blow-off ?????

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

blow-off ?????

İleti silverlinemania » 07 Arl 2007, 02:24

arkadaşlar bu blow-off denilen alet acaba sadece turbolu araçlaramı konuluyo yoksa her araca uygun mudur eğer uygunsa fiyatı hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim bunun sesine bayılıyorum taktırtmak istiyorum tren gibi 'çuuuuuffffff' yapıyo yaa orda bitiyorum işte !!!!

silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 07 Arl 2007, 03:21

Abi ben de Fabiama istiyordum taaki Turbolara takıldığını öğrenene kadar... Turbo motorlu her arabaya takılıyor. TDI olsaydı olurdu..
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 07 Arl 2007, 03:41

hadi yaa Cry ana bizim burda bi tane sahin var onda var blow-off ona nasıl takmışlar onda turbo falanda yokgayet iyi biliyorum çünkü çok modifiyeli bi araba değil sadece camları filmli bide işte o blow-off var ona sormak lazım ama nerdeee bulabilene aşk olsun
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 07 Arl 2007, 03:50

Bazı egzoz sistemleri de blow-off valve sesi çıkarıyor. Butip egzozlardan takılırsa olur... Ama garanti kapsamı dışında kalır...

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 07 Arl 2007, 03:58

[quote="loveskoda"]

Bazı egzoz sistemleri de blow-off valve sesi çıkarıyor. Butip egzozlardan takılırsa olur... Ama garanti kapsamı dışında kalır...

[/QUOTE]

şimdilik fabia için düşünmüyorum önce favoda denicem sonra fabia ya taktırıcam artık favo deneme tahtası olucak herhalde benim için
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 07 Arl 2007, 10:10

arkadaşım blow off sadece turbolu arabalara takılıyo ama orjinal turbosu olması şart değil spor turboda taktırabilirsin favoya

işte burada blow off & turbo fiyatları var bakabilirsin http://www.eliftuning.com/index.php?p=l ... DCr%FCnler

by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti irfant » 07 Arl 2007, 10:12

Çakma blow-off bile var piyasada, sadece ses veriyor, sen içerden sadece düğmeye basıyorsun, bir nevi siren yani...   LOL

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti songurskoda » 07 Arl 2007, 12:41

arkadaş bloof un mekanik olanıda var bayram paşada satılıyor barboro bayrak tel 05362168164
songurskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 07 Arl 2007, 14:23

[quote="loveskoda"]Abi ben de Fabiama istiyordum taaki Turbolara takıldığını öğrenene kadar... Turbo motorlu her arabaya takılıyor. TDI olsaydı olurdu..[/QUOTE]

ben şimdi arabaya bu zamazingodan taktırsam ses dışında n'olacak?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti loveskoda » 07 Arl 2007, 14:25

[quote="hakanerdogan"][quote="loveskoda"]Abi ben de Fabiama istiyordum taaki Turbolara takıldığını öğrenene kadar... Turbo motorlu her arabaya takılıyor. TDI olsaydı olurdu..[/QUOTE]

ben şimdi arabaya bu zamazingodan taktırsam ses dışında n'olacak?
[/QUOTE]

Ani yavaşlamalardan sonraki hızlanmaların daha atak olacak...LOL
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 07 Arl 2007, 14:25

hiç bişey..

Yani sizin  araç  için  konuşuyorum..  zaten westgate  var turbonuzda.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti loveskoda » 07 Arl 2007, 14:27

BLOW-OFF / DUMP VALVE

Dump Valve nedir, ne işe yarar?

Dump Valve, turbo beslemeli otomobillerde turbo basıncını sürekli yüksek tutarak gaz tepkisini arttırmak için üretilmiş bir parçadır.

Turbo beslemeli otomobillerde ayak gazdan çekildiğinde turbo hala dönmeye devam etmektedir, fakat turbonun bastığı havanın gideceği bir yer olmadığı için oluşan yüksek basınç turbo pervanesine büyük bir kuvvet uygulayarak pervaneyi aniden yavaşlatır. Gaza tekrar bastığınızda turbo basıncının tepe noktasına gelebilmesi için pervaneyi tekrar hızlandırmak gereklidir ve bu esnada istenilen turbo basıncı elde edilemediği için büyük bir performans kaybı  yaşanır.Dump valve işte bu performans kaybını önlemek için vardır.   

Dump Valve vasıl çalışır?

Ayağınızı gazdan çektiğinizde Dump Valve hemen devreye girerek turbonun bastığı havayı dışarı verir, bu sayede turbonun önceden bastığı hava geri tepmeyeceği ve bir geri basınç uygulamayacağı için pervane yavaşlamaz, sizin de tekrar gaza bastığınız anda pervane yavaşlamamış olduğu için turbo basıncı hemen tepe noktasında ulaşır ve siz ani gazdan çekme ve basmalar arasında performans kaybı yaşamamış olursunuz.

Dump Valve'in faydaları?

* Turbo pervanesi üzerindeki olumsuz geri basıncı önleyerek turbonun ömrünü uzatır.

* Turbo pervanesinin hızının yavaşlamasını engelleyerek turbo basıncını sürekli yüksek tutar. Yüksek turbo basıncı yüksek güç anlamına gelir.

* Gazdan çekme ve gaza basma arasındaki eski ısınmış havayı dışarı verip yeni, soğuk havayı içeri aldığı için artı güç sağlar.

(alıntıdır)
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 07 Arl 2007, 14:29

ha yani bende kesin gereksiz bişeydir diyecektim. bence yararlı modifiye motoru açacan, içiyle oynıyacan, yazılımıyla oynıyacan. gerisi ses var performans yok modifiyesi...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 07 Arl 2007, 14:30

[quote="loveskoda"]BLOW-OFF / DUMP VALVE

Dump Valve nedir, ne işe yarar?

Dump Valve, turbo beslemeli otomobillerde turbo basıncını sürekli yüksek tutarak gaz tepkisini arttırmak için üretilmiş bir parçadır.

Turbo beslemeli otomobillerde ayak gazdan çekildiğinde turbo hala dönmeye devam etmektedir, fakat turbonun bastığı havanın gideceği bir yer olmadığı için oluşan yüksek basınç turbo pervanesine büyük bir kuvvet uygulayarak pervaneyi aniden yavaşlatır. Gaza tekrar bastığınızda turbo basıncının tepe noktasına gelebilmesi için pervaneyi tekrar hızlandırmak gereklidir ve bu esnada istenilen turbo basıncı elde edilemediği için büyük bir performans kaybı  yaşanır.Dump valve işte bu performans kaybını önlemek için vardır.    

(alıntıdır)
[/QUOTE]

eyvallah canım sağolasın.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti loveskoda » 07 Arl 2007, 14:31

Bişiydiil abicimSmile
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Teknik