Cam Çatladı

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Cam Çatladı

İleti hakanerdogan » 20 Kas 2007, 20:31

arkadaşlar arabamın ön camı üst taraftan ortaya doğru kıvrımlar çizerek çatladı durup dururken...

arabam kaskolu ama ben şimdi ne yapmalıyım? garantiden değişirler mi?

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti guvenxoca » 20 Kas 2007, 20:48

garantiden değil ama kaskodan ücretsiz değişir....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 20 Kas 2007, 20:51

[quote="guvenxoca"]garantiden değil ama kaskodan ücretsiz değişir....[/QUOTE]

galiba kaskoların böle bi uygulaması vardı diye hatırlıyorum. araştırdım, galiba hasarsızlığıda bozmayacaklar. ama orijinal camım gidecek, yerine kötüsü gelecek...

tamir de ediliyormuş ama 20 cm den az olması lazımmış çatlağın. rahat 35 cm var bizim çatlak. artık gidecez napalım yoksa çatlak büyür. hem şu diğer hasarlarımı da yaptırabilir miyim bi ona bakarız.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 20 Kas 2007, 21:32

bizim kasko axa oyakmış ve kapsamında diğer kasko şirketlerindeki gibi yılda bir kez cam hasarı kasko bozulmadan yapılır yazmıyor...

bide bilen varsa bi ön cam kaç para?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 20 Kas 2007, 21:36

[quote="hakanerdogan"]bizim kasko axa oyakmış ve kapsamında diğer kasko şirketlerindeki gibi yılda bir kez cam hasarı kasko bozulmadan yapılır yazmıyor...

bide bilen varsa bi ön cam kaç para?
[/QUOTE]
önce geçmiş olsun.

kasko poliçeni iyi bir oku olmadı numarasıyla şirketin müşteri işlerine bir sor. büyük ihtimal o kloz vardır. hatta değişem cam da bir yıl garantilidir. eğer kaskonun bitişi yakınsa, yeni dönemde servislerin anlaşmalı olduğu bir firmayla kasko yaparsın. ama büyük ihtimal kredinizi oyaktan aldınız ve indirim için de kaskoyu oradan anlaştınız.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti BaTeRRiiSStt » 20 Kas 2007, 23:29

yapacağın iş yetkili servise orjinal cam taktırman.. kaskodan ücretsiz değişir.kaskonda bozulmaz.. yetkili servıste taktıracagın ıcın cıkan gibi orjinal olucakdır.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti Fabia_Yalçın » 20 Kas 2007, 23:32

GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞ, BENDE DEĞİŞMİŞTİM 4 AY ÖNCE, GÜVEN SİGORTADAN KASKOLUYDU ARACIM, KASKOYU DELMEDEN DEĞİŞTİLER, SERVİSTEDE DEĞİŞİYORLAR AMA OZAMAN KASKO DELİNİYOR, BİZİM SERVİSLERİN SİGORTA ŞİRKETLERİYLE ANLAŞMALARI YOK, AMA DÜZGÜN BİR CAMCIYA GİT VE 1.KALİTE CAM TAKTIR, Bİ ÇEŞİT VAR MARKASI AKLIMDA DEĞİL, ÜSTÜ RENKLİ OLANI, ÇOK İYİ CAM TAVSİYE EDERİM, ORJİNAL CAMI AYARINDA, OLMAZSA YARIN BAKIP SÖYLERİM SANA, BEN BİKAÇ YERE BAKTIRDIM MÜKEMMEL DEDİLER, HA BU ARADA BİZİM ÖN CAMLARIN FİYATLARI 320-380 ARASI DEĞİŞİYOR, HADİ KOLAY GELSİN...
Fabia_Yalçın
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 20 Kas 2007, 23:37

[quote="Fabia_Yalçın"] GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞ, BENDE DEĞİŞMİŞTİM 4 AY ÖNCE, GÜVEN SİGORTADAN KASKOLUYDU ARACIM, KASKOYU DELMEDEN DEĞİŞTİLER, SERVİSTEDE DEĞİŞİYORLAR AMA OZAMAN KASKO DELİNİYOR, BİZİM SERVİSLERİN SİGORTA ŞİRKETLERİYLE ANLAŞMALARI YOK, AMA DÜZGÜN BİR CAMCIYA GİT VE 1.KALİTE CAM TAKTIR, Bİ ÇEŞİT VAR MARKASI AKLIMDA DEĞİL, ÜSTÜ RENKLİ OLANI, ÇOK İYİ CAM TAVSİYE EDERİM, ORJİNAL CAMI AYARINDA, OLMAZSA YARIN BAKIP SÖYLERİM SANA, BEN BİKAÇ YERE BAKTIRDIM MÜKEMMEL DEDİLER, HA BU ARADA BİZİM ÖN CAMLARIN FİYATLARI 320-380 ARASI DEĞİŞİYOR, HADİ KOLAY GELSİN...[/QUOTE]
bizim servıslerın sıgorta sırketlerıyle anlasmaları yok yazmıssın.. boyle bısey yok her servıste.. mesela bursada yetkılı skoda servısı benım kaskomla anlasmalı (basak) boyle bır durumda rahatlıla deıstırebılırım.. ilk once yapması gereken yetkılı servıse gıdıp kendı kaskosuyla anlasması olup olmadıgını sorması varsa gerısı kolay..yetkılı servıste orjınalıyle deıstırır kaskosuda bozulmaz..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti Fabia_Yalçın » 20 Kas 2007, 23:40

GÜVEN SİGORTANINKİLERLE YOK BİLİYORUM KARDEŞ HEPSİYLE DEĞİL
Fabia_Yalçın
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 20 Kas 2007, 23:55

her servis farlı kaskolarla anlaşmalı oluyor. genelde kendileri de acente olduklarından cam anlaşmasını kendi kaskolarıyla yapıyorlar...Wink
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti necx28 » 21 Kas 2007, 00:15

gidip serviste değiştirip, parasını kendiniz ödeyip, faturasını kestirip, sonra gidip kasko şirketine verip (biraz geciktiriyorlar ve nazlanıyorlar, bu yoluda kimseye söylememeyi tercih ediyorlar) parasını alabilirsiniz diye biliyorum.
necx28
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 21 Kas 2007, 01:24

[quote="necx28"]gidip serviste değiştirip, parasını kendiniz ödeyip, faturasını kestirip, sonra gidip kasko şirketine verip (biraz geciktiriyorlar ve nazlanıyorlar, bu yoluda kimseye söylememeyi tercih ediyorlar) parasını alabilirsiniz diye biliyorum.[/QUOTE]

Clap

geçmiş olsun  öncelikle

anlaşmalı servis yok ise kendiniz yaptırın parasını size öderler bir ayı geçmez ki axa benim ödemeyi cam için değildi ama 15 gün içinde yaptılar. bu arada ithal cam için yılda bir defa yerli cam tercih edersen yılda iki defa kasko delinmeden yaptırabilirsin diye hatırlıyorum
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti isnilgiz » 21 Kas 2007, 01:46

A5 kasa elegance benim aracım. Geçtiğimiz HAziran ayında evin önünde çocuklar erik ağacına taş atarken ön camı kırmışlardı. Ankara sigorta hemen yaptıralım dedi ve kendi camıcısına havale etti. Ben de benim camın sensörlü olduğunu ve bu nedenle hatayı kabul edemeyceğimi, yetkili serviste yaptımrak istediğimi söyledim. Onlarda Ankara daki skoda yetkili servisleriyle anlaşma olmadığını faturayı bennim ödeyip ilgili evrakları Ankara sigorta İstanbul a göndermem hailmde ödeneceğini söylediler. Ben de yetkili serviste yaptırdım bedelini de 25 gün sonra Ankara sigorta gönderdi. Cam bedeli (sensörlü) 362 YTL + işçilikle birlikte 448 YTL tuttu.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 22 Kas 2007, 21:48

Öncelikle ilgi ve alakanız için herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım...

Gönlümden geçen yetkili serviste orijinal cam taktırmak. çıkanın aynısından taktırmak istiyorum.

Ha Ömer hocam, biz krediyi Vdf grubundan aldık, ama oyak mensubu (hissedarı) olduğumuz için çok avantajları var diye axa oyak kasko var.

Va koskoca Ata plaza da axa oyak gibi bir firmayla anlaşmalıdır diye tahmin ediyorum. zaten www.skodaplaza.com adresinde sigorta linkinde axa oyak pat diye çıkıyor. yani anlaşmalı.

cumartesi servisteyim allah izin verirse. arabada zaten bu camın haricinde nerden baksanız 1.5-2 milyarlık hasar mevcut. olmadı onları da yaptırtabilirim, pederi bi yokliyim.

ha cam da şöle:

ve bu hasar kendiliğinden oldu, durup dururken çatladı üst noktasından... dedim belki garantiden de değişebilirler...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti aydna » 24 Kas 2007, 14:16

Yılda bir kere kaskodan Cam değiştirme hakkın olması lazım..
Kullanıcı avatarı
aydna
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Sedan

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir