Lpg de beyinle karbiratör arasındaki delik

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lpg de beyinle karbiratör arasındaki delik

İleti sonerx » 30 Ekm 2007, 20:05

Ya arkadaşlar beyinden sonra karbiratöre giden "Y" şeklindeki muslukta bir delik saptadım.Daha sonra bu deliğe bir iğne sokarak içeriye devamı varmı diye araştırdım ve var olduğunu gördüm.Sonrada bu delikten gaz kaçağı varmı diye kontrol ettim.Tabii köpükle.Ama bir kaçak olmadı.Benim yorumum gazın beyinden az basınçla geldiğinden gaz çıkışı olmadığı yönünde.
Her neyse getirip karbiratörcü ve lpg ölçümü yapan arkadaşıma gösterdim. O da siyah bantla orayı bir güzel bantladı.Basınç olsa band dayanamaz herhalde.
İşin ilginç tarafı yakıt harcamam da fark oluşması.Şehiriçinde 16,5krş i aşağı inmezdim.Bu son bandlamadan sonra 15,5 krş düştüğünü gördüm.Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum..Acaba daha önce kaçak mı vardı?

Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti sonerx » 31 Ekm 2007, 01:04

baya yazmışsınız beyler..
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti celikse » 04 Kas 2007, 01:28

pisikolojik olmasın hoca bu delik olayı delik buldukmu kapatmayı severiz türk milleti olarak
celikse
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonerx » 04 Kas 2007, 01:41

abi tıkamak lazım ne olur ne olmaz..Kaçak olur falan...akşam 1 delik sabah 40 delik olarak karşımıza çıkabilir...
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir