Depo pisliği

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Depo pisliği

İleti Kimberlit » 28 Oca 2008, 02:33

[quote="61ogretmen61"] [quote="Kimberlit"][quote="61ogretmen61"]depoda pislik oluşur ama bu benzin filtresinden geçmez ki. yani pislik hep depoda kalır. [/QUOTE] Benzn filtresi de zamanla tıkanınca benzinde yeteri kadar geçmeye bilirWink[/QUOTE]
depoyu temizleyeceğime benzin filtresini 6 ayda bir değişirim daha iyi.
[/QUOTE] Evet bende aynısını dedim zatenLOL

Kimberlit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 28 Oca 2008, 02:48

Confused[quote="irfant"]Çeyrek deponun altına inmeden yakıt alın. Hep bunu der ve uygularım, hiç bir zaman kirli yakıtla ilgili anım olmadı şimdilik.

[/QUOTE]

iyide deponun çıkış noktası en alta ve herzaman da oradan çıkış yapıyor eğer dipte birikiyorsa aynı yerden çekmiyor mu? hep bunu düşünüyorum bendeUnhappy
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti Kimberlit » 28 Oca 2008, 14:33

[quote="yexplorer"]Confused[quote="irfant"]Çeyrek deponun altına inmeden yakıt alın. Hep bunu der ve uygularım, hiç bir zaman kirli yakıtla ilgili anım olmadı şimdilik.

[/QUOTE]

iyide deponun çıkış noktası en alta ve herzaman da oradan çıkış yapıyor eğer dipte birikiyorsa aynı yerden çekmiyor mu? hep bunu düşünüyorum bendeUnhappy
[/QUOTE] MantıklıLOL
Kimberlit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 28 Oca 2008, 14:46

Eğer çeyrek depodan fazla yakıt varsa, yakıt depoda sallanıyor bile olsa dibindeki tortuyu pek kaldırmaz. Ama yakıt çok az olunca tortu daha kolay kalkıyor ve o anki birim hacimde daha yoğun bir kirlilik oluyor. Azıcık yakıttaki yoğun kirlilik sistemi felç edebiliyor.

Borunun ucu zaten deponun alt yüzeyinden 1 cm kadar yukarıda tasarlanmıştır, böylece depoda oluşabilecek veya satın alınan benzindeki tortular direk sisteme gönderilmemiş olur.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti ali » 28 Oca 2008, 16:40

yozgatla kırıkkale arasında bir shell istasyonundan benzin aldım. benzinim hiç kalmamıştı. araç stop etmek üzereydi. istasyondan çıktıktan sonra araba 60 ın 70 in üstüne çıkmamaya başladı. ne kadar da gaz versem araba gitmiyor. o benzin bitene kadar arabanın haşatı çıktı. motor bas bas bağırıyor ama araba gitmiyor.bu da mı yakıt kirliliğinden acaba? yoksa su falan mı katmışlar?
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 28 Oca 2008, 17:19

aynen öyle yakıt kirliliğinden. 

amcamın tiposuyla köyden çıktık, benzin yok ibre yerlerde, anayola çıktığımız gibi tak kontak ışıkları yanmağa başladı...

neyse Ayan köprüsüne kadar yokuştu salladık arabayı gitti 1 km falan daha.

sonra amcam elime bidonu tutuşturdu, 3 km aşağıda benzinlik var dedi... 6 km yürüdüm. benzini doldurduk 5 litre kadar. ama araba 20-25 dakika çalışmadı, çalışsa bile öksürüp tekrar istop ediyordu.

pislikten...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti PİCK-UP » 28 Oca 2008, 18:56

iyi yine size benzin vermişler bizim burda yarım litre bile bidona benzin vermiyorlar. araç yakma olaylarından sonra bizim suçumuz neyse anlamıyorum..
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti skodacı » 28 Oca 2008, 20:43

yılda bir depo temizliğine karşı çıkanlar,yakıt depolarının şu anki halini görseler...çok kötü bir hal mi bu hal...hayır...ama bilinki aracınız daha temiz bir içecek içmiş olur,temizlikten sonra...temizliği sakın ola katkı maddesi olarak düşünmeyin...temizlikten kastın klasik yöntemdir...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abastug » 28 Oca 2010, 18:43

arkadaşlar ben arabamın deposunu temizleteceğim ankarada bildiğiniz yer var mı ?
abastug
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir