cila yapımı

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

cila yapımı

İleti necx28 » 06 Kas 2007, 14:47

Aracımızın boyasına en geç yılda bir defa (hatta 6 ayda bir yazan yerlerde var) cila yapılması boya ve kaportanın ömrünü uzatıyormuş. Peki sizce aracıma cila yapmak için hangi marka cila almalıyım ve cilayı nasıl yapmalıyım. Fikirlerinizi bekliyorum...

necx28
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zbicer » 06 Kas 2007, 17:44

Sonax marka cila, aracın rengine göre çeşitleri var, ben mavisini aldım, metalik lacivert octaviama 3-5 gün önce yaptım ve gayet güzel oldu. Zaten arabayı da 1 ay kadar önce aldım ve yeni gören arkadaşlarımdan "sıfırmı aldın" diye soranlar oldu :)  Fiyatı da 30-35 YTL gibi olması lazım... 500 ml' lik şişede ve rütuş kalemi hediyeli. 4-5 sefer cila yapabilirsin dediler bana. Zaten fazla abartmamak lazımmış cilayı yoksa boyaya zarar veriyormuş.. Makine ile yapılan cilayıda dairesel izler bıraktığı için pek tavsiye etmiyorlar. En güzeli pamuğu eline alıp, 2 saatcik arabana vakit ayırmak ;)

zbicer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 06 Kas 2007, 18:17

çbs belco araba cilası da kaliteli ve çok daha ucuzdur. bütün boyacılar onu kullanır. boya satan bütün dükkanlarda bulunur.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti Ömer Rusçuk » 06 Kas 2007, 20:13

Ben sonaxın kullanıyorum arabama baktığında anlarsın.Onu tercih ederim
Ömer Rusçuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir