Formanın aniden stop etti.

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Formanın aniden stop etti.

İleti okan » 29 Kas 2007, 11:08

merhaba arkadaslar.dün akşam yolda seyrederken aniden araç stop etti.gazla gidiyordum.pislik gelebileceğini düşünüp benzine aldım.5-10 dk ugrastıktan sonra çalıştı.yaklaşık 200 metre ilerleyince araç yeniden durdu.bir süre sonra yeniden çalıştı.bu sekilde ilerlemeden bir süre  tüpe geçip öyle calıştırdım sorun yoktu.ancak harekete gecer gecmez gaz yememeye basladı ve yine benzine aldım fakat benzinde de belirgin bir performans düşüklüğü ve benzin yememe vardı.ben de eve kadar zar zor düşük devirde kullanarak gelebildim.akşam vakti trafik yogundu ve sanayiye gitme sansım oktu.sabah da sanayiye gideyim diye calıştırdım fakat ilk çalıştırda alır almaz stop etti sonra bidaha da hiç çalışmadı.önerilerinizi bekliyorum lütfen..

okan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ZAMBOĞLU » 29 Kas 2007, 12:11

kardeş bendede benzinde çalışınca bazen oluyor. benzinde çalıştırıyorum. araba çalışıyor gaza başıyorum gazı alıyor hemen sonra stop ediyor. tekrar çalıştırıyorum takrar hemen stop ediyor. taki enson devirde biraz arabayı bağırtınca düzeliyor.benzinde yapıyor sadece. arabam lpgli.lpg de kullanıyorum. yorumları bende merak ediyorum.
ZAMBOĞLU
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti okan » 29 Kas 2007, 12:31

aslında bobinden de şüpheleniyorum.çünkü hem gazda hem benzinde aynı sorunu yasıyorum.yorumları bekliyorum
okan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti okan » 29 Kas 2007, 15:13

arkadasşlar soruntahmin ettiğim gibi ateşlemeden kaynaklanıyormuş.usta getirttim artık yapacak bişe yoktu.sanayiden bobin ve distribitör aldık.denedik distribitörü araba çalıştı.ayarlamaları yaptı.sanayiye tekrar gidip gaz ayarı falan yapıldı.distiribitörün tamamına 60 lira verdim.bu çin malıymış.bi de iyisi var dedi o da 150 liraydı.gaz ayarı falan tamirci parası da 70 lira istedi.20 lira da taksi parası derken bana 150 liraaya patladı.umarım kazıklanmamışımdır.hepinize kazasız belasız masrafsız  yolculuklar..
okan
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir