fabia 1.4tdi kullanıcaları nereden mazot alıyor?

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia 1.4tdi kullanıcaları nereden mazot alıyor?

İleti mustafa_mvk » 06 Kas 2007, 14:43

arkadaşlar merhaba.size bir sorum daha olacak.bende fabia 1.4tdi var.nereden mazotu almam motor için yaralı oluyor.ben po lardan alıyorum ama bazı arkadaşlar opetler daha iyi diyor.konu hakkında görüşlerinizi bekliyorum.birde arabanın yağını değiştirecem.hangi marka yağ kullanayım.tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkkür ederim.Clap

mustafa_mvk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti necx28 » 06 Kas 2007, 14:50

yakın bir zamana kadar opetten alıyordum, son zamanlarda shellden almaya başladım. çok memnunum
necx28
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 06 Kas 2007, 15:10

"tdi için yağ" adlı konuyu incelerseniz yağ sorunuzun cevabını alırsınız.
shell den alıyorum. ama po ve totalden de aynı verimi aldığımı dşünüyorum. bir de aldığınız isytasyon ne kadar yeni olursa o kadar iyidir.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti lazianke » 06 Kas 2007, 15:17

bakımda kullanacağınız yağın üzerinde yani sertifikasyon kısmında vw 505 01 onay kodu olması aracınızın sağlığı için iyidir. bulmakta sıkıntı çekiyorsanız asgari koruma için castrol-shell markalarının 5-40 lık yağlarından kullanabilirsiniz.
505 01 onay kodlu yağlar

castrol slx 505 01 ve shell dizel plus 5W/40 VA ile  elf solaris lsx 5W/30 dur. siz 5/40 ları tercih ediniz.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AV-2006 » 06 Kas 2007, 15:36

Ben sürekli opet kullanıyorum, shell in methini bir kaç arkadaştan daha duydum denemek istiyorum,yanlız shell de motorin hariç iki ürün var biri v-power diesel diğeri yeni diesel extra hangisini alacağız.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti lazianke » 06 Kas 2007, 15:41

[quote="AV-2006"]Ben sürekli opet kullanıyorum, shell in methini bir kaç arkadaştan daha duydum denemek istiyorum,yanlız shell de motorin hariç iki ürün var biri v-power diesel diğeri yeni diesel extra hangisini alacağız.[/QUOTE]
dizel ekstra olacak. 50 ppm yazan pompadan alıyorsunuz. v-pover normal mazot olmalı: 7000 ppm
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti suppiluliuma » 06 Kas 2007, 15:41

[quote="AV-2006"]Ben sürekli opet kullanıyorum, shell in methini bir kaç arkadaştan daha duydum denemek istiyorum,yanlız shell de motorin hariç iki ürün var biri v-power diesel diğeri yeni diesel extra hangisini alacağız.[/QUOTE]

V-power diesel... Her firma ürünlerine farklı isim verdiği için insan şaşırıyor.  En iyisi euro-diesel demek. Hepsi anlıyor Smile
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 06 Kas 2007, 15:44

[quote="lazianke"][quote="AV-2006"]Ben sürekli opet kullanıyorum, shell in methini bir kaç arkadaştan daha duydum denemek istiyorum,yanlız shell de motorin hariç iki ürün var biri v-power diesel diğeri yeni diesel extra hangisini alacağız.[/QUOTE]
dizel ekstra olacak. 50 ppm yazan pompadan alıyorsunuz. v-pover normal mazot olmalı: 7000 ppm
[/QUOTE]
ters yazmışım özür...

v-power shellin euro dizelidir.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AV-2006 » 06 Kas 2007, 15:48

Teşekkürler sağolun. Smile

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustafa_mvk » 07 Kas 2007, 16:09

teşekkürler arkadaşlar.herhalde en iyi yakıt shell de.
mustafa_mvk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 08 Kas 2007, 01:15

en sağlıklısı aynı benzıncıden almak
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti mustafa_mvk » 08 Kas 2007, 16:24

arkadaşlar bişe daha soracam.dizel arabalarda mazot lambasının yanması sonradan arızaya yol açıyomuş.doğruluğu varmı bunun.
mustafa_mvk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mkemal » 08 Kas 2007, 16:30

[quote="mustafa_mvk"]arkadaşlar bişe daha soracam.dizel arabalarda mazot lambasının yanması sonradan arızaya yol açıyomuş.doğruluğu varmı bunun.[/QUOTE]

mazot lambasi nedir??
mkemal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 08 Kas 2007, 18:09

mazot lambasınn yanmasından kasıt, lamba yanık kullanma alışkanlığı yani depoda az yakıtla gezme ise arıza yapma riski fazladır. imkan dahilinde en az yarı depoyla gezersek bu risk azalır.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti trakyalı » 10 Arl 2007, 21:13

aracımı aldığımdan buyana shell'den mazot alıyorum,mümkün oldukçada aynı istasyondan almaya dikkat ediyorum,şu ana kadar bir sorunum olmadı,suppilulima arkadaşın dediği gibi euro diesel dediğin zaman hepsi anlıyor.
trakyalı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FabiaTDI » 10 Arl 2007, 21:19

Arkadaşlar, Opet, Shell, Poaş, Total fark etmez tamamı akaryakıt'ı Tüpraş'tan alıyorlar bunların içine kattığı yurtdışından getirdikleri katkı malzemesi gibi bir ek ürün var onun dışında motorin veya benzin'in tamamı tüpraş'dan burda dikkat edilecek nokta bazı bayiler kaçak mazot veya benzin satıyor olmadı tüpraşa doluma giden şoförü yolda gelirken mühür denilen basit işlemi kolayca açıp bir kaç teneke tankerden çalıp içine ek vs. malzeme katıyor, bu bakımdan sürekli bildiğiniz yerden almak her zaman daha iyidir açıkcası ben akaryakıt'ı total'in istanbul yolunda misafir mobilyanın yanında ve ostim göbekte bulunan iki adet total satış noktasından alıyorum.  bu bahsettiğim yerler bayi değil direk total'in kendi satış noktasıdır, aynı şekilde shell'de küçükesat'a giderken ahmetler postanesini geçince sağda kendi satış yeri var bu yerlerden alırsanız veya bildiğiniz dürüst bayilerden hiç bir problem çıkmaz ayrıca shell'den aldığım  mazot ile bir depo da yaklaşık 25-30 km daha fazla yol yapıyorum fakat shell dizeli arabyı traktör gibi gürültülü çalıştırıyor, total'den aldığımda motor baya fark edilir şekilde sessiz çalışıyor sanırım mazot'un akışkanlığı ile ilgili olsa gerek diye düşündüm, kış ayında total yaz ayraında ise shell kullanıyorum,   
FabiaTDI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 10 Arl 2007, 21:31

[quote="FabiaTDI"]Arkadaşlar, Opet, Shell, Poaş, Total fark etmez tamamı akaryakıt'ı Tüpraş'tan alıyorlar bunların içine kattığı yurtdışından getirdikleri katkı malzemesi gibi bir ek ürün var onun dışında motorin veya benzin'in tamamı tüpraş'dan burda dikkat edilecek nokta bazı bayiler kaçak mazot veya benzin satıyor olmadı tüpraşa doluma giden şoförü yolda gelirken mühür denilen basit işlemi kolayca açıp bir kaç teneke tankerden çalıp içine ek vs. malzeme katıyor, bu bakımdan sürekli bildiğiniz yerden almak her zaman daha iyidir açıkcası ben akaryakıt'ı total'in istanbul yolunda misafir mobilyanın yanında ve ostim göbekte bulunan iki adet total satış noktasından alıyorum.  bu bahsettiğim yerler bayi değil direk total'in kendi satış noktasıdır, aynı şekilde shell'de küçükesat'a giderken ahmetler postanesini geçince sağda kendi satış yeri var bu yerlerden alırsanız veya bildiğiniz dürüst bayilerden hiç bir problem çıkmaz ayrıca shell'den aldığım  mazot ile bir depo da yaklaşık 25-30 km daha fazla yol yapıyorum fakat shell dizeli arabyı traktör gibi gürültülü çalıştırıyor, total'den aldığımda motor baya fark edilir şekilde sessiz çalışıyor sanırım mazot'un akışkanlığı ile ilgili olsa gerek diye düşündüm, kış ayında total yaz ayraında ise shell kullanıyorum,   [/QUOTE]

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

İleti AV-2006 » 10 Arl 2007, 21:44

Arkadaşlar birde Dünyadaki en düşük kükürt oranına sahip olduğunu iddia eden PO V-Max reklamları işgal edip duruyor.Gerçekten doğrumudur?

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir