kötü yakıt...

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kötü yakıt...

İleti skodacı » 07 Ekm 2006, 21:06

arkadaşlar kötü yakıt bakarak ve koklayarak nasıl anlaşılır?bir yakıta kötü veya iyi dememiz için hangi özelliklerin vasıf olması lazım o yakıtta.siz değerli arkadaşlarımın görüşlerini almak istiyorum...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 07 Ekm 2006, 21:31

........Disapprove........

soru çok iyi ama yorum yok
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti yonetici » 08 Ekm 2006, 03:07

Köt yakıt yoktur, kötü istasyon vardır. Soru "bir istasyon sahibinin dürüst, namuslu, ticari ahlak sahibi olduğu nasıl anlaşılır" diye sorulursa bence daha mantıklı olacak.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti skodacı » 08 Ekm 2006, 17:50

iyi istasyonu nasıl tespit edecez o zaman emir bey?
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 08 Ekm 2006, 18:25

arkadaşım kim bilebilir hangi benzin istasyonun içinde benzinin nasıl olduğunu (etraftaki tanıdıklarına sor bazı istasyonlar vardır öle namlı su katıp karıştıran ) ben sheelden alıyorum devamlı o yoksa opetten madem tereddüt ediyosun opetin oto bil kartından al aracın kaç km gidicek,yakıttan kaynaklanan arızalar hakkında tespit yapabiliyosun ödete biliyosun diye biliyorum .....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti skodacı » 08 Ekm 2006, 18:47

arkadaşlar olayın özünü anlayınız lütfen?benim aracımdaki yakıt hakkında yorum yapan ustalara ben nasıl inanacam.bana yakıtın kötü dediklerinde ver bide ben bakayım bi dediğimde.ne yapmam gerekiyor.yoksa saf saf evet yakıtım kötü ondan kaynaklanıyor mu diyeyim hep?
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 09 Ekm 2006, 03:45

[quote="skodacı"]arkadaşlar olayın özünü anlayınız lütfen?benim aracımdaki yakıt hakkında yorum yapan ustalara ben nasıl inanacam.bana yakıtın kötü dediklerinde ver bide ben bakayım bi dediğimde.ne yapmam gerekiyor.yoksa saf saf evet yakıtım kötü ondan kaynaklanıyor mu diyeyim hep?[/QUOTE]

Yakıtınız kötü diyen ustaya diyeceksinizki "bana bir bidon benzin getir aynı arızayı senin getirdiğin güyya temiz olan yakıtlada yaparsa gelir üzerine benzin döker yakarım."

Yakıtın kalitesi tam olarak gözle muayene edilemez. Gözle ancak yakıttta tortu varmı üzerinde yağ kalıntıları varmı diye bakabilirsiniz. Aynı marka kurşunsuz benzin tüm istasyonlarda aynı yeşil renk tonuna sahip olmalıdır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir