100 YTL Altında Fiyatı Olan Lastik Tavsiyesi

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

100 YTL Altında Fiyatı Olan Lastik Tavsiyesi

İleti yonetici » 25 Mar 2008, 13:51

[quote="fabialife"] 
Emir madem bu kadar kafan karıştı birazda ben karıştırayım. japon malı toyo lara da bak kaliteli ve fiatı makuldur. kullanan bütün arkadaşlar memnun.
[/QUOTE]

Wacko 

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti yonetici » 25 Mar 2008, 17:02

Hankook Optima K406 Modelinde karar kıldım. Tanesine nakitte 70 YTL gibi çok güzel bir fiyat veriyorlar. Birçok aracın orijinal ekipman lastiği ve yabancı sitelerdeki yorumlarda %80 gibi bir tavsiye oranı var. Hatta birkaç tane otomobil dergiside lastiği tavsiye etmiş. Bu fiyata bundan iyisi can sağlığı artık.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti sainz » 25 Mar 2008, 17:25

[quote="ozkan3267"]

TİGAR ÇOK iyi, tavsiye ederim. fren mesafesinde faydalı, yol tutuş çok iyi 165,65,13 = 60,00 ytl tanesi

[/QUOTE]

Ben de aynı lastiği kullanıyorum ve memnunum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti toGah » 25 Mar 2008, 19:34

Toyo lar çok kaliteli lastikler... benim aracıma alacağım tek marka...
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 25 Mar 2008, 21:52

Arkadaşlar akşam iş çıkışı gittim 280 YTL KDV dahil 4 tane Hankook K406 taktırdım. Firmanın kredi kartı komisyon oranları iyi değildi daha çok peşin çalışıyorlar bende çalıştığım şirketin posundan Bonus Kart 6 taksit 300 YTL çektirdim 280YTL şirketten nakit aldım. Faturayıda şirkete kestirdim alış faturası olarak girip bana satış faturası kesecekler. Enteresan muhasabe işleri işte Tongue Lastikler 2007 nin 41. hafta üretim bence ülkemiz şartlarında makul bir rafta bekleme süresi diye düşünüyorum. Depolama ortamıda güzeldi lastikler dik bir konumda raflarda yan yana duruyor üst üste dizili değillerdi. İlk gün çok birşey anlamam mümkün olmadı ama genel olarak söyleyebileceklerim şunlar. Lastiğin yönsüz olduğunu farkettim dezavantajı nedir diye sordum spor bir araba olmadığından lastiğin yönlü bir tasarıma sahip olup olmadığının çok önemi yok dedi mantıklı bir açıklama gibi duruyor Smile Eve dönüşüm esnasında lastik enteresan bir tepki vermedi. Virajlarda acayip gıcırdamalar falan duymadım. En fazla 120 km/s kadar bir sürat yapmışımdır bu hıza kadar direksiyonda bir titreme olmadı balans en azından şimdilik düzgün. İlk farkettiklerim yol bozukluklarını artık daha az hissediyorum, yol gürültü seviyesinde azalma var ve virajlarda araba daha az yanlara yatıyor. Sabah işe otobandan gitmiştim akşam dönüşte birazda trafiğe girdim yakıt tüketimim her zaman yol bilgisayarında artardı fakat bu sefer 0.1 litre aşağı düştü. Ya benim eski lastikler çok fenaydı yada bu lastiğin idda ettiği gibi düşük bir yuvarlanma direnci var. Henüz sadece 25km yol yaptığım bir lastik hakkında yeterince şey söyledim heralde Big%20smile
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 25 Mar 2008, 22:14

hayrırlı olsun. frenlemede iyileşme, rampa kalkışlarında gereksiz patinaja kalmalarda olmaz heralde artık.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sılver_exelance » 25 Mar 2008, 22:14

hocam bendede  hankook  var kışın güvensemmi güvenmesemmi diye tereddütlerim vardı lastiklere.Ve gittim zincir aldım bide malumunuz ankara kar kış bol. walla zincirler hala 0 duruyor hiç takmadım o kadar karda deli gibi çıktı kaymadan bana mısın demiyor doğru seçim yapmışşın fiyatta güzel hayırlı olsun

sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 25 Mar 2008, 22:28

[quote="hakanerdogan"]hayrırlı olsun. frenlemede iyileşme, rampa kalkışlarında gereksiz patinaja kalmalarda olmaz heralde artık.
[/QUOTE]

Teşekkürler. Agresif kullanan biri değilimdir 1. ve 2. viteste arabaya yüklenmem bu yüzden eski lastiklerimlede patinaj nadiren başıma gelirdi. Frenleme konusunda da birşey söylemem için henüz erken. Eski lastikelrim biraz tozlu topraklı yollarda yağmur hafif çiselese sanki kardaymışım gibi kayardı hankook k406'nın bu şartlar altında ne tepki vereceğini merak ediyorum.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 25 Mar 2008, 22:33

emin olun çok farkeder. eski lastikleriniz (petrol bazlı bi şey olduğu için) esnekliğini kaybetmiş, sertleşmiş idi. muhtemelen dişler de iyice kazınmış halde idi.

hatta deneseydiniz biraz hızlı kavşak girişlerinde farkı hissederdiniz, dönüş çapınızı bile daraltır. bi kaç yüz km sonra yeni lastiklerinizden tam verim almaya başlarsınız.

kazasız belasız...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti real81 » 25 Mar 2008, 22:35

güle güle kullan ..
real81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 25 Mar 2008, 22:39

Güle güle kullanın. Bozuk yol konforunun artması, eski lastiklerinizin hamurunun sertleşmiş olduğunu gösteriyor; yani değiştirmenin zamanı gelmişti...Smile
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 26 Mar 2008, 12:40

hayırlı olsun emir bey, sağlıklı, kazasız belasız sürüşler...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti yonetici » 26 Mar 2008, 12:42

İyi dilekleriniz için hepinize teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti sainz » 26 Mar 2008, 13:22

Lastikler fabrikadaki kalıplardan rahat çıkabilsin diye üzerinde bir kaplamayla piyasaya sürülüyor. Tam net hatırlamıyorum ama 500 km. kadar lastiklere çok çok fazla yüklenme. Hiç olmayacak bir yerde hiç olmayacak bir şekilde kayar falan Allah Muhafaza .
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ünsal » 26 Mar 2008, 23:08

hayırlısı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle...Smile

bizede faydalı bilgiler çıktı...Tongue

.

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Arabanız: Audi A3

İleti yonetici » 27 Mar 2008, 12:02

Arkadaşlar bu gün bir kazadan kıl payı kurtardım ama kuru yolda Hankook Optimo K406'nın yol tutuş performansı hakkında kafamda hiç soru işareti kalmadı. Sabah bölünmüş çift şeritli bir yolda gidiyordum dikkat çekecek bir hızım yoktu ama yavaşta değildim. Ayrıca kalabalık bir site çıkışı, market, otobüs durağı, trafik ışıkları olan yoğun bir alana yaklaştığımdan temkinliydim. Bana yeşil kendisine kırmızı yanarken hemde duran minibüsün önünden yayanın teki karşıya geçmeye kalktı uzak mesafedeydim hızımı kesmedim geçişini tamamladığı halde el kol hareketi yapıyordu bir garip insan işte hem suçlu hem güçlü. Bunu atlatmıştımki duran minibüsün önünden bu seferde bir Tofaş Kartal yola 90 derece dik bir şekilde çıktı ve tamamen gidiş yönüm kapandı. Bu uyanıkta yolu görmeden dik şekilde girmiş bölünmüş yolun karşı tarafına geçmeye çalışıyor. O hızda şöför tarafından kartala vursam adam yaşarmıydı bilemiyorum. Tam o noktada bölünmüş yolun orta bölümünde kaldırım yoktu sadece 2-3 metre kalmıştıki çok sert bir şekilde sola kırdım karşı yönden araç geldiğinden hemen tekrar sağa kırdım ama asla arabanın o aradan geçeceğine ihtimal vermiyordum sağ tarafımı kartala vurmayı yada soldan biraz kaldırıma çıkmayı beklerken araç sıyırdı geçti.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti lazianke » 27 Mar 2008, 13:04

geçmiş olsun, iyi niyetiniz kurtarmıştır sizi.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti Medcezir » 27 Mar 2008, 15:18

GEÇMİŞ OLSUN
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Teknik