » 29 Haz 2008, 00:15

Bakmayın siz ona; sinyal kullanmıyor ama, akşamın bir saati hava karanlıkken, görüşü engelleyecek ilave herhangi bir meteorolojik durum yokken, kırmızı ışık beklemelerinde (ha o da önündekiler durduğu için; kaçamıyor yani kırmızıdan) arkasındaki aracın kullanıcısını kör etmek istercesine sis lambalarını yakıyordur kesin.

Ama aynı bonkörlüğü sinyal kullanımında gösteremiyor nedense.

Ah rahmetli dedem hayatta olacaktı, gidip sokardı kesin lafı öylelerine: "Sinyal kolu g.tüne mi girdi dürzü pe.venk, sinyal versene" diye.Disapprove

Sonuçta bu bir kültür meselesi. Sinyal vermeyen o adam aynı zamanda kırmızı ışığı da sallamıyor, yaya öncelikli bölgeleri de sallamıyor. Daha aracın ışıklandırmasını nasıl kullanacağını bilmeyen adamdan o incelikleri nasıl bekliyoruz ki ?
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 29 Haz 2008, 00:17

[quote="SEAHAWK"]
Bakmayın siz ona; sinyal kullanmıyor ama, akşamın bir saati hava karanlıkken, görüşü engelleyecek ilave herhangi bir meteorolojik durum yokken, kırmızı ışık beklemelerinde (ha o da önündekiler durduğu için; kaçamıyor yani kırmızıdan) arkasındaki aracın kullanıcısını kör etmek istercesine sis lambalarını yakıyordur kesin.

Ama aynı bonkörlüğü sinyal kullanımında gösteremiyor nedense.

Ah rahmetli dedem hayatta olacaktı, gidip sokardı kesin lafı öylelerine: "Sinyal kolu g.tüne mi girdi dürzü pe.venk, sinyal versene" diye.Disapprove

Sonuçta bu bir kültür meselesi. Sinyal vermeyen o adam aynı zamanda kırmızı ışığı da sallamıyor, yaya öncelikli bölgeleri de sallamıyor. Daha aracın ışıklandırmasını nasıl kullanacağını bilmeyen adamdan o incelikleri nasıl bekliyoruz ki ?

ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap
[/QUOTE]
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 29 Haz 2008, 00:19

izmirde çok var bu hayvanlardan muhattap olmaya deymez bu kişilerle

seviyesiz kişiler çünkü başınızı belaya sokmaya gerek yok esas kendimizi ve aracınızı kollamanız yeter bu canavarlardan ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti 61ogretmen61 » 29 Haz 2008, 03:00

sinyal vermemek karşındaki insanın kul hakkına girmektir. Ana yola çıkacağım. Sağ şeritten bir araç yavaşlayarak geliyor. sağa dönecek olsa sinyal verir diyorum. işi sağlama alıp bekliyorum. şerefsiz herif tam yol ayrımına gelip içeri girdiğinde sinyal vermez mi. dönüş yaparken hatta dönüşü yapmışken sinyal vermenin mantığı nedir anlamış değilim.
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti atikker10 » 02 Tem 2008, 04:52

gecen yıl eski ford taunusum varken benimde basıma geldi balıkesir merkezden gonene gidiyordum  100km hız yapmısımdır en fazla arkamdan bir otobus sinyalsız cıktı ben yol verdim hızımı 90a dusurdum onume gecer gecmez sinyal vermden herif frene asıldı sagda durdu tabi taunusta nerde abs karsı serit allahtan bostu hemen cıkıp gectim bos olmasaydı ne yapacaktım
atikker10
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FLEYLAK » 02 Tem 2008, 10:37

(sinyal vermemek kul hakkı yemektir)
katılıyorum
FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 2007RS » 02 Tem 2008, 13:37

Malum sinyal kolu çok pahalı bir yedek parçadır,fazla kullanıp yıpratmamak lazım.. LOLLOLLOL
2007RS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti atikker10 » 03 Tem 2008, 04:18

Acaba benim oğlanın yani keremin bir sürücü okulu simülatörü vardı ondaki gibi direksiyonu cevirince otomatik sinyal veren bir şey mi yapsak. ama o sistemide bu adamlar oyuncak gibi kullanıp adamla dalga geçerler. dün taksicinin biri sinyal vermeden yola cıktı frene bastım bastığım gibi abs devreye girdi ancak adama 35 santim kala durabildim. abs'yi ortaya cıkartan kulun allah mekanını cennet etsin. ya eski taunus'um olsaydı.
atikker10
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir