kış lastikleri...

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kış lastikleri...

İleti skodacı » 30 Ekm 2006, 22:10

Arkadaşlar malum önümüz kış...aracımıza kış lastikleri taktırmamız gerçekten gereklimi mi?bize sağlayacağı avantajlar ne?ayrıca kış lastiklerinin normal lastiklerden ne gibi farklılıkları var?yorumlarınız için tşkler...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 31 Ekm 2006, 11:07

Kar yağışının  görüldüğü bir yerde iseniz çok işe yarayacaktır. Zincire gerek kalmadan sürüşü mümkün kılar. Ama ülkemizde bu kültür yerleşmediğinden polisler kış lastiğiniz bile olsa zinciri şart koşuyorlar.1
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti tom ripley » 31 Ekm 2006, 11:19

Yaşadığınız bölge ve yaptığınız yolculukları göz önüne alarak kış lastiği kullanıp kullanmamaya siz karar vereceksiniz. Ben Ankara'dayım ve yıllardır kış lastiği kullanıyorum. Geçtiğimiz yıllarda 1 gün yağan kar'ın 15 gün sokaktan kalkmadığını çok gördüm. Yollar belki açılıyor ama park ederken aracı buz tepelerinin üzerine park etmek zorunda kalıyorsunuz. Velhasıl kış lastiği iyidir, faydalanmak lazım. Konu hakkında daha önce yaptığımız yazışmalar şurada: http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=342
tom ripley
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Trex » 31 Ekm 2006, 11:49

aracımı 2006 subat ayında almıstım we üzerinde kış lastikleri wardı ilk defa kıs lastıklı bı arac kullandım we gercekten memnun kaldım hafta sonu kıs lastıklerımı tekrar taktırıcam ama tabı yınede zıncır almamız sart irfan abinin dediği gibi polisler soruyor takmasak bıle bagajda olması gerekıyor
Trex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 01 Kas 2006, 10:56

arkadaşlar,
kış lastikleri gerekli mi değil mi sorusunu unutun bence. bunun gerekliliği aşikar. sürüş ve yolcu güvenliği için yapılan herşey iyidir (geçenlerde arka park sensörlerinde konuştuğumuz gibi).

önemli olan lastik fiyatlarıdır ve imkanlarımız uygunsa taksitle de alabilmemizdir. şimdi bu lastiklerin tanesi 10 YTL olsaydı aynı şeyleri söyler miyiz? hayır, gider hemen taktırır ve yedeklerini de alırdık.

gbasara
CLASSIC
CLASSIC

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir