Ön Camıma DoraGlass Taktırıyorum

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ön Camıma DoraGlass Taktırıyorum

İleti yonetici » 24 Mar 2008, 13:34

Ön camımda bir çatlak vardı bu manda gözü şeklinde tabir edilen cinsten. Kaskonun cam onarım hizmeti kapsamında yaptırmıştım. Şimdi değiştirirsem yarın bir gün tekrar kırılırsa hasarsızlığım bozulur diye düşünmüştüm. kaskonun bitmesine 2 ay kadar bir zaman kaldığından artık değiştirmeye karar verdim. Meğer 5 iş günü içerisinde değiştirmem lazımmış yakın zamanda olmuş gibi yazın beyanınızı dediler Embarrassed Kızdım tabi biraz, poliçede falan böyle birş zorunluluktan bahsedilmiyor. Zaten onlar cam onarımını kabul etmeseydi ben bir operasyon yapardım madem 5 günlük çatlak lazım alın size taze çatlak Evil%20Smile Bakalım işlem tamamlansın bu yerli üretim DoraGlass cam hakkındaki görüşlerimi bildiririm. Genelde lastik ve cam konusunda internette inanılmaz derece atıp tutan insan var tanımadığım kişilerin yorumuna güvenim kalmadı kendim deneyip görücem. En azından bu firmanın bayileri kurumsal kimliğe uygun inşa edilmişler üretim ve montajdada aynı ciddiyeti yakalamışlarsa sorun yok. Mercedes, Temsa ve BMC nin yerli üretim araçlarınında fabrika çıkışlı cam tedarikçisi konumundaymış.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti sinnex » 24 Mar 2008, 13:37

Orjinalini taktırsan daha iyi olmaz mı?

sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 24 Mar 2008, 13:38

doraglas mercedes,temsa,bmc nin montajına çalışır doğrudur..o,büs,kamyon grubuna üretim yapıyor..kaliteli camdır..dostum madem kaskodan yaptırcaksın neden orjinal camını taktırmıyosun servisinde..bildiğim kadarı ile SPLINTEX marka..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 24 Mar 2008, 13:43

Orijinal ön cama en az 300-350 lira fiyat çekerler. Benim kaskom camı nerede taktırırsan taktır ben kendi anlaşmalı camcıma vereceğim parayı veririm gerisi senin cebinden çıkar diyor. Bende elin gavurunun yaptığı cam camda bizimkiler değilmi dedim milli duygularım kabardı Big%20smile Belki hasarsızlığı bozmak şartıyla orijinal camıda takarlardı ama ne biliyim açıkçası servisin cam takma tecrübesinin bir camcı kadar iyi olamayacağınıda düşündüm. Benim cam yapıştırma o yüzden biraz tedirginim iyi yapılmazsa su alabilir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti BlueVRS » 24 Mar 2008, 13:45

[quote="?"]ben bir operasyon yapardım madem 5 günlük çatlak lazım alın size taze çatlak Evil%20Smile  [/QUOTE] Aman diyim yakışmaz..Yandaki ikon un işleri bunlar..

Türk cam üreticileri dünyaya satıyor şu an çin vs gibi ülkelerin camları asla tutulmuyor avrupada bilhassa Türk malı camlar populer.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 24 Mar 2008, 14:51

[quote="?"]Ön camımda bir çatlak vardı bu manda gözü şeklinde tabir edilen cinsten. Kaskonun cam onarım hizmeti kapsamında yaptırmıştım. Şimdi değiştirirsem yarın bir gün tekrar kırılırsa hasarsızlığım bozulur diye düşünmüştüm. kaskonun bitmesine 2 ay kadar bir zaman kaldığından artık değiştirmeye karar verdim. Meğer 5 iş günü içerisinde değiştirmem lazımmış yakın zamanda olmuş gibi yazın beyanınızı dediler Embarrassed Kızdım tabi biraz, poliçede falan böyle birş zorunluluktan bahsedilmiyor. Zaten onlar cam onarımını kabul etmeseydi ben bir operasyon yapardım madem 5 günlük çatlak lazım alın size taze çatlak Evil%20Smile Bakalım işlem tamamlansın bu yerli üretim DoraGlass cam hakkındaki görüşlerimi bildiririm. Genelde lastik ve cam konusunda internette inanılmaz derece atıp tutan insan var tanımadığım kişilerin yorumuna güvenim kalmadı kendim deneyip görücem. En azından bu firmanın bayileri kurumsal kimliğe uygun inşa edilmişler üretim ve montajdada aynı ciddiyeti yakalamışlarsa sorun yok. Mercedes, Temsa ve BMC nin yerli üretim araçlarınında fabrika çıkışlı cam tedarikçisi konumundaymış. [/QUOTE]

İÇİNİZ RAHAT OLSUN TAKTIRIN...
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FLEYLAK » 24 Mar 2008, 15:12

Bildiğim kadarıyla cam catlakları hasarsızlığı bozmuyor.

FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 24 Mar 2008, 15:21

[quote="FLEYLAK"]

Bildiğim kadarıyla cam catlakları hasarsızlığı bozmuyor.

[/QUOTE]

Benim poliçemde sadece 1 cam hasarsızlık kapsamında.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti yonetici » 24 Mar 2008, 16:50

Arabayı saat 13.00'de alabileceğimi söylemişlerdi ben garanti olsun iyice yapışsın diye 14:15 gibi gittim almaya. Bantla üstten ve kapı içine doğru tutturmuşlar yarın sabaha kadar sökme, arabayı yıkatma, kasislerden geçerken dikkatli ol dediler. Arabayı iş yerime getirirken dikkatlice inceledim köşelerde optik sorunlar var. Gerçi orijinal camı hiç bu kadar dikkatli incelemişmiyimdir bilemiyorum. Hava güneşliydi aracın iç görüntüsünün camda yansıması varmı diye dikkat ettim kayda değer bir rahatsızlık vermedi zamanla bunu daha iyi anlarım. Takılan camın üzerinde yazana baktım "Tempered" ve marka olduğunu sandığım birşey daha yazıyordu o aklımda değil şimdi. Ben DoraGlass falan yazar diye bekliyordum ama göremedim. Onun dışında kafama takılan şey arabada bir gıcırtıya benzer ses vardı. Bu ses ya camdan yada geçici olarak kullanılan bantlardan geliyor umarım bantları çıkardıktan sonra kesilir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hetepe » 24 Mar 2008, 17:11

Tempered yazıyorsa kötü...Çünkü temperli cam kırıldığı anda herbir parçası leblebi gibi olur ve yüz ve gözlerde ciddi hasarlar oluşturur.Temperli cam ön haricindeki diğer camlarda olmalı.Bildiğim kadarıyla 97 den itibaren yerli araçlar da ''Laminated'' yani kırıldığında parçalanmayan ön  cam kullanılmaya başlandı.Emin olduktan sonra camcınıza bir sorun isterseniz...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti lazianke » 24 Mar 2008, 20:37

[quote="hetepe"]Tempered yazıyorsa kötü...Çünkü temperli cam kırıldığı anda herbir parçası leblebi gibi olur ve yüz ve gözlerde ciddi hasarlar oluşturur.Temperli cam ön haricindeki diğer camlarda olmalı.Bildiğim kadarıyla 97 den itibaren yerli araçlar da ''Laminated'' yani kırıldığında parçalanmayan ön  cam kullanılmaya başlandı.Emin olduktan sonra camcınıza bir sorun isterseniz...[/QUOTE]
benim 2004 fabiada da tempered yazıyor diye hatırlıyorum.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti yonetici » 24 Mar 2008, 20:41

Ben yanlış görmüşüm. Camda "Laminated" yazıyormuş.Artık markası mıdır bilmiyorum ama bir de Glass Ex yazıyor.Tinted diye de bir ibare var. Ne demek istiyor anlamadım.Renkli cam gibi bir manası var heralde.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir